6 855 aktuálních nabídek
od 275 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Hodonín
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Rodinné domy na prodej Hodonín

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 700 000 Kč do 12 990 000 Kč

Ceny domů v okrese Hodonín

Cena domů na prodej v okrese Hodonín se momentálně pohybuje od 700 000 Kč do 12 990 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,39 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 3 141 Kč do 58 289 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v okrese Hodonín. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Hodonína nabízejí od 795 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v okrese Hodonín?

Na trhu v Hodoníně jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (132) v cenách od 700 000 Kč, následují chaty (15) od 795 000 Kč, domy na klíč (5) od 5 363 000 Kč, chalupy (3) od 1 500 000 Kč a činžovní domy (3) od 9 900 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres Hodonín na prodej nabízeny domy v dobrém stavu (59), v bezvadném stavu (34), k rekonstrukci (21), novostavby (11), po rekonstrukci (8), rozestavěné (7), k demolici (5).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům v obci Vracov, který má obytnou plochu 411 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese Hodonín se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 16961 m2 má dům za cenu 7 990 000 Kč v obci Mouchnice. Naopak nejmenší pozemek o výměře 70 m2 získáte při koupi domu v obci Archlebov za cenu 4 390 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V okrese Hodonín nabízíme domy v celkem 59 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej domů v Kyjově (16), Prodej domů v Hodoníně (12), Prodej domů ve Ždánicích (8), Prodej domů v Lužicích (8), Prodej domů ve Tvarožné Lhotě (6), Prodej domů v Šardicích (6), Prodej domů ve Vracově (5), Prodej domů ve Kněždubu (4), Prodej domů v Čeložnici (4), Prodej domů v Čejkovicích (4), Prodej domů v Ježově (3), Prodej domů v Lovčicích (3), Prodej domů v Hovoranech (3), Prodej domů v Moravanech (3), Prodej domů v Bukovanech (3).

Někdy se vyplatí nehledat dům jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Hodonín sousedí 5 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Kroměříž, Uherské Hradiště, Břeclav, Vyškov a Vsetín.

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v okrese Hodonín uvádějí následující informace: klidná část obce (53), centrum (37), okraj obce (16), polosamota (7), rušná část obce (2), sídliště (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Hodonín nabízejí nejčastěji jiné domy (54). V nabídce k prodeji jsou také zděné domy (38), dřevěné domy (6), panelové domy (1) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v okrese Hodonín

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Hodoníně také k dispozici 12 domů v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v okrese Hodonín dle inzerenta:

V Hodoníně a okolí pochází 158 domů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: RE/MAX Delta (21), REALITY PRORADOST s.r.o. (16), Reality GAIA, spol. s r.o. (14), NEXT REALITY GROUP a.s. (10), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (9), Swiss Life Select Reality (8), Realitní kancelář STING, s.r.o. (7), M&M reality holding a.s. (5), CENTURY 21 Česká republika (5) a Broker Consulting, a.s. (5).

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v okrese Hodonín?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Hodonín 6 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Hodoníně?

V okrese Hodonín působí 152 realitních makléřů, spadajících pod 64 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: 1. Nonstop Reality Jihlava, JRS real s.r.o. Brno, Reality Hynštová Blansko, REALmix s.r.o. Brno, COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. Brno a REALITNÍ SPOLEČNOST ESKO-MAX Břeclav.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Hodonín

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Blanka Lemonová, Anna Plagová, Zdeňka Grycová, Iveta Karasová, Karel Mičulka, Martin Šiška, Hana Matůšková, Petra Baťková, Mgr. Soňa Koníčková a Jan Vystoupil.

