7 194 aktuálních nabídek
od 267 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Jihlava
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Rodinné domy na prodej Jihlava

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 849 000 Kč do 32 990 000 Kč

Ceny domů v okrese Jihlava

Cena domů na prodej v okrese Jihlava se momentálně pohybuje od 849 000 Kč do 32 990 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,99 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 4 068 Kč do 158 064 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v okrese Jihlava. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Jihlavy nabízejí od 849 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v okrese Jihlava?

Na trhu v Jihlavě jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (68) v cenách od 1 250 000 Kč, následují činžovní domy (6) od 11 000 000 Kč, chalupy (5) od 2 660 000 Kč, chaty (3) od 849 000 Kč, domy na klíč (3) od 7 490 000 Kč, zemědělské usedlosti, statky (1) a historické objekty (1) od 32 990 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres Jihlava na prodej nabízeny domy v dobrém stavu (32), v bezvadném stavu (20), novostavby (8), po rekonstrukci (8), k rekonstrukci (8), rozestavěné (5), staré, opuštěné či ve špatném stavu (1).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 32 990 000 Kč v obci Telč, který má obytnou plochu 800 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese Jihlava se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 82445 m2 má dům v obci Batelov. Naopak nejmenší pozemek o výměře 99 m2 získáte při koupi domu v obci Batelov za cenu 2 265 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V okrese Jihlava nabízíme domy v celkem 34 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej domů v Jihlavě (28), Prodej domů v Třešti (6), Prodej domů v Polné (5), Prodej domů v Batelově (4), Prodej domů ve Stříteži (4), Prodej domů v Telči (3), Prodej domů v Brtnici (3), Prodej domů v Smrčné (3), Prodej domů v Jihlávce (2), Prodej domů v Puklicích (2), Prodej domů v Urbanově (2), Prodej domů v Panských Dubenkách (2), Prodej domů v Horních Dubenkách (2), Prodej domů v Řásné (1), Prodej domů v Dobroníně (1).

Někdy se vyplatí nehledat dům jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Jihlava sousedí 6 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Třebíč, Jindřichův Hradec, Pelhřimov a Uherské Hradiště.

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v okrese Jihlava uvádějí následující informace: klidná část obce (33), centrum (16), okraj obce (14), rušná část obce (2), polosamota (1), sídliště (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Jihlava nabízejí nejčastěji jiné domy (16). V nabídce k prodeji jsou také zděné domy (11), dřevěné domy (3), montované domy (1) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v okrese Jihlava

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v okrese Jihlava také k dispozici čtyři domy v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v okrese Jihlava dle inzerenta:

V Jihlavě a okolí pochází 87 domů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: Fincentrum Reality s.r.o. (20), M&M reality holding a.s. (13), 1. Nonstop Reality (9), Realitní kancelář STING, s.r.o. (5), RE/MAX Magnum (3), EVROPA realitní kancelář HAVLÍČKŮV BROD (3), Česká Společnost Realitní / Michal Kriška (3), Reality Vysočina, s.r.o. (2), Areality Vysočina s.r.o. (2) a Realitní kancelář MICHÁLEK & PARTNERS, spol. s r.o. (2).

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v okrese Jihlava?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Jihlava 10 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Jihlavě?

V okrese Jihlava působí 104 realitních makléřů, spadajících pod 53 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: David Raus realitní služby Brno, Liška Real s.r.o. Bílovice nad Svitavou, Profimakléřky s.r.o. Brno, Spolehlivá realitka s.r.o. Brno, Reality Hynštová Blansko, REALmix s.r.o. Brno, COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. Brno, 1. Nonstop Reality Jihlava, Multicont reality Vyškov a REALITNÍ SPOLEČNOST ESKO-MAX Břeclav.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Jihlava

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Zdeněk Florián, Miroslav Maryška, Marcela Válková, Petra Reichová, Josef Zeman, Michal Kriška, Ing. Rostislav Mašek, Filip Tomeš, Ivana Stránská a Zdenka Floriánová.

