6 855 aktuálních nabídek
od 275 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Jihlava
V okruhu
Jihlava
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Rodinné domy na prodej, obec Jihlava

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 2 000 000 Kč do 16 950 000 Kč

Ceny domů v obci Jihlava

Cena domů na prodej v obci Jihlava se momentálně pohybuje od 2 000 000 Kč do 16 950 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,39 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 8 975 Kč do 76 059 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v obci Jihlava. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Jihlavy nabízejí od 2 999 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v obci Jihlava?

Na trhu v Jihlavě jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (11) v cenách od 2 000 000 Kč, následují činžovní domy (2) od 11 999 000 Kč, chalupy (1) od 2 999 000 Kč a vily (1) .

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro obec Jihlava na prodej nabízeny domy novostavby (4), v dobrém stavu (4), po rekonstrukci (2), v bezvadném stavu (2), k rekonstrukci (2).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 11 999 000 Kč v obci Jihlava, který má obytnou plochu 344 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v obci Jihlava se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 952 m2 má dům v obci Jihlava. Naopak nejmenší pozemek o výměře 167 m2 získáte při koupi domu v obci Jihlava za cenu 9 900 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V obci Jihlava nabízíme domy v celkem 3 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Domy na prodej v Jihlavě (10), Domy na prodej v Hruškových Dvorech (2), Domy na prodej ve Starých Horách (1).

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v obci Jihlava uvádějí následující informace: klidná část obce (5), centrum (3), rušná část obce (1), okraj obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Dražby a aukce domů v obci Jihlava

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Jihlavě také k dispozici i dům v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v obci Jihlava dle inzerenta:

V Jihlavě a okolí pochází 15 domů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: Swiss Life Select Reality (6), Lucky Rentals CZ s.r.o. (2), EVROPA realitní kancelář HAVLÍČKŮV BROD (1), REALDOMUS s.r.o. (1), Reality 11 (1), Broker Consulting, a.s. (1), Areality Vysočina s.r.o. (1), Realitní kancelář STING, s.r.o. (1), a Reality Vysočina, s.r.o. (1).

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v obci Jihlava?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se pravidelně v tomto filtru objeví nové nemovitosti, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Jihlavě?

V obci Jihlava působí 60 realitních makléřů, spadajících pod 35 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: JRS real s.r.o. Brno, Reality Hynštová Blansko, COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. Brno, 1. Nonstop Reality Jihlava, REALmix s.r.o. Brno a REALITNÍ SPOLEČNOST ESKO-MAX Břeclav.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Jihlava

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Filip Tomeš, Radek Peřina, Petr Kuchta, Mgr. Lenka Gotart, Michal Kriška, Roman Kučera, Radek Beneš, Josef Vencovský, Tomáš Jelínek a Václav Duben.

Nejvíce nemovitostí v okolí Jihlavy nabízí Ivo Mezlík (18). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 16

Prodej rodinného domu, 174m2, Jihlava, Kosmákova

Reality 11 Vám zprostředkují koupi historického rodinného domu v přímém centru města Jihlava. Rodinný dům se nachází ve staré historické zástavbě v ulici Kosmákova, Jihlava. Stavba domu je pojata jako dvouposchoďový, částečně podsklepený řadový dům se sedlovou střechou. Portálek…

Prodej rodinného domu, Jihlava, Fügnerova

Řadový RD 5+1, 3x sklep, garáž, pozemek 914 m2, určen k reko

Dražba činžovního domu, Jihlava

Podíl 1059/13576, na bytovém domu Jihlava ,Při „prodeji“ nemovitosti z insolvenčního řízení se všeobecně může jednat o jednoduchý proces, kde se díky takovému „prodeji“ může kupující dostat k velmi výhodné kupní ceně. Inzerce je organizována mimo Insolvenční řízení, informace jsou čerpány…

Vyvolávací cena: 127.718,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, 949m2, Jihlava, Máchova

Zděný rodinný dům se 2 byty o velikostech 3+1 a 2+1 na vlastním pozemku o výměře 949 m2 nacházející se v klidné a žádané lokalitě města Jihlavy (Bedřichově), dům byl kolaudovaný cca r. 1955, je napojený na městskou kanalizaci, vodu, elektřina 220 +…

Prodej rodinného domu, 48m2, Jihlava - Hruškové Dvory

Lucky Rentals CZ s.r.o.

Prodej nového domu - zděné chaty 2+kk s terasou a vlastní zahradou 477 m2, Hruškové Dvory - Jihlava

Prodej chalupy, 48m2, Jihlava - Hruškové Dvory

Lucky Rentals CZ s.r.o.

Prodej novostavby chaty určené k trvalému bydlení, 2+kk, T/ zahrada 477 m2, Hruškové Dvory - Jihlava

Prodej rodinného domu, 280m2, Jihlava, Havířská

Prodej rodinného domu 280 m2 Havířská, Jihlava

Prodej rodinného domu, 133m2, Jihlava, 5. května

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme k prodeji rodinný dům v atraktivní lokalitě v Jihlavě. Lokalita Bedřichova nabízí kompletní občanskou dostupnost, krátkou vzdálenost na dojezd na dálnici a další. Nemovitost o dispozici 5+1 je určena spíš k rekonstrukci, nicméně nastěhování je možné…

Prodej rodinného domu, Jihlava, Štursova

Prodej domu 307 m2, pozemek 402 m2, Jihlava

Aktualizováno
16.950.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej činžovního domu, 344m2, Jihlava, Kollárova

Prodej činžovního domu 540 m2 Kollárova, Jihlava

Prodej rodinného domu, 270m2, Jihlava, Lidická kolonie

Prodej rodinného domu 270 m2 Lidická kolonie, Jihlava


TOPlist TOPlist