7 326 aktuálních nabídek
od 268 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Jihlava
V okruhu
Jihlava
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Rodinné domy na prodej, obec Jihlava

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 1 600 000 Kč do 29 900 000 Kč

Ceny domů v obci Jihlava

Cena domů na prodej v obci Jihlava se momentálně pohybuje od 1 600 000 Kč do 29 900 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,99 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 7 666 Kč do 143 259 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v obci Jihlava. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Jihlavy nabízejí od 1 890 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v obci Jihlava?

Na trhu v Jihlavě jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (27) v cenách od 1 600 000 Kč, následují činžovní domy (5) od 11 990 000 Kč a chaty (1) od 1 890 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro obec Jihlava na prodej nabízeny domy v dobrém stavu (11), po rekonstrukci (6), novostavby (6), v bezvadném stavu (5), k rekonstrukci (3), staré, opuštěné či ve špatném stavu (1).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 12 520 000 Kč v obci Jihlava, který má obytnou plochu 390 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v obci Jihlava se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 1444 m2 má dům za cenu 6 900 000 Kč v obci Jihlava. Naopak nejmenší pozemek o výměře 150 m2 získáte při koupi domu v obci Jihlava za cenu 11 990 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V obci Jihlava nabízíme domy v celkem 8 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Domy na prodej v Jihlavě (20), Domy na prodej ve Starých Horách (2), Domy na prodej v Pávově (2), Domy na prodej v Pístovu (1), Domy na prodej v Kosově (1), Domy na prodej v Heleníně (1), Domy na prodej v Horním Kosově (1), Domy na prodej v Červeném Kříži (1).

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v obci Jihlava uvádějí následující informace: klidná část obce (12), okraj obce (3), centrum (3), sídliště (1), rušná část obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Jihlava nabízejí nejčastěji jiné domy (8). V nabídce k prodeji jsou také zděné domy (6), kamenné domy (1) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v obci Jihlava

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Jihlavě také k dispozici i dům v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v obci Jihlava dle inzerenta:

V Jihlavě a okolí pochází 33 domů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: Fincentrum Reality s.r.o. (9), 1. Nonstop Reality (5), EVROPA realitní kancelář HAVLÍČKŮV BROD (3), Reality 11 (2), Realitní kancelář MICHÁLEK & PARTNERS, spol. s r.o. (2), REMAX ALFA (2), M&M reality holding a.s. (2), RE/MAX Well 2 (2), Realitní kancelář STING, s.r.o. (1) a e-Finance, a.s. (1).

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v obci Jihlava?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Jihlava 4 novinky, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Jihlavě?

V obci Jihlava působí 66 realitních makléřů, spadajících pod 36 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: David Raus realitní služby Brno, Liška Real s.r.o. Bílovice nad Svitavou, Profimakléřky s.r.o. Brno, Reality Hynštová Blansko, Spolehlivá realitka s.r.o. Brno, REALmix s.r.o. Brno, COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. Brno, 1. Nonstop Reality Jihlava, Multicont reality Vyškov a REALITNÍ SPOLEČNOST ESKO-MAX Břeclav.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Jihlava

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Zdeněk Florián, Miroslav Maryška, Ing. Rostislav Mašek, Petra Reichová, Marcela Válková, Zdenka Floriánová, Tomáš Jelínek, Michal Kriška, Josef Zeman a Filip Tomeš.

Nejvíce nemovitostí v okolí Jihlavy nabízí Zdeněk Florián (22). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 33

Prodej rodinného domu, 953m2, Jihlava - Pávov

Reality 11 Vám zprostředkují ve výhradním zastoupení majitele k prodeji poctivě stavěnou vilu pana továrníka - majitele pily, a to v původním stavu, ke kompletní rekonstrukci. Vila se nachází v Pávově u Jihlavy, nedaleko Pávovského rybníka. Konstrukčně stavba…

Prodej rodinného domu, 57m2, Jihlava

e-Finance, a.s.