Nejvíce nemovitostí v okolí Jihlavy nabízí Zdeněk Florián (27). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 92

Prodej rodinného domu, 358m2, Krasonice

prodej rodinného domu 3+1 o výměře 149 m2, nacházející ho se v krásné vesničce Krasonice. Dům je postavený na parcele o výměře 358 m2. Dům je ve stavu před rekonstrukcí, a nabízí spoustu možností k rekonstrukci dle vlastních…

Prodej rodinného domu, Střítež

Broker Consulting, a.s.

Hledáte zajímavé bydlení v blízkosti města Jihlavy? Tak přesně pro vás jedno máme. Jedná se o rodinný dům 4+1 o celkové zastavěnné ploše 270m2 s garáží, pouhých 9 km od Jihlavy, v obci Střítež.Při vstupu do domu se prochází prostornou chodbou, ze které…

Prodej rodinného domu, Střítež

Nabízíme k prodeji rodinný dům o dispozici 3+1 v klidné lokalitě obce Střítež okres Jihlava. Celková výměra plochy je 384m2 z toho je 167m2 zastavěná plocha a 217m2 ostatní plocha.V přízemí se nachází chodba, kuchyně s novou kuchyňskou linkou a obývací prostory,…

Prodej rodinného domu, 99m2, Batelov, Perleťářská

Rekal, spol. s r.o.

Prodej domu v Batelově. ( Batelov je městys, rozkládající se v okrese Jihlava v Kraji Vysočina, asi 20 kilometrů jihozápadně od Jihlavy.. Žije zde přibližně 2 400 obyvatel ). Dům se nachází v klidné postranní ulici. K domu přiléhá garáž se skladovacími prostory nad garáží.…

Prodej domu na klíč, Zbinohy

RE/MAX Magnum

Nízkoenergetická novostavba RD. Zbinohy Nízkoenergetická dřevostavba, novostavba RD Zbinohy ZIMNÍ AKČNÍ NABÍDKA. Váš nový domov! LEPŠÍ DOMOV v nejvyšším standardu na trhu! Nízkoenergetický rodinný dům 4+kk ve výjimečné lokalitě v obci Zbinohy. 7 minut do Jihlavy, 50 min.…

Prodej chaty, 386m2, Jihlava

1. Nonstop Reality

Nabízíme k prodeji zrekonstruovanou chatu na okraji krajského města Jihlavy, KÚ Pístov Jedná se o podezděnou dřevěnou chatu, která nabízí svým uživatelům dvě podlaží k obývání. V prvním podlaží je k dispozici vstupní část s botníkem, prosklená místnost…

Prodej rodinného domu, Horní Dubenky

Prodej rodinného domu 4+kk a 1+1 s uzavřeným dvorkem o celkové užitné ploše 243 m2. Dům se skládá z průjezdu ve kterém je kotelna a dvou oddělených obytných částí. Možnost další půdní vestavby. Započata rekonstrukce, v části domu nová plastová…

Prodej rodinného domu, 55m2, Brtnice - Dolní Smrčné

Česká Společnost Realitní / Michal Kriška

Nabízím k prodeji rodinný dům v obci Dolní Smrčné, který je dispozičně řešený jako 2+1. Na objektu prováděna průběžná údržba, nová střecha, nové radiátory. Vytápění elektrokotlem, popř. sporákem na tuhá paliva (lze nahradit krbovými kamny s výměníkem), ohřev vody elektrcikým…

Prodej činžovního domu, 390m2, Jihlava, Nerudova

Krajské město Jihlava skýtá veliké množství měšťanských domů. Jedním z nich je i vila v Nerudově ulici, která se svými 4 byty je velice lukrativní nemovitostí a nabízí se zde komerční využití, vybudování bytového domu, či luxusního bydlení. Poloha u městského nádraží…

Prodej rodinného domu, Milíčov

CENTURY 21 Česká republika

Nabízíme Vám ke koupi velice zajímavou nemovitost s historií sahající až do předválečného období. Tento velký rodinný dům s prostornou stodolou a krásným uzavřeným dvorem se nachází v obci Milíčov na Jihlavsku a nabízí kvality moderního bydlení.Na nemovitost…

