7 198 aktuálních nabídek
od 267 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Hodonín
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Rodinné domy na prodej Hodonín

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 750 000 Kč do 14 990 000 Kč

Ceny domů v okrese Hodonín

Cena domů na prodej v okrese Hodonín se momentálně pohybuje od 750 000 Kč do 14 990 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,99 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 3 593 Kč do 71 821 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v okrese Hodonín. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Hodonína nabízejí od 950 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v okrese Hodonín?

Na trhu v Hodoníně jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (115) v cenách od 750 000 Kč, následují chaty (6) od 950 000 Kč, domy na klíč (3) od 4 800 000 Kč, chalupy (2) od 2 299 000 Kč, činžovní domy (2) od 4 970 000 Kč a vily (1) od 4 990 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres Hodonín na prodej nabízeny domy v dobrém stavu (37), k rekonstrukci (29), v bezvadném stavu (24), novostavby (8), po rekonstrukci (7), k demolici (5), staré, opuštěné či ve špatném stavu (3), rozestavěné (1).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům v obci Vracov, který má obytnou plochu 411 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese Hodonín se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 2882 m2 má dům za cenu 7 950 000 Kč v obci Dubňany. Naopak nejmenší pozemek o výměře 37 m2 získáte při koupi domu v obci Veselí nad Moravou za cenu 2 500 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V okrese Hodonín nabízíme domy v celkem 52 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej domů ve Veselí nad Moravou (9), Prodej domů v Kyjově (9), Prodej domů v Hodoníně (8), Prodej domů ve Ždánicích (6), Prodej domů ve Svatobořicích-Mistříně (6), Prodej domů ve Vracově (5), Prodej domů ve Tvarožné Lhotě (5), Prodej domů ve Vnorovech (4), Prodej domů v Dambořicích (4), Prodej domů v Čejkovicích (4), Prodej domů v Lipově (3), Prodej domů v Hroznové Lhotě (3), Prodej domů v Čeložnici (3), Prodej domů v Suchově (3), Prodej domů v Bzenci (3).

Někdy se vyplatí nehledat dům jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Hodonín sousedí 5 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Kroměříž, Uherské Hradiště, Břeclav, Vyškov a Vsetín.

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v okrese Hodonín uvádějí následující informace: centrum (37), klidná část obce (35), okraj obce (13), rušná část obce (3).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Hodonín nabízejí nejčastěji zděné domy (40). V nabídce k prodeji jsou také jiné domy (40), dřevěné domy (3), montované domy (1) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v okrese Hodonín

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Hodoníně také k dispozici 9 domů v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v okrese Hodonín dle inzerenta:

V Hodoníně a okolí pochází 128 domů z nabídky realitních kanceláří a 1 dům je nabízený bez realitky. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: Reality GAIA, spol. s r.o. (20), RE/MAX Delta (16), REALITY PRORADOST s.r.o. (11), Realitní kancelář STING, s.r.o. (11), COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. (8), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (7), M&M reality holding a.s. (6), Broker Consulting, a.s. (5), Home 4 People (4) a ORCA ESTATE a.s. (4). Další dům je nabízený přímo od majitele bez realitky.

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v okrese Hodonín?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Hodonín 10 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Hodoníně?

V okrese Hodonín působí 160 realitních makléřů, spadajících pod 71 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: David Raus realitní služby Brno, Liška Real s.r.o. Bílovice nad Svitavou, Spolehlivá realitka s.r.o. Brno, Profimakléřky s.r.o. Brno, Reality Hynštová Blansko, REALmix s.r.o. Brno, COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. Brno, 1. Nonstop Reality Jihlava, Multicont reality Vyškov a REALITNÍ SPOLEČNOST ESKO-MAX Břeclav.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Hodonín

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Lucie Opatřilová, Ivana Sychrová, Blanka Lemonová, Mgr. Veronika Šimečková, Lukáš Polák, Markéta Kolaciová, Karel Mičulka, František Ševela, Věra Petrů a Tomáš Hlaváček.

Nejvíce nemovitostí v okolí Hodonína nabízí Lucie Opatřilová (96). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 139

Prodej rodinného domu, 555m2, Bzenec, Za Humny

Zprostředkujeme Vám prodej výstavby rodinného domu Markéta 4+kk ve městě Bzenec se sklepem a zahradou. Dům se zastavěnou plochou 115 m2 nabízí obytnou plochu 94 m2, kdy celková již hotová základová deska o zastavěné ploše 192 m2 nabízí…

Prodej rodinného domu, 300m2, Šardice

Hledáte rodinný dům po celkové rekonstrukci, s menším dvorkem a v klidné lokalitě. Nabízíme k prodeji rodinný dům o dispozici 4+kk v Šardicích. Dům prošel v roce 2022 celkovou rekonstrukcí - nová elektřina, odpady, izolace, zateplení, výměna plastových…