Toužíte po novém bydlení?? Máte pozemek a stavba je pro Vás příliš nákladná?? Chcete bydlet kvalitně a rychle během několika měsíců?? V takovém případě pro Vás máme řešení! V zastoupení českého výrobce s letitou tradicí výroby Vám nabízíme zprostředkování koupě nového…

Prodej rodinného domu, 174m2, Jihlava, Kosmákova

Reality 11 Vám zprostředkují koupi historického rodinného domu v přímém centru města Jihlava. Rodinný dům se nachází ve staré historické zástavbě v ulici Kosmákova, Jihlava. Stavba domu je pojata jako dvouposchoďový, částečně podsklepený řadový dům se sedlovou střechou. Portálek…

Dražba činžovního domu, Jihlava

Centrum aukcí.cz s.r.o.

Podíl 1059/13576, na bytovém domu Jihlava ,Při „prodeji“ nemovitosti z insolvenčního řízení se všeobecně může jednat o jednoduchý proces, kde se díky takovému „prodeji“ může kupující dostat k velmi výhodné kupní ceně. Inzerce je organizována mimo Insolvenční řízení, informace jsou čerpány…

Novinka
Vyvolávací cena: 127.718,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Dražba rodinného domu, 364m2, Jihlava

Centrum aukcí.cz s.r.o.

Rodinný dům je řadovým, zděným objektem. Dům je nepodsklepen se dvěma nadzemními podlažími a podkrovím a tvoří fyzicky pravou část dvojdomu. Dům je zděný tvárnicemi vylévanými betonem s povrchovou úpravou. Střecha sedlová krytá taškovou krytinou se vsazenými střešními okny…

Novinka
Vyvolávací cena: 3.933.334,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, 104m2, Jihlava, Pávovská

Pokud hledáte v Jihlavě dům se zahradou a máte chuť a energii se realizovat při tvorbě vlastního bydlení, máte jedinečnou příležitost. V Bedřichově, v Pávovské ulici je malé stavení se zahrádkou, které již pamatuje nějaký čas a hledá nové majitele, kteří si místo zamilují…

Prodej činžovního domu, 415m2, Jihlava, Masarykovo náměstí

REALDOMUS s.r.o.

RAELDOMUS zprostředkuje prodej činžovního domu na Masarykově náměstí v Jihlavě. Nabízený objekt čp. 1211 se nachází na Masarykově náměstí v samém centru města Jihlava. Na vlastním pozemku p.č. 2648 a je prodáván spolu s pozemkem p.č. 2647/5 ve vnitrobloku…

Prodej činžovního domu, 527m2, Jihlava, Královský vršek

1. Nonstop Reality

Prodej nájemního domu s 8 novými bytovými jednotkami a komerčním prostorem ve vyhledávané lokalitě Jihlavy. Jedná se o dvoupodlažní objekt na vyhledávaném sídlišti Jihlavy. Jedná se o původně přízemní objekt, který v současné chvíli prochází přestavbou dle…

Aktualizováno
29.900.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej činžovního domu, 211m2, Jihlava, Brněnská

Realitní kancelář MICHÁLEK & PARTNERS, spol. s r.o.

Nabízíme prodej domu se třemi byty v historickém centru města Jihlavy. Nemovitost se nachází v Brněnské ulici, v sousedství Masarykova náměstí a zastavěná plocha činí celkem 139 m2. Má tři nadzemní podlaží, půdu a sklep. V prvním nadzemním podlaží…

Prodej rodinného domu, 211m2, Jihlava, Brněnská

Realitní kancelář MICHÁLEK & PARTNERS, spol. s r.o.

