7 194 aktuálních nabídek
od 267 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Blansko
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Prodej bytů Blansko

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 2 100 000 Kč do 6 990 000 Kč

Ceny bytů v okrese Blansko

Cena bytů na prodej v okrese Blansko se momentálně pohybuje od 2 100 000 Kč do 6 990 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,99 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 10 062 Kč do 33 491 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v tomto okrese se pohybuje kolem 61 663 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 82 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v okrese Blansko.

Jaké jsou byty na prodej v okrese Blansko?

Na trhu v Blansku jsou v současné době nejpočetnější byty 3+kk (13) v cenách od 3 950 000 Kč, následují byty 2+1 (12) od 2 300 000 Kč, byty 3+1 (11) od 2 600 000 Kč, byty 2+kk (3) od 2 290 000 Kč, byty 1+1 (3) od 2 100 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (2) od 3 180 000 Kč, byty 4+1 (1) od 5 000 000 Kč a byty 4+kk (1) .

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v okrese Blansko, je byt v obci Drnovice, který má obytnou plochu 3480 m2.

Lokality bytů k prodeji

V okrese Blansko nabízíme byty v celkem 10 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej bytů v Blansku (13), Prodej bytů v Boskovicích (9), Prodej bytů ve Svitávce (8), Prodej bytů ve Velkých Opatovicích (4), Prodej bytů v Adamově (3), Prodej bytů v Letovicích (3), Prodej bytů v Jedovnicích (2), Prodej bytů v Kunštátě (2), Prodej bytů v Drnovicích (1), Prodej bytů ve Skalici nad Svitavou (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Blansko sousedí 1 okres, můžete tedy rozšířit hledání o okres Svitavy.

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (25), klidná část obce (12), okraj obce (2).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (14). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Blansku s garáží (2) nebo byty v Blansku s parkovacím stáním (2).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (14) a 2. patře (9), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (10). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (4). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Blansko na prodej byty v dobrém stavu (17), v bezvadném stavu (10), novostavby (10), po rekonstrukci (6), k rekonstrukci (2), rozestavěné (1).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Blansku dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Blansko nabízejí nejčastěji zděné byty (14). V nabídce k prodeji jsou také panelové byty (13), jiné byty (11) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Nabídka bytů v okrese Blansko dle inzerenta:

V Blansku a okolí pochází 46 bytů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: RE/MAX G8 Reality Praha (8), COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. (4), TAJOVSKÝ reality s.r.o. (3), CENTURY 21 Česká republika (3), M&M reality holding a.s. (3), BIDLI reality, a.s. (3), REALITY PRORADOST s.r.o. (3), ARTOSS realitní kancelář, s.r.o. (3), Reality Hynštová (3) a TiBi reality (2).

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v okrese Blansko?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Blansko 3 novinky, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Blansku?

V okrese Blansko působí 106 realitních makléřů, spadajících pod 54 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: David Raus realitní služby Brno, Liška Real s.r.o. Bílovice nad Svitavou, Profimakléřky s.r.o. Brno, Spolehlivá realitka s.r.o. Brno, Reality Hynštová Blansko, REALmix s.r.o. Brno, COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. Brno, 1. Nonstop Reality Jihlava, Multicont reality Vyškov a REALITNÍ SPOLEČNOST ESKO-MAX Břeclav.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Blansko

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Hana Klementová, MBA, Ing. Josef Klement, Zdeněk Podlezl, Ivana Sychrová, Jiří Korčák, Ing. Silvie Hynštová, Lucie Opatřilová, Veronika Kůrková, Pavel Hřebíček a David Langr.