Nejvíce nemovitostí v okolí Hodonína nabízí Lucie Opatřilová (93). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 166

Prodej rodinného domu, 315m2, Čejkovice, Čejkovice

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej novostavby 5+kk 153m2 v Čejkovicích okr. Hodonín. Stavba domu byla započata v roce 2021 a trvala do dubna 2023. Dům je před finálním dokončením a těsně před kolaudací, která by měla proběhnout v květnu 2024. Dispozice domu:…

Prodej rodinného domu, 300m2, Šardice

Hledáte rodinný dům po celkové rekonstrukci, s menším dvorkem a v klidné lokalitě. Nabízíme k prodeji rodinný dům o dispozici 4+kk v Šardicích. Dům prošel v roce 2022 celkovou rekonstrukcí - nová elektřina, odpady, izolace, zateplení, výměna plastových…

Prodej rodinného domu, 693m2, Hodonín, Štefánikova

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej dvou rodinných domů v centru města Hodonín. Nyní využíváno částečně k bydlení, dle územního plánu možné využití - bydlení a podnikání. Prodej se týká dvoupodlažního podsklepeného domu, dispozice: v přízemí tří pokojový byt…

Prodej chaty, 2040m2, Radějov

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej chaty v Radějově u Strážnice, která se nachází v zastavěné části rekreační oblastni Lučina. Chata se nachází na svažitém pozemku o celkové výměře 2 040m2 a zastavěné ploše 9,9 m x 6,6 m. Jedná se…

Prodej rodinného domu, 266m2, Vracov, Řadová

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej prostorného dvougeneračního domu, se dvěma bytovými jednotkami (2+1 a 4+1) ve městě Vracov, okres Hodonín. Jedná se o podsklepený, patrový dům, v řadové zástavbě, v klidné části a nabízí tak samostatné, komfortní a praktické…

Prodej chaty, 1700m2, Vřesovice

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej chaty ve vyhledávané rekreační oblasti Vřesovice. Chata je dvoupodlažní a má k využití obytnou plochu 50m2 s terasou v 1.NP. Součástí prodeje je také podíl na okolním pozemku o celkové výměře 1 665m2, na kterém…

Prodej rodinného domu, 605m2, Lužice, Dvorní

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej rodinného domu, který je ve stavu započaté rekonstrukce. Dům je o dispozici 3+1, s možností vybudování půdní vestavby, se zahradou, nacházející se v klidné části Lužic u Hodonína. Užitná plocha domu je cca 80m2

Prodej rodinného domu, Násedlovice

Liška Real s.r.o.

Prodej rodinného domu s garáží, dvorem a zahradou v obci Násedlovice, okres Hodonín

Prodej rodinného domu, 373m2, Čejkovice, Okružní

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej krásného, zrekonstruovaného rodinného domu v klidné části obce Čejkovice. Dům je řešený na přízemí, první patro a sklepní část, což vám umožní z domu udělat dvě bytové jednotky. Dispozice domu: v přízemí nalezneme vstupní chodbu,…

Prodej rodinného domu, Bzenec, Za Humny

Prodej rodinného domu, 102 m?, Bzenec, ul. Za Humny

Prodej rodinného domu, Hovorany

Prosperity Real Estate s.r.o.

Prodej, Rodinné domy, 1553m2 - Hovorany

Prodej rodinného domu, Ždánice

COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o.

Ždánice, prodej novostavby RD 4+1, garáž, dvůr, pergola - rodinný dům

Prodej rodinného domu, 242m2, Ždánice

e-Finance, a.s.

V obci Ždánice nabízíme k prodeji menší rodinný domek s garáží, terasou a se zahradou. Přízemní cihlový dům se sedlovou střechou je v řadové zástavbě s pozemkem o celkové výměře 242 m2.

Dražba rodinného domu, 289m2, Bzenec

RD Bzenec, podíl 1/16 ,Při „prodeji“ nemovitosti z insolvenčního řízení se všeobecně může jednat o jednoduchý proces, kde se díky takovému „prodeji“ může kupující dostat k velmi výhodné kupní ceně. Inzerce je organizována mimo Insolvenční řízení, informace jsou čerpány…

Prodej rodinného domu, 169m2, Ždánice, Zámek

OK REAL

RD 4+1 - Ždánice - okres Hodonín - CP 1569 m2

Prodej činžovního domu, Hodonín, třída Bří Čapků

PROKONZULTA, a.s.

Nájemní dům o kapacitě 116 bytů, ul. Bří Čapků, Hodonín

Prodej rodinného domu, Nenkovice

MICHNA REALITY & PARTNEŘI, s.r.o.

Prodej, Rodinné domy, 5+1, podlahová plocha 179 m2, pozemek 392 m2 - Nenkovice


TOPlist TOPlist