Nabízíme prodej domu se třemi byty v historickém centru města Jihlavy. Nemovitost leží v Brněnské ulici v sousedství Masarykova náměstí, zastavěná plocha činí celkem 139 m2, se třemi nadzemními podlažími, půdou a sklepem. V prvním nadzemním podlaží…

Prodej rodinného domu, 788m2, Jihlava, Kaštanová

1. Nonstop Reality

Nabízíme k prodeji prostorný rodinný dům v exkluzivní lokalitě Jihlavy, ulice Kaštanová. Jedná se o dvoupodlažní rodinný dům o zastavěné ploše 250 m2 ve vyhledávané lokalitě Jihlavy. Dům byl kolaudován v roce 2004 a je maximálně udržovaný viz.…

Prodej rodinného domu, Jihlava - Červený Kříž

REMAX ALFA

Rádi bychom Vám nabídli ke koupi samostatně stojící rodinný dům, který se nachází na okraji města Jihlava, v části zvané Červený Kříž. Najdete zde dostatek prostoru pro všechny členy Vaší rodiny. Samotný dům má zastavěnou plochu 262 m2, k němu náleží zahrada…

Prodej rodinného domu, Jihlava, Nad Splavem

Hledáte RD v Jihlavě s garáží, rozumně velkou okrasnou i užitkovou zahradou, s terasou a pergolou skrytou před pohledy, s výbornou dostupností služeb a to vše blízko přírody i centra Jihlavy? Využili byste dvě bytové jednotky anebo byste jednu z nich…

Prodej rodinného domu, Jihlava - Helenín, Šrámkova

RE/MAX Well 2

Exkluzivně Vám nabízíme k prodeji 1/2 rodinného domu - byt 3+1 se zahradou 228 m2 v lukrativní a klidné části Jihlavy. Byt se nachází v domě o dvou bytových jednotkách, které jsou na katastrálním úřadě vedeny oddělené i napojení…

Prodej rodinného domu, 124m2, Jihlava

Máte-li v úmyslu pořídit kvalitní bydlení v bezkonkurenční lokalitě v dosahu přírody a v pěší dostupnosti samotného centra města Jihlavy za zajímavých podmínek, zbystřete prosím smysly a čtěte dál. Představujeme jihlavský projekt Pančava, kde vyrůstá netradiční…

Prodej rodinného domu, 142m2, Jihlava

Máte-li v úmyslu pořídit kvalitní bydlení v bezkonkurenční lokalitě v dosahu přírody a v pěší dostupnosti samotného centra města Jihlavy za zajímavých podmínek, zbystřete prosím smysly a čtěte dál. Představujeme jihlavský projekt Pančava, kde vyrůstá netradiční…

Prodej rodinného domu, 145m2, Jihlava

Máte-li v úmyslu pořídit kvalitní bydlení v bezkonkurenční lokalitě v dosahu přírody a v pěší dostupnosti samotného centra města Jihlavy za zajímavých podmínek, zbystřete prosím smysly a čtěte dál. Představujeme jihlavský projekt Pančava, kde vyrůstá netradiční…

Prodej rodinného domu, 435m2, Jihlava

Velmi pěkný zděný řadový rodinný dům o velikosti 5+1 + jídelna na vlastním pozemku o výměře 435 m2 nacházející se na velmi hezkém a klidném místě mimo hlavní silnici, RD je po větší rekonstrukci, je celý zateplený 10 cm polystyrénem a podsklepený,…

Prodej rodinného domu, Jihlava, Matky Boží

Exkluzivně Vám nabízíme prodej rodinného domu o celkové užitné ploše 240 m2 a pozemku o velikosti 446 m2, rodinný dům se nachází v blízkosti centra krajského města Jihlavy. Jendná se o dvoupatrový dům, s využitím podkrovím a PP.…

Prodej rodinného domu, 140m2, Jihlava - Kosov

Pro toho, kdo hledá vysoký standard bydlení v moderním, nízkonákladovém rodinném domě a chce ušetřit roky života a svoji nervovou soustavu s hledáním parcely, běháním po úřadech, vyřizováním potřebných dokumentů a nakonec i s vlastní stavbou, máme elegantní řešení.…


TOPlist TOPlist