Prodej domu na klíč, Smrčná

RE/MAX Magnum

Nízkoenergetická dřevostavba, novostavba RD Smrčná ZIMNÍ AKČNÍ NABÍDKA. Váš nový domov! LEPŠÍ DOMOV v nejvyšším standardu na trhu! Nízkoenergetický rodinný dům 4+kk ve výjimečné lokalitě v obci Smrčná. 7 minut do Jihlavy, 50 min. do Prahy i do…

Prodej rodinného domu, Olší

Reality Sedmička

Dům stojí v okrajové části vesnice mimo hlavní silnici s výhledem na panorama lesnatých kopců. Celopodsklepený dům s garáží a dvěma nadzemními podlažími je napojený na elektřinu, voda z vlastního 35 m hlubokého vrtu, septik. Vytápění akumulačními kamny, teplá…

Prodej domu na klíč, Smrčná

RE/MAX Magnum

Nabízíme stavbu nízkoenergetického rodinného domu 4+kk ve výjimečné lokalitě v obci Smrčná. 7 minut do Jihlavy, cca 50 min. do Prahy i do Brna. Nízkoenergetická dřevostavba-energetická třída A s důrazem na kvalitu použitých materiálů a provedených…

Prodej domu na klíč, Zbinohy

RE/MAX Magnum

AKČNÍ NABÍDKA. Přejete si vlastní rodinný domek se zahradou na venkově, s pohodlnou dojezdovou vzdáleností do města a zároveň v blízkosti kouzelné přírody Vysočiny? Pak právě pro vás jsme ve spolupráci s předním výrobcem dřevostaveb HAAS FERTIGBAU S.R.O…

Prodej činžovního domu, 415m2, Jihlava, Masarykovo náměstí

REALDOMUS s.r.o.

RAELDOMUS zprostředkuje prodej činžovního domu na Masarykově náměstí v Jihlavě. Nabízený objekt čp. 1211 se nachází na Masarykově náměstí v samém centru města Jihlava. Na vlastním pozemku p.č. 2648 a je prodáván spolu s pozemkem p.č. 2647/5 ve vnitrobloku…

Prodej rodinného domu, 373m2, Telč - Telč-Staré Město, Zachariášova

LeoReal Uherské Hradiště

Nabízíme Vám k prodeji rodinný dům téměř v centru Telče o celkové ploše 373m2. Samotný dům prošel v nedávné minulosti rozsáhlou a nákladnou rekonstrukcí, nové podlahy, omítky, nové rozvody elektřiny, vody a topení, nová okna. Vytápění je řešeno plynovým kotlem,…

Prodej rodinného domu, Cerekvička-Rosice - Cerekvička

Areality Vysočina s.r.o.

Zprostředkujeme Vám prodej novostavby rodinného domu v obci Cerekvička-Rosice, vzdálené 8 km od Jihlavy. Jedná se o nízkoenergetický rodinný dům ve stylu bungalovu o celkové ploše 125 m2 (4+kk) na velkém pozemku o rozloze…

Prodej rodinného domu, 88m2, Jihlava, Ke Skalce

Česká Společnost Realitní / Michal Kriška

Nabízím k prodeji rodinný dům 4+1 s garáží a zahradou nedaleko centra Jihlavy, ul. Ke Skalce. Dvoupodlažní objekt je částečně podklepen, připojen na všechny inženýrské sítě a částečně renovován (přízemí a jedna z ložnic v patře). V přízemí zádveří…

Prodej rodinného domu, 818m2, Jihlava, Lidická kolonie

1. Nonstop Reality

Exkluzivní prodej rodinného domu se zahradou a garáží na ulici Lidická Kolonie v Jihlavě Hledáte-li bydlení s dostupností a občanským vybavením města a zároveň klidem vesnice, pak věřím, že právě tato nabídka výše zmíněné naprosto splňuje.Jedná se o velice…

Prodej rodinného domu, Polná, Poděbradova

RE/MAX Profil

V dnešní době je zajímavých nemovitostí jako šafránu, obzvláště potom těch, které mají potenciál. A přesně takový je polyfunkční dům na strategické ulici Poděbradova v Polné u Jihlavy. V tomto domě se v tuto chvíli nachází 3 bytové jednotky, ale jelikož má dům tu…


TOPlist TOPlist