6 429 aktuálních nabídek
od 270 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Rodinné domy na prodej Brno

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 447 000 Kč do 129 000 000 Kč

Ceny domů v okrese Brno

Cena domů na prodej v okrese Brno se momentálně pohybuje od 447 000 Kč do 129 000 000 Kč.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v okrese Brno. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Brna nabízejí od 447 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v okrese Brno?

Na trhu v Brně jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (59) v cenách od 1 999 800 Kč, následují chaty (11) od 447 000 Kč, činžovní domy (8) od 10 880 000 Kč, domy na klíč (3) od 1 503 000 Kč a vily (1) od 28 990 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres Brno na prodej nabízeny domy v dobrém stavu (23), v bezvadném stavu (22), po rekonstrukci (13), k rekonstrukci (9), rozestavěné (6), novostavby (4), ve fázi projektu (3), staré, opuštěné či ve špatném stavu (1).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 22 000 000 Kč v obci Brno, který má obytnou plochu 341 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese Brno se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 4044 m2 má dům v obci Brno. Naopak nejmenší pozemek o výměře 16 m2 získáte při koupi domu v obci Brno za cenu 447 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v okrese Brno uvádějí následující informace: centrum (30), klidná část obce (29), okraj obce (7), polosamota (4).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Brno nabízejí nejčastěji zděné domy (42). V nabídce k prodeji jsou také jiné domy (18), dřevěné domy (8), montované domy (1) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v okrese Brno

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v okrese Brno také k dispozici tři domy v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v okrese Brno dle inzerenta:

V Brně a okolí pochází 81 domů z nabídky realitních kanceláří a 1 dům je nabízený bez realitky. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: CENTURY 21 Česká republika (10), BIDLI reality, a.s. (5), REALITY PRORADOST s.r.o. (5), M&M reality holding a.s. (4), OK REAL (4), QARA s.r.o. (3), COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. (3), MICHNA REALITY & PARTNEŘI, s.r.o. (3), Frami Real (3) a Smart stavby s.r.o. (3). Další dům je nabízený přímo od majitele bez realitky.

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v okrese Brno?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Brno 8 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Brně?

V okrese Brno působí 292 realitních makléřů, spadajících pod 101 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: JRS real s.r.o. Brno, REALmix s.r.o. Brno, COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. Brno a REALITNÍ SPOLEČNOST ESKO-MAX Břeclav.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Brno

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ing. David Celnar, Bc. Eva Romportlová, Jakub Šepel, Magdaléna Véberová, Thijs Ramp, Ing. Petr Klimeš, Ivana Zapletalová, Michala Hvězdová, Petr Vyskočil a Josef Bajar.

Nejvíce nemovitostí v okolí Brna nabízí Ing. David Celnar (21). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 86

Prodej rodinného domu, Brno - Řečkovice

Prodej rodinného domu 188m2 v Řečkovicích

Prodej rodinného domu, 315m2, Brno - Líšeň, Střelnice

Exkluzivní nabídka: Rodinný dům 2+1 s potenciálem pro vaše sny Představujeme vám jedinečnou příležitost stát se majitelem rodinného domu s dispozicí 2+1, který se nachází v klidné a přátelské lokalitě, jež je jako stvořená pro pohodový rodinný život. Tento dům je ideální volbou…

Prodej rodinného domu, Brno - Brno-Tuřany

Prodej rodinného domu 149 m2 - Brno - Tuřany

Prodej činžovního domu, Brno - Židenice, Klíny

REALmix s.r.o.

Prodej domu se třemi byty a zahradou, terasou a garáží, UP 212m2 + zahrada 113m2, ul. Klíny, Brno - Židenice

Prodej rodinného domu, Brno - Židenice, Klíny

REALmix s.r.o.

Prodej RD se třemi byty a zahradou, terasou a garáží, CP 212m2 + zahrada 113m2, ul. Klíny, Brno - Židenice

Prodej rodinného domu, Brno - Židenice, Mošnova

Prodej rodinné domy, 171 m2 - Brno - Židenice

Prodej činžovního domu, Brno, Karolíny Světlé

Prodej nájemního domu, 122 m?, Brno, ul. Jablonského

Prodej rodinného domu, Brno - Řečkovice, Žilkova

Prodej RD se zahradou a dvojgaráží v Brně-Řečkovicích

Prodej rodinného domu, Brno - Černá Pole, Tišnovská

Rodinný dům 4+kk se zahradou, ul. Tišnovská, Brno - Černá pole

Prodej chaty, Brno - Brno-Bosonohy

Prodej, Chata, 2116m2 - Brno - Bosonohy

Prodej rodinného domu, Brno - Bystrc, Živného

Prodej - RD -  217 m2 - Brno - Bystrc, Živného 17

Prodej rodinného domu, Brno - Židenice

Prodej domu, novostavba, Brno, ulice Táborská

Prodej rodinného domu, Brno - Židenice

Prodej domu, novostavba, Brno, ulice Táborská

Prodej rodinného domu, Brno - Husovice, Slezákova

Liška Real s.r.o.

Prodej vícegeneračního rodinného domu, ul. Slezákova, Brno-Husovice

Prodej rodinného domu, 120m2, Brno - Židenice

V zastoupení majitele nabízíme k prodeji id. 1/2 RD, sestávající ze 3 bytů, přičemž k užívání je byt o velikosti 4+KK s balkonem a zimní zahradou, na ulici Letní v Brně - Židenicích. Byt je situován přes celé první patro, čímž je zajištěno soukromí…

Prodej rodinného domu, Brno - Lesná, Kupkova

Prodej rodinného domu se zahradou a garáží

Prodej rodinného domu, 151m2, Brno - Ivanovice

BIDLI reality, a.s.

Exkluzivně nabízíme prodej rodinného domu v městské části Ivanovice - Česká. Jedná se o jednopodlažní moderní rodinný dům s plochou střechou, s dispozicí 5+kk, se samostatným vjezdem a několika parkovacími místy na vlastním pozemku a za branou. Přímo…

Aktualizováno
16.990.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Hledáte rodinné domy?

Rodinné domy Brněnsko
TOPlist TOPlist