7 194 aktuálních nabídek
od 267 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Rodinné domy na prodej Brno

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od několika tisíc Kč do 30 600 000 Kč

Ceny domů v okrese Brno

Cena domů na prodej v okrese Brno se momentálně pohybuje od několika tisíc Kč do 30 600 000 Kč.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v okrese Brno. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Brna nabízejí od 199 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v okrese Brno?

Na trhu v Brně jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (80) v cenách od 3 990 000 Kč, následují chaty (14) od 199 000 Kč, činžovní domy (4) od 7 599 000 Kč, vily (3) od 24 000 000 Kč a chalupy (1) od 4 590 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres Brno na prodej nabízeny domy v bezvadném stavu (30), v dobrém stavu (28), k rekonstrukci (13), novostavby (13), po rekonstrukci (10), rozestavěné (4), staré, opuštěné či ve špatném stavu (3).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 25 000 000 Kč v obci Brno, který má obytnou plochu 787 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese Brno se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 3194 m2 má dům za cenu 26 500 000 Kč v obci Brno. Naopak nejmenší pozemek o výměře 27 m2 získáte při koupi domu v obci Brno za cenu 750 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v okrese Brno uvádějí následující informace: klidná část obce (45), centrum (29), okraj obce (11), polosamota (6).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Brno nabízejí nejčastěji zděné domy (61). V nabídce k prodeji jsou také jiné domy (14), dřevěné domy (5), montované domy (1) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v okrese Brno

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Brně také k dispozici i dům v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v okrese Brno dle inzerenta:

V Brně a okolí pochází 102 domů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: CENTURY 21 Česká republika (7), M&M reality holding a.s. (6), ARTOSS realitní kancelář, s.r.o. (6), Frami Real (6), Broker Consulting, a.s. (6), AC Real, s.r.o. (5), BIDLI reality, a.s. (5), COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. (4), MICHNA REALITY & PARTNEŘI, s.r.o. (4) a Spolehlivá realitka s.r.o. (3).

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v okrese Brno?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Brno 10 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Brně?

V okrese Brno působí 330 realitních makléřů, spadajících pod 125 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: David Raus realitní služby Brno, Liška Real s.r.o. Bílovice nad Svitavou, Spolehlivá realitka s.r.o. Brno, Profimakléřky s.r.o. Brno, Reality Hynštová Blansko, REALmix s.r.o. Brno, COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. Brno, Multicont reality Vyškov, REALITNÍ SPOLEČNOST ESKO-MAX Břeclav a 1. Nonstop Reality Jihlava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Brno

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Petr Skoták, Ing. Mike Jiskra, Michala Hvězdová, Jan Valko, Thijs Ramp, Jaroslav Jakubec, Jaroslav Šlezingr, Jakub Šepel, Jarmila Pitlová a Jiří Šmídek.

Nejvíce nemovitostí v okolí Brna nabízí Petr Skoták (47). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 106

Prodej rodinného domu, 259m2, Brno

e-Finance, a.s.

Prodej třípodlažního rodinného domu se třemi samostatnými byty 2+1, 2+1 a 2+kk v klidné ulici v Brně Černovicích. Nedávno rekonstruovaný dům je funkčně rozdělen na tři samostatné byty v jednotlivých podlažích. Všechny byty jsou pronajaty za tržní nájemné…

Prodej rodinného domu, Brno - Židenice, Čejkova

MICHNA REALITY & PARTNEŘI, s.r.o.

Nabízíme k prodeji velkoryse řešený nový řadový nízkoenergetický rodinný dům, o třech podlažích se zahradou ve vilkové zástavbě brněnských Židenic. Dům je řešen v nejvyšším standardu a dokončen v únoru 2022. Je postaven z akustických cihel Thermobrick. Stávající…

Prodej rodinného domu, Brno - Židenice, Čelakovského

MICHNA REALITY & PARTNEŘI, s.r.o.

Exkluzivně Vám nabízíme ke koupi nadstandardní rodinný dům se třemi bytovými prostory, nacházející se v klidné části brněnských Židenic, na ulici Čelakovského.Jedná se o původní stavbu po kompletní rekonstrukci, kdy jednotlivé prostory tvoří:Byt č. 1 - 2+kk LoftI. Vstupní…

Prodej činžovního domu, Brno - Židenice, Čelakovského

MICHNA REALITY & PARTNEŘI, s.r.o.

Exkluzivně Vám nabízíme ke koupi nadstandardní rodinný dům se třemi bytovými prostory, nacházející se v klidné části brněnských Židenic, na ulici Čelakovského.Jedná se o původní stavbu po kompletní rekonstrukci, kdy jednotlivé prostory tvoří:Byt č. 1 - 2+kk LoftI. Vstupní…

Prodej rodinného domu, Brno - Jundrov, Březová

MICHNA REALITY & PARTNEŘI, s.r.o.

Společnost MICHNA REALITY & PARTNEŘI, s.r.o. Vám v zastoupení majitele nabízí ke koupi řadový rodinný dům o dispozici 3+1 s garáží a zahradou, nacházející se v brněnské městské části Jundrov, na ulici Březová. Dům je určený k rekonstrukci. Celková plocha…

Prodej činžovního domu, 259m2, Brno

e-Finance, a.s.

