6 429 aktuálních nabídek
od 270 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Blansko
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Prodej bytů Blansko

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 1 999 000 Kč do 7 900 000 Kč

Ceny bytů v okrese Blansko

Cena bytů na prodej v okrese Blansko se momentálně pohybuje od 1 999 000 Kč do 7 900 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,19 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 8 772 Kč do 34 665 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v tomto okrese se pohybuje kolem 58 815 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 75 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v okrese Blansko.

Jaké jsou byty na prodej v okrese Blansko?

Na trhu v Blansku jsou v současné době nejpočetnější byty 3+kk (9) v cenách od 3 320 000 Kč, následují byty 2+1 (7) od 2 250 000 Kč, byty 3+1 (6) od 3 520 000 Kč, byty 2+kk (5) od 2 750 000 Kč, byty 4+1 (1) od 4 199 000 Kč, byty 1+1 (1) od 3 250 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (1) od 3 100 000 Kč a ostatní byty (1) od 1 999 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v okrese Blansko, je byt za cenu 4 199 000 Kč v obci Velké Opatovice, který má obytnou plochu 168 m2.

Lokality bytů k prodeji

V okrese Blansko nabízíme byty v celkem 7 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej bytů v Adamově (7), Prodej bytů ve Svitávce (7), Prodej bytů v Jedovnicích (6), Prodej bytů v Boskovicích (4), Prodej bytů v Blansku (3), Prodej bytů ve Velkých Opatovicích (2), Prodej bytů v Letovicích (2).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Blansko sousedí 1 okres, můžete tedy rozšířit hledání o okres Svitavy.

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (16), klidná část obce (8), sídliště (3), okraj obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (4). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Blansku s garáží nebo byty v Blansku s parkovacím stáním.

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (8) a 2. patře (7), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (8). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí. Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Blansko na prodej byty v bezvadném stavu (11), novostavby (9), v dobrém stavu (5), po rekonstrukci (4), k rekonstrukci (2).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Blansku dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Blansko nabízejí nejčastěji zděné byty (12). V nabídce k prodeji jsou také jiné byty (9), panelové byty (8) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Nabídka bytů v okrese Blansko dle inzerenta:

V Blansku a okolí pochází 31 bytů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: RE/MAX G8 Reality Praha (7), BRAVIS REALITY s.r.o. (4), TAJOVSKÝ reality s.r.o. (3), ARTOSS realitní kancelář, s.r.o. (3), COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. (2), REALITY PRORADOST s.r.o. (2), CENTURY 21 Česká republika (2), M&M reality holding a.s. (1), Reality Hynštová (1) a LeoReal Uherské Hradiště (1).

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v okrese Blansko?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Blansko 4 novinky, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Blansku?

V okrese Blansko působí 101 realitních makléřů, spadajících pod 47 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: JRS real s.r.o. Brno, REALITNÍ SPOLEČNOST ESKO-MAX Břeclav, REALmix s.r.o. Brno a COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. Brno.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Blansko

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Jiri Korcak, Ing. Martina Polášková, David Langr, Ing. Josef Klement, Hana Klementová, MBA, Pavel Hřebíček, Ing. Silvie Hynštová, Zdeněk Podlezl, Veronika Kůrková a Michaela Šťastná.

Nejvíce nemovitostí v okolí Blanska nabízí (25). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej atypického bytu, 200m2, Adamov

Nabízíme Vám k prodeji převod družstevního podílu k půdnímu prostoru o CP 200m2 v obci Adamov, pokud hledáte velký prostor, kde lze vybudovat prostorný byt, nebo bytové jednotky, je to jedinečná příležitost si splnit sen o prostorném bydlení. K bytovému domu…

Prodej bytu 2+1, 58m2, Adamov

TAJOVSKÝ reality s.r.o.

Nabízíme Vám ke koupi byt s dispozicí 2+1 s balkonem v osobním vlastnictví na ul. Sadová v Adamově. Celková podlahová plocha je cca 58 m2. Byt se nachází prvním patře bytového domu. Samotný byt prošel modernizací, která zahrnovala výměnu kuchyňské…

Prodej bytu 2+kk, 63m2, Letovice - Třebětín, Rekreační

Nabídka prodeje bytu 2+kk Třebětín u Letovic

Prodej bytu 2+1, 58m2, Adamov, Petra Jilemnického

Reality Hynštová

Prodej, byt 2+1 s lodžií a zděným jádrem, CP 58 m2, Adamov

Prodej bytu 2+kk, 40m2, Jedovnice, Na Větřáku

ARTOSS realitní kancelář, s.r.o.

Prodej bytu 2+kk vč. parkovacího stání, ulice na Větřáku, Jedovnice, okr. Blansko

Prodej bytu 1+1, 37m2, Boskovice, Husova

Prodej bytu 1+1 na ulici Husova, Boskovice, okr. Blansko

Prodej bytu 4+1, 168m2, Velké Opatovice

TAJOVSKÝ reality s.r.o.

Nabízíme Vám ke koupi velice prostorný byt s dispozicí 4+1 po rekonstrukci ve městě Velké Opatovice. Tento jedinečný byt má celkovou výměru 168 m2. Samotný byt je umístěn v druhém nadzemním podlaží (1. patro) zděného bytového domu.  Od roku 2016 až 2021 prošel…

Prodej bytu 3+1, 65m2, Adamov, Komenského

CENTURY 21 Česká republika

Moderní byt s krásným výhledem 3+1, Adamov, ul. Komenského, 4.NP/6, výtah, balkon, CP 65 m2

Prodej bytu 3+kk, 95m2, Blansko

ARTOSS realitní kancelář, s.r.o.

Prodej, byt 3+kk, ulice Kruhy, Ráječko, okr. Blansko CP 95 m2 - Ráječko

Prodej bytu 2+kk, 60m2, Jedovnice

COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o.

Jedovnice, OV 2+kk, 60,4 m2, rekonstrukce – byt

Prodej bytu 2+1, 61m2, Adamov, Petra Jilemnického

Prodej bytu 2+1 s lodžií a šatnou v Adamově

Prodej bytu 3+kk, 83m2, Svitávka, Školní

Prodej exkluzivního nadstandartního bytu 3+kk

Prodej bytu 2+kk, 45m2, Svitávka, Školní

Prodej exkluzivního nadstandartního bytu 2+kk, se zahrádkou

Prodej bytu 3+kk, 117m2, Svitávka, Školní

Prodej exkluzivního nadstandardního bytu 3+kk, s šatnou a velkou terasou

Prodej bytu 3+kk, 76m2, Svitávka, Školní

Prodej exkluzivního nadstandardního bytu 3+kk - 76,58 m2, se zahrádkou 76,29 m2


TOPlist TOPlist