Nejvíce nemovitostí v okolí Blanska nabízí (33). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 2+1, 59m2, Boskovice, Bílkova

Zprostředkujeme Vám prodej velmi pěkného bytu 2+1 v Boskovicích, ul. Bílkova. Bytová jednotka s neprůchozími pokoji má rozlohu 59m2 včetně balkonu, a je umístěná ve 3/4NP. V bytě je nová koupelna se sprchovým koutem a WC, vybavená pračkou, nová kuchyňská linka, plynová…

Prodej bytu 3+1, 80m2, Blansko, Salmova

Reality Hynštová

Nepromeškejte byt za zajímavou cenu. Cena k jednání.Ve vyhledávané lokalitě města Blanska v části Sever nabízím k prodeji byt o vel. 3+1 v osobním vlastnictví, jehož velkou předností je ničím nerušený výhled z lodžie do zeleně. V blízkosti bytového domu…

Prodej bytu 2+1, 58m2, Blansko, Dvorská

Reality Hynštová

Máte rádi přírodu a bydleli byste rádi ve vyhledávané lokalitě Blansko - Sever, ul. Dvorská? Pokud ano, mám tu pro Vás v nabídce byt o velikosti 2+1 se dvěma lodžiemi, šatnou a do rekreační oblasti Palava je to jen kousek.Bydlení za zajímavou cenu.Nabízený byt…

Prodej bytu 3+1, 78m2, Adamov, Sadová

100klíčů, a.s.

Realitní kancelář 100klíčů Vám nabízí velice příjemný a vzdušný byt po celkové rekonstrukci, o dispozici 3+1 se dvěma balkony, sklepem a možností odkupu garáže. Celková plocha bytu činí 78 m2. Byt se nachází v desátém nadzemním podlaží panelového domu…

Prodej bytu 3+1, 70m2, Velké Opatovice, Nová

REALITY Špirka s.r.o.

Nabízíme k prodeji zrekonstruovaný byt 3+1 v osobním vlastnictví o CP 79 m², ve velmi vyhledávané lokalitě města Velké Opatovice, na ulici Nová. Byt je umístěný ve 1. podzemním podlaží zděného domu a je situován na jižní stranu. V bytě proběhla…

Prodej bytu 2+1, 56m2, Boskovice, Na Chmelnici

CENTURY 21 Česká republika

Ve výhradním zastoupení Vám nabízíme k prodeji světlý, slunný byt v OV o dispozici 2+1, s prostorným balkonem, nacházející se ve 2. NP moderního cihlového domu, v klidné lokalitě Na Chmelnici, s možností bezproblémového parkování před domem. K bytu náleží…

Prodej bytu 2+1, 60m2, Blansko

Nabízíme Vám k prodeji bytovou jednotku o dispozici 2+1 a přibližné výměře 60 m2 nacházející se v Blansku. Jednotka je umístěna v prvním nadzemním podlaží cihlového bytového domu, který leží v samém centru města. Jedná se o udržovaný, původní byt,…

Prodej bytu 2+1, 55m2, Blansko, Chelčického

ARTOSS realitní kancelář, s.r.o.

V exkluzivním zastoupení majitele nabízíme prodej bytu 2+1 v OV, ulice Chelčického, Blansko.Bytový dům prošel celkovou revitalizací. V domě je čisto a pořádek. U bytového domu prodejna potravin Hruška.V současné době byt prochází rekonstrukcí. Předmětem rekonstrukce bude…

Prodej bytu 2+1, 56m2, Velké Opatovice, Pod Strážnicí

Atlas Tábor s.r.o.

Nabízíme k prodeji slunný a prostorný byt ve Velkých Opatovicích, ulice Pod Strážnicí. Byt o dispozici 2+1 a podlahové ploše 56,87 m2 (+ sklep 2,42 m2) se nachází ve druhém patře cihlového domu. Dispozice bytu prostorná vstupní chodba s úložnými…

Prodej bytu 2+1, 54m2, Blansko, Pod Javory

OK REAL

Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme k prodeji byt v osobním vlastnictví o velikosti 2+1, Blansko, ul. Pod Javory, panel, zasklená lodžie, nový výtah. Byt se nachází v 7. NP/8, celková plocha bytu činí 49 m2 včetně sklepního boxu + lodžie cca…