Prodej domu na klíč, 1003m2, Suchov

Zprostředkujeme Vám prodej projektu RD Klára 5+kk na klíč v Suchově se zahradou o výměře 939 m2. Obec Suchov - lokalita Vršek nabízí jedinečné bydlení v rodinných domech v podhůří Bílých Karpat, s nádhernými výhledy na místní krajinu.…

Prodej rodinného domu, 850m2, Vnorovy, Hlavní

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje ve výhradním zastoupení majitele k prodeji dům se třemi byty 4+1, 3+kk a 2+1, každý byt má vlastní vchod a nachází se ve Vnorovech na ul. Hlavní. K domu je k dispozici parkování před domem, dále průjezd, který lze využít jako…

Prodej činžovního domu, 250m2, Vnorovy, Hlavní

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje ve výhradním zastoupení majitele k prodeji dům se třemi byty 4+1, 3+kk a 2+1, každý byt má vlastní vchod a nachází se ve Vnorovech na ul. Hlavní. K domu je k dispozici parkování před domem, dále průjezd, který lze využít jako…

Prodej rodinného domu, Mouchnice

I.E.T. Reality, s.r.o.

Ve výhradním zastoupením majitelky prodáváme rodinný dům 2+1 v započaté rekonstrukci z roku 2020. Dům je ihned obyvatelný. Čelní stěna domu je orientovaná na JZ, takže je příjemně světlý. Po vstupu do nemovitosti se po levé straně nachází ložnice a po pravé straně se vchází…

Prodej rodinného domu, 557m2, Nový Poddvorov

Zprostředkujeme Vám prodej rodinného domu po výrazné slevě o dispozici 4+kk o užitné ploše 169 m2 v Novém Poddvorově okr. Hodonín. Dům byl vystavěn v roce 2014 a stavební materiál byl použit z keramických tvárnic Poroterm. Zateplení domu 150 cm…

Prodej chaty, 2040m2, Radějov

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej chaty v Radějově u Strážnice, která se nachází v zastavěné části rekreační oblastni Lučina. Chata se nachází na svažitém pozemku o celkové výměře 2 040m2 a zastavěné ploše 9,9 m x 6,6 m. Jedná se…

Prodej domu na klíč, 890m2, Suchov, Suchov

Zprostředkujeme Vám prodej projektu RD 4+kk na klíč v Suchově se zahradou o výměře 890 m2. Obec Suchov - lokalita Vršek nabízí jedinečné bydlení v rodinných domech v podhůří Bílých Karpat, s nádhernými výhledy na místní krajinu. V obci je…

Prodej rodinného domu, 693m2, Hodonín, Štefánikova

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej dvou rodinných domů v centru města Hodonín. Nyní využíváno částečně k bydlení, dle územního plánu možné využití - bydlení a podnikání. Prodej se týká dvoupodlažního podsklepeného domu, dispozice: v přízemí tří pokojový byt…

Prodej rodinného domu, 634m2, Veselí nad Moravou - Zarazice, Drahy

Nabízíme exkluzivně k prodeji rodinný dům určený k demolici, k využití jako stavební pozemek, v klidné části obce Veselí nad Moravou v části Zarazice ul. Drahy. Rovinatý pozemek o celkové výměře 634 m2, uliční šíře cca 14,5 m délka 40 m. Inženýrské…

Prodej chaty, 1700m2, Vřesovice

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej chaty ve vyhledávané rekreační oblasti Vřesovice. Chata je dvoupodlažní a má k využití obytnou plochu 50m2 s terasou v 1.NP. Součástí prodeje je také podíl na okolním pozemku o celkové výměře 1 665m2, na kterém…

Prodej rodinného domu, Moravský Písek, Nedakoničky

Exkluzivně Vám nabízíme k prodeji rodinný dům o dispozici 3+1 v klidné části obce Moravský Písek. Jedná se o přízemní, koncový řadový dům se dvorem. Je zde možnost půdní vestavby, díky které rozšíříte stávající dispozici domu. V roce 2019 - 2020 prošel dům rozsáhlou…

Prodej rodinného domu, Vacenovice, U Hřiště

Reality GAIA, spol. s r.o.

Toužíte po rodinném domě, ale nechcete se zadlužovat? Máte byt, chybí vám soukromí a přemýšlíte o změně? Možná pro vás máme řešení - samostatně stojící domek s menší zahrádkou/dvorkem za cenu třípokojového bytu s běžnou výměrou okolo 75 m² v Kyjově. Ve…

Prodej rodinného domu, Skoronice

RE/MAX Delta

Nabídka menšího rodinného domku v jihomoravských Skoronicích. Přízemní nepodsklepