6 848 aktuálních nabídek
od 275 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Jihlava
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Rodinné domy na prodej Jihlava

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 650 000 Kč do 29 990 000 Kč

Ceny domů v okrese Jihlava

Cena domů na prodej v okrese Jihlava se momentálně pohybuje od 650 000 Kč do 29 990 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,39 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 2 917 Kč do 134 573 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v okrese Jihlava. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Jihlavy nabízejí od 650 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v okrese Jihlava?

Na trhu v Jihlavě jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (59) v cenách od 890 000 Kč, následují chaty (6) od 650 000 Kč, chalupy (5) od 2 999 000 Kč, činžovní domy (2) od 11 999 000 Kč, historické objekty (2) od 15 500 000 Kč, zemědělské usedlosti, statky (1) od 3 490 000 Kč a vily (1) .

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres Jihlava na prodej nabízeny domy v dobrém stavu (34), v bezvadném stavu (12), novostavby (10), k rekonstrukci (8), po rekonstrukci (6), rozestavěné (1), staré, opuštěné či ve špatném stavu (1).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 29 990 000 Kč v obci Telč, který má obytnou plochu 800 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese Jihlava se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 3226 m2 má dům za cenu 3 490 000 Kč v obci Řídelov. Naopak nejmenší pozemek o výměře 39 m2 získáte při koupi domu v obci Cejle za cenu 1 790 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V okrese Jihlava nabízíme domy v celkem 31 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej domů v Jihlavě (16), Prodej domů v Telči (6), Prodej domů v Brtnici (5), Prodej domů v Třešti (5), Prodej domů v Batelově (5), Prodej domů v Puklicích (3), Prodej domů v Mrákotíně (3), Prodej domů v Polné (3), Prodej domů v Dušejově (2), Prodej domů v Jihlávce (2), Prodej domů ve Velkém Beranově (2), Prodej domů v Lukách nad Jihlavou (2), Prodej domů v Cejli (2), Prodej domů ve Vyskytné nad Jihlavou (2), Prodej domů ve Větrném Jeníkově (2).

Někdy se vyplatí nehledat dům jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Jihlava sousedí 6 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Třebíč, Jindřichův Hradec, Pelhřimov a Uherské Hradiště.

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v okrese Jihlava uvádějí následující informace: klidná část obce (27), centrum (19), okraj obce (5), polosamota (2), samota (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Jihlava nabízejí nejčastěji zděné domy (10). V nabídce k prodeji jsou také jiné domy (9), dřevěné domy (5), montované domy (2), kamenné domy (1) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v okrese Jihlava

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v okrese Jihlava také k dispozici 2 domy v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v okrese Jihlava dle inzerenta:

V Jihlavě a okolí pochází 76 domů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: Swiss Life Select Reality (26), Reality Vysočina, s.r.o. (5), Areality Vysočina s.r.o. (5), M&M reality holding a.s. (5), Realitní kancelář STING, s.r.o. (4), Prima reality (3), RE/MAX G8 Reality Praha (3), ORCA ESTATE a.s. (2), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (2) a Česká Společnost Realitní / Michal Kriška (2).

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v okrese Jihlava?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Jihlava 5 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Jihlavě?

V okrese Jihlava působí 104 realitních makléřů, spadajících pod 60 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: JRS real s.r.o. Brno, Reality Hynštová Blansko, REALmix s.r.o. Brno, COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. Brno, 1. Nonstop Reality Jihlava a REALITNÍ SPOLEČNOST ESKO-MAX Břeclav.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Jihlava

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Radek Peřina, Filip Tomeš, Petr Kuchta, Mgr. Lenka Gotart, Michal Kriška, Tomáš Jelínek, Roman Kučera, Radek Beneš, Lucie Dvořáková a Josef Vencovský.

Nejvíce nemovitostí v okolí Jihlavy nabízí Miroslav Maryška (32). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 78

Prodej rodinného domu, Jihlava, Smrčenská

Prodej rodinného domu v Jihlavě, ul. Smrčenská

Prodej rodinného domu, 658m2, Puklice - Studénky, Studénky

exkluzivně prodej pasivní samostatných rodinných domů o dispozici 5+kk, situované na pozemcích s výměrou od 658 po 746 m2, s obytnou plochou 117 m2 (celková užitná plocha s terasou 137 m2) v jedinečné lokalitě, která Vás doslova uchvátí.…

Prodej rodinného domu, 174m2, Jihlava, Kosmákova

Reality 11 Vám zprostředkují koupi historického rodinného domu v přímém centru města Jihlava. Rodinný dům se nachází ve staré historické zástavbě v ulici Kosmákova, Jihlava. Stavba domu je pojata jako dvouposchoďový, částečně podsklepený řadový dům se sedlovou střechou. Portálek…

Prodej rodinného domu, 746m2, Puklice - Studénky, Studénky

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje exkluzivně prodej pasivní samostatných rodinných domů o dispozici 5+kk, situované na pozemcích s výměrou od 658 po 746 m2, s obytnou plochou 117 m2 (celková užitná plocha s terasou 135 m2) v jedinečné…

Prodej rodinného domu, Jihlava, Fügnerova

Řadový RD 5+1, 3x sklep, garáž, pozemek 914 m2, určen k reko

Prodej historického objektu, Telč - Telč-Staré Město, Na Hrázi

QUANTUM REALITY

Prodej, hotel, restaurace, nebytové prostory 819 m2 - Telč-Staré Město

Prodej rodinného domu, 99m2, Batelov, Perleťářská

Rekal, spol. s r.o.

Prodej domu v Batelově. ( Batelov je městys, rozkládající se v okrese Jihlava v Kraji Vysočina, asi 20 kilometrů jihozápadně od Jihlavy.. Žije zde přibližně 2 400 obyvatel ). Dům se nachází v klidné postranní ulici. K domu přiléhá garáž se skladovacími prostory nad garáží.…

Prodej rodinného domu, Sedlejov

Prodej rodinného domu v Sedlejově

Prodej rodinného domu, 305m2, Jihlávka

Reality na jihu s.r.o.

Prodej rodinného domu a chalupy, s pozemkem o rozloze 2036 m2, obec Jihlávka, okr. Jihlava

Prodej rodinného domu, 160m2, Třešť, Družstevní

Prodej rodinného domu 160 m2 Družstevní, Třešť

Prodej rodinného domu, Polná - Janovice

Prodej, Rodinné domy, 468 m2 - Polná - Janovice

Prodej chaty, Hojkov

Prodej chaty v přírodě u Hojkova Na Větrově u Jihlavy

Prodej rodinného domu, Brtnice

Prodej rodinného domu v Malém u Brtnice

Prodej rodinného domu, Stáj

eDO reality

Kompletně zařízený bungalov 4+kk s krásnou zahradou 5 minut od Polné


TOPlist TOPlist