Prodej bytu 3+1, 78m2, Adamov, Sadová

OK REAL

Nabízíme k prodeji byt o velikosti 3+1, Adamov, ul. Sadová, okr. Blansko, vzdušný byt po celkové rekonstrukci, dva balkony, sklep, možnost odkupu garáže. Celková plocha bytu činí 78 m2. Byt se nachází v 10. nadzemním podlaží panelového domu s výtahem, který…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 36m2, Skalice nad Svitavou

CENTURY 21 Česká republika

Nabízíme novostavbu bytu OV 1+kk, ve viladomě, Skalice nad Svitavou, CP 36 m2, 1.NP/2, sklep, komora, zahrada, parkovací místo.Jedná se o pohodlný, slunný byt umístěný ve viladomě pouze s třemi bytovými jednotkami. Díky oknům na dvě světové strany prochází…

Prodej bytu 3+kk, 62m2, Kunštát, Nová

Nabízíme Vám k prodeji bytovou jednotku o dispozici a přibližné celkové ploše 80 m2 ve městě Kunštát na Moravě. Bytová jednotka leží v přízemí nově budovaného bytového domu - projekt Bydlení pod zámkem. Náleží k němu předzahrádka o výměře…

Prodej bytu 3+1, 75m2, Velké Opatovice, nám. Osvobození

BIDLI reality, a.s.

Exklusivně nabízíme prodej bytu 3+1 v RD v centru obce Velké Opatovice o zastavěné ploše 107 m2. Dům dříve sloužil jako Restaurace, ale jednoduchou úpravou ho lze předělat na velmi pěkné bydlené o velikosti 3+1 s velkou šatnou a zázemím. Pokud…

Prodej bytu 2+1, 62m2, Blansko, Vodní

Nabízíme k prodeji byt 2+1 o celkové výměře 62 m2 na ulici Vodní v Blansku. Bytová jednotka se nachází v pátém nadzemním podlaží, Skládá se ze vstupní chodby, koupelny, s vanou a toaletou, kuchyně se starší kuchyňskou linkou. Dále je zde…

Prodej bytu 2+kk, 52m2, Velké Opatovice, Eduarda Ušela

Nabízíme prodej družstevního, atypicky řešeného bytu 2+kk, o velikosti 52 m?. Moderní vzhled bytu - vybavená kuchyňská linka, nové vestavěné skříně, prostorný obyvák, ložnice, v koupelně podlahové topení. Samostatné WC. K bytu náleží dva sklepy. Možnost pořízení zahrádky. Díky…

Prodej bytu 2+kk, 60m2, Jedovnice

COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o.

Nabízíme Vám k prodeji družstevní byt s možností převodu do osobního vlastnictví, o dispozici 2 kk a celkové ploše 60,4 m2.Bytová jednotka atypického tvaru dispozičně nabízí prostornou obývací místnost s kuchyňským koutem, ložnici, koupelnu s vanou…

Prodej bytu 3+1, 67m2, Boskovice, Otakara Kubína

REALITY Špirka s.r.o.

Nabízíme k prodeji družstevní byt 3+1 o CP 78 m2 s balkonem, ve velmi vyhledávané lokalitě města Boskovice, na ulici Otakara Kubína. Na vyžádání vydá Družstvo dokument o možnosti převést byt do osbního vlastnictví. V blízkosti bytového domu se…

Prodej bytu 2+1, 60m2, Adamov

COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o.

Nabízíme k prodeji bytovou jednotku 2+1 v osobním vlastnictví o přibližné užitné ploše 60 m2 v panelovém bytovém domě, nacházející se v klidné lokalitě a přitom v blízkosti centra města Adamov. K tomuto bytu navíc náleží balkón (4 m2)…

Prodej bytu 3+1, 74m2, Letovice, Družstevní

Nabízíme Vám zprostředkování koupě bytu 3 + 1 s balkonem, o velikosti 74 m2. Byt se nachází ve 2 . NP panelového bytového domu bez výtahu. Dispozičně je tvořen kuchyní, 3 neprůchozími pokoji, chodbou, koupelnou, WC, šatnou a komorou v mezipatře. Bytový dům…


TOPlist TOPlist