Prodej třípodlažního rodinného domu se třemi samostatnými byty 2+1, 2+1 a 2+kk v klidné ulici v Brně Černovicích. Nedávno rekonstruovaný dům je funkčně rozdělen na tři samostatné byty v jednotlivých podlažích. Všechny byty jsou pronajaty za tržní nájemné…

Prodej rodinného domu, Brno - Líšeň, Salajní

Realitní kancelář REAL GOLD

Nabízím k prodeji RD v zajímavé a žádané lokalitě v Brně - Líšni, ul. Salajní, s výbornou dostupností do centra. Jedná se o přízemní cihlový dům ve stávající řadové zástavbě Staré Líšně o velikosti 2+1/2+kk s příslušenstvím. Dispozice domu je…

Prodej rodinného domu, Brno - Husovice, Lieberzeitova

BO! reality a finance

Máte rádi příběhy třicátých let? Adina Mandlová, Lída Baarová, Nataša Golová.... V tomto domě si budete připadat, jako byste vstoupili do stroje času. Nabízíme k prodeji tento mimořádný řadový dům z roku 1928 v městské části Brno – Husovice s  obytnou plochou 128…

Prodej rodinného domu, 601m2, Brno - Stránice, Lerchova

K domovu, s.r.o.

Vila o dispozici 4+2 (o bytových jednotkách 2+1 a 2+1) v Masarykově čtvrti, Brno. - více info na webu realitymolnar.cz. K domu o zastavěné ploše 117 m2 patří pozemek o rozloze 484 m2. Prvorepublikový dům se nachází…

Prodej chaty, 14m2, Brno - Bosonohy, Jámy

FIEDLER REALITY s.r.o.

Nabízíme k prodeji chatku 14m2 (rozměry cca 3,5x4m) a dvě na sebe navazující parcely (zahrady) o výměrách 1745m2 a 854m2. Šířka pozemků je mírně proměnlivá od cca 15 do 16,5m. Přístup k pozemkům je po zpevněné cestě sloužící velkému množství rekreačních objektů…

Prodej chaty, Brno - Jundrov

CENTURY 21 Česká republika

Hledáte v Brně chatu, která by měla krásný výhled a ke které se pohodlně dopravíte?Máme tu pro Vás příležitost koupit chatu v rekreační zástavbě v lokalitě Jundrov, ke kompletnímu předělání podle vlastních představ, s pozemkem o celkové výměře…

Prodej rodinného domu, Brno - Bystrc

I.E.T. Reality, s.r.o.

Nabízíme překrásný dům, u kterého můžeme říci, že má duši.Místo obklopuje krásná příroda, tudíž se cítíte jako byste byli na venkově a přitom střed Brna je v pohodlné vzdálenosti.Objekt se nachází na atraktivní stavební parcele o celkové výměře…

Prodej rodinného domu, Brno - Stránice, Ludvíka Podéště

Broker Consulting, a.s.

V exkluzivním zastoupení majitele nabízíme krásný a prostorný rodinný dům 4+2 k okamžitému nastěhování, možno využít i jako dvougenerační bydlení ve výborné a lukrativní lokalitě Brno-Stránice se skvělou dostupností do centra Brna. Tento dům byl postaven v roce…

Prodej rodinného domu, Brno - Ivanovice, Zatloukalova

Ve výhradním zastoupení majitele si vám dovolujeme nabídnout výjimečný rodinný dům se zahradou a garáží ve vyhledávané lokalitě v Brně Ivanovicích na klidné slepé ulici Zatloukalova, která končí na úpatí lesa přírodního parku Baba. Tento dům je výjimečnou nabídkou, kterých…

Prodej vily, 252m2, Brno - Líšeň, Bylinková

Nabízíme Vám ke koupi luxusní novostavbu atriového domu 5+1 v Brně - Líšni na ulici Bylinková. Naprosté soukromí, nadstandardní použité materiály a vybavení, velkoryse řešený prostor domu, velká dvojgaráž, vyhledávaná a klidná lokalita - tak se dají…

Prodej rodinného domu, Brno - Jundrov, Prašnice

Broker Consulting, a.s.

Ve výhradním zastoupení majitelů nemovitosti si vám dovolujeme nabídnout nádhernou novostavbu ve vilové čtvrti v městské části Jundrov. Nabízená nemovitost se prodává kompletně zařízená včetně veškerého nadstandardního vybavení v hodnotě 1 700 000,- Kč (již zahrnuto v ceně).…

Prodej rodinného domu, 115m2, Brno - Holásky, Ledárenská

Holásky rybníky nákupní středisko Olympia a mnoho dalšího Těší Vás myšlenka bydlení ve vlastním domě se zimní zahradou, předzahrádkou a dvorem? Hledáte soukromí - pocit bezpečí - příjemné okolí? Tedy Vás vítám u zajímavé nabídky pěkné nemovitosti, která se nachází…

Prodej chalupy, Brno - Brno-Líšeň

V zastoupení majitele nabízíme k prodeji pěknou chalupu s možností celoročního užívání v klidné lokalitě Brno – Líšeň. Celková plocha pozemku činí 637 m2, z toho zastavěná plocha chaty 28 m2, oplocená zahrada 609 m2.Inženýrské…

Prodej chaty, 284m2, Brno

Toužíte po zahradě s útulnou chatičkou, kde budete pěstovat zeleninu, ovocné stromy, nebo odpočívat a jen tak si užívat volných dnů. Vaše přání se může splnit, nabízím Vám chatu v osobním vlastnictví, nachází v zahrádkářské osadě v Brně, v městské části Jundrov…

Prodej rodinného domu, 103m2, Brno - Židenice, Karáskovo náměstí

OK REAL

Nabízíme k prodeji rodinný dům Brno, Židenice v blízkosti Karáskova náměstí. Čtyřpodlažní rodinný dům je řadový, má zastavěnou plochu 103 m2 a za domem vydlážděný dvorek a zahrádku 27 m2. Dům byl zkolaudován v roce 1932 a v roce…


Hledáte rodinné domy?

Rodinné domy Brněnsko
TOPlist TOPlist