7 326 aktuálních nabídek
od 268 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč/měsíc)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Prostějov
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Byty k pronájmu Prostějov

Aktuálně se zde cena bytů na pronájem pohybuje od několika tisíc Kč do 16 500 Kč

Ceny bytů v okrese Prostějov

Cena bytů k pronájmu v okrese Prostějov se momentálně pohybuje od několika tisíc Kč za měsíc do 16 500 Kč za měsíc.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty na pronájem v okrese Prostějov.

Jaké jsou byty k pronájmu v okrese Prostějov?

Na trhu v Prostějově jsou v současné době nejpočetnější byty 2+1 (11) v cenách od 8 000 Kč, následují byty 3+1 (6) od 10 000 Kč, byty 2+kk (5) od 8 500 Kč, byty 1+1 (3) od 8 000 Kč, byty 4+kk (1) od 12 000 Kč, byty 3+kk (1) od 10 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (1) od 6 500 Kč a byty 4+1 (1) od 12 300 Kč.

Velký nebo malý byt?

Pronájem bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je k pronájmu v okrese Prostějov, je byt za cenu 16 500 Kč za měsíc , který má obytnou plochu 160 m2.

Lokality bytů na pronájem

V okrese Prostějov nabízíme byty v celkem 4 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Pronájem bytů v Prostějově (24), Pronájem bytů v Bedihošti (3), Pronájem bytů v Želči (1), Pronájem bytů v Myslejovicích (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Prostějov sousedí 6 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Olomouc, Přerov, Kroměříž, Vyškov, Blansko a Svitavy.

Jak vybrat byt na pronájem podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: klidná část obce (8), centrum (7), sídliště (2), okraj obce (2), rušná část obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (5). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu na pronájem, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Prostějově s garáží nebo byty v Prostějově s parkovacím stáním (2).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (10) a 2. patře (7), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (5). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí. Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Prostějov k pronájmu byty v bezvadném stavu (11), v dobrém stavu (6), po rekonstrukci (6), novostavby (3).

Nájem bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Prostějov nabízejí nejčastěji zděné byty (13). V nabídce na pronájem jsou také jiné byty (5), panelové byty (2), montované byty (1) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Dražby a aukce bytů v okrese Prostějov

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v okrese Prostějov také k dispozici 2 byty v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese Prostějov dle inzerenta:

V Prostějově a okolí pochází 29 bytů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde byty na pronájem inzerují tyto realitky: Realitní kancelář VNB reality (7), JH REALITY (5), M&M reality holding a.s. (4), Realitní kancelář STING, s.r.o. (3), REALITY PRORADOST s.r.o. (2), Reality Kocourek s.r.o. (2), DACHI s.r.o. (1), RE/MAX MONARCHA (1), Reality GAIA, spol. s r.o. (1) a LeoReal Uherské Hradiště (1).

Pronájem bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt k pronájmu v okrese Prostějov?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt k pronájmu v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Prostějov 8 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Prostějově?

V okrese Prostějov působí 148 realitních makléřů, spadajících pod 74 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: David Raus realitní služby Brno, Liška Real s.r.o. Bílovice nad Svitavou, Spolehlivá realitka s.r.o. Brno, Profimakléřky s.r.o. Brno, Reality Hynštová Blansko, COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. Brno, 1. Nonstop Reality Jihlava, Multicont reality Vyškov a REALITNÍ SPOLEČNOST ESKO-MAX Břeclav.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Prostějov

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Aleš Hájek, Mgr. František Kocourek, Ing. Marie Vymazalová, Lucie Opatřilová, Vojtěch Burda, Ing. Taťána Zádrapová, Pavla Gottwaldová, DiS., Petra Mičánková, Ladislav Páleník a Vít Studený.

Nejvíce nemovitostí v okolí Prostějova nabízí Aleš Hájek (48). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Pronájem bytu 2+1, 80m2, Prostějov, Plumlovská

BO! reality a finance

BO!mba byt 2+1 pár kroků od centra Prostějova hledá pohodové nájemníky, kteří si doladí bydlení podle svých představ. Byt se nachází ve 2. patře cihlového domu. Čekají na Vás 2 průchozí pokoje: jeden menší ideální jako ložnice a druhý větší si můžete zařídit třeba jako obývací…

Pronájem bytu 2+1, 62m2, Prostějov, Brněnská

Reality 11 Vám zprostředkují pronájem bytu 2+1 v Prostějově na ulici Brněnská. Jednotka je v původním udržovaném stavu a nachází se ve 4. NP panelového bytového domu bez výtahu. Podlahová plocha bytu 62 m2, k dispozici ballkon a komora v bytě,…

Pronájem bytu 2+1, 48m2, Prostějov, Trávnická

Nabízíme pronájem pěkného bytu o velikosti 2+1 s celkovou výměrou 48 m2. Byt je částečně vybaven a nachází se ve II. nadzemním podlaží řadového cihlového bytového domu, který je po rozsáhlé rekonstrukci a nachází se na ul. Trávnická, Prostějov. Byt…

Pronájem bytu 4+1, 128m2, Myslejovice

Exkluzivně nabízíme k pronájmu pěkný velkometrážní byt v cihlovém a revitalizovaném domě o dispozici 4+1 s prostornou komorou a dalším podkrovním prostorem se započatou dostavbou pátého pokoje. Jedná se o celý prostor třetího patra bytového domu. K bytu…

Pronájem bytu 2+1, 58m2, Prostějov, Mozartova

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme Vám k pronájmu byt 2+1 na ulici Mozartova v Prostějově, s výměrou 58 m2. Byt se nachází ve třetím patře ze tří bytového panelového domu s výtahem. Okna jsou situována na východ - kuchyně, pokoj a na západ - pokoj…

Pronájem bytu 1+1, 50m2, Prostějov, Podjezd

JH REALITY

Nabízíme k pronájmu zařízený, kompletně zrekonstruovaný byt nacházející se přímo v centru Prostějova. Byt je zděný, umístěný ve zvýšeném přízemí příjemného činžovního domu, vel. 1+1 s alkovnou, o podlahové ploše 50 m2. Byt má vlastní plynové vytápění…

Pronájem bytu 2+1, 60m2, Prostějov, Jana Zrzavého

Nabízíme k pronájmu byt 2+1 s lodžii v panelovém domě o celkové podlahové ploše 60 m2. V místě s veškerou občanskou vybaveností. Nemocnice, obchodní domy, základní škola, restaurace, lesopark hloučela. Před domem dětské hřiště a možnost parkování.…

Aktualizováno
10.000,- Kč/měsíc
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Pronájem bytu 1+1, 38m2, Želeč

LeoReal Uherské Hradiště

Byt v bytovém domě se 4 byty v Želči, okres Prostějov. V kuchyni lednice, varná deska, trouba, digestoř, dřez, mikrovlnka, varná konvice. V ložnici postel 180x200, skříně. V koupelně sprcha, pračka, umyvadlo, WC. K dispozici dvůr s posezením, parkování…

Pronájem bytu 1+1, 34m2, Prostějov, Wolkerova

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme Vám k nájmu byt 1+1 na Wolkerově ulici v Prostějově o výměře 34 m2. Byt se nachází uvnitř dvorního traktu domu, jde o velmi klidné místo mimo ruch ulice. Byt je po zdařilé rekonstrukci kuchyně, koupelny, WC, podlah. Topení bytu je elektrické,…

Pronájem bytu 2+1, 69m2, Prostějov, Dr. Horáka

Nabízíme moderní, částečně zařízený byt 2+1 v příjemné a klidné lokalitě města Prostějova. Byt o celkové rozloze 69 m2, se nachází v 1. podlaží nájemního domu, který prošel revitalizací. Dům se samostatným vchodem pro 3 byty. Kuchyňská linka se spotřebiči…

Pronájem bytu 2+kk, 55m2, Prostějov - Čechovice, Lipová

Realitní kancelář VNB reality

Nabízíme Vám k pronájmu velmi pěkný podkrovní byt 2+kk v nově zrekonstruovaném domě v klidné ulici v Prostějově-Čechovicích. Byt o ploše 55 m2 se nachází ve 3. NP a sestává z prostorného obývacího pokoje s kuchyňskou linkou…

Pronájem bytu 2+kk, 50m2, Prostějov, Krasická

Reality GAIA, spol. s r.o.

Nabízíme k pronájmu krásný, zařízený byt 2+kk (sedací souprava, jídelní stůl + židle, postel, lednička, mikrovlnná trouba, koupelnový nábytek, šatní skříň), o výměře 50 m² s prostornou lodžií (6 m²), situovanou na západ, který se nachází v 1. NP cihlového domu…

Pronájem bytu 3+kk, 67m2, Prostějov, Kostelecká

JH REALITY

Nabízíme k pronájmu byt velikosti 3+kk, o výměře 67 m2, umístěný ve 2. patře (částečně podkroví) novostavby domu v centru města. Byt má vstupní chodbu, koupelnu s vanou a umyvadlem, prostorem pro pračku, samostatné WC s umyvadlem, obývací pokoj…

Pronájem bytu 3+1, 78m2, Prostějov, Boženy Němcové

RE/MAX MONARCHA

Nabízíme Vám k pronájmu zdařile zrekonstruovaný, nevybavený cihlový byt 3+1 na ulici Boženy Němcové v Prostějově. Byt s balkonem se nachází v 1. NP z celkových 5. Byt je tvořen prostornou vstupní předsíní, ze které jsou samostatné vstupy do velkého obývacího…

Pronájem bytu 2+kk, 40m2, Prostějov, Raisova

Chcete bydlet v pěkném bytě po rekonstrukci? Dispozice bytu je 2+kk a bydlet budete přímo na Raisově ulici v Prostějově. Oblíbíte si krásné procházky Mládkovými sady a pokud máte děti, tak oceníte nedaleké velké dětské hřiště. Byt je velký 40 m2 a je…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 27m2, Prostějov, Švabinského

QARA s.r.o.

Pokud hledáte slušné bydlení s výhodou rodinného domu v klidné části Prostějova, neváhejte a volejte. Nabízíme Vám k pronájmu nezařízený byt na ulici Švabinského 16. Byt se nachází v 1. patře rodinného domu s celkem 4 bytovými jednotkami. Byt je vybaven kuchyňskou…

Pronájem bytu 2+1, 64m2, Prostějov, Šárka

Realitní kancelář VNB reality

Nabízíme pronájem prostorného světlého družstevního bytu o dispozici 2+1 s lodžií. Byt se nachází ve 2. podlaží nízkopodlažního cihlového domu na ul. Šárka. Celková plocha bytu je 64 m2. Prostorná kuchyně, neprůchozí pokoje, jeden se vstupem na lodžii,…

Aktualizováno
11.000,- Kč/měsíc
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Pronájem bytu 2+1, 64m2, Prostějov

Realitní kancelář VNB reality

Nabízíme Vám pronájem pěkného zrekonstruovaného bytu 2+1 o ploše 64 m2. Byt se nachází ve 2.patře pětipodlažního domu na ul. Šárka. Dům je po revitalizaci, zateplený s novou fasádou, střechou, s plastovými okny. V bytě je nová zděná koupelna…

Pronájem bytu 3+1, 100m2, Prostějov, Fanderlíkova

JH REALITY

Nabízíme k pronájmu udržovaný cihlový, částečně podkrovní byt vel. 3+1 umístěný v 2. patře domu o podlahové ploše 100 m2. K bytu náleží prostorný sklep (7 m2) v suterénu domu a možnost užívání zahrady k odpočinku. Byt má prostornou vstupní chodbu,…

Pronájem bytu 2+1, 55m2, Prostějov, Milíčova

JH REALITY

Nabízíme k pronájmu cihlový byt vel. 2+1, o podlahové ploše 55 m2, umístěný v 1. patře menšího bytového domu nedaleko centra Prostějova. Byt se nachází ve velmi klidné lokalitě. Byt je zařízený nábytkem a spotřebiči shodnými s fotografiemi, zánovní…

Aktualizováno
12.000,- Kč/měsíc
Přidat k oblíbenýmVíce informací

TOPlist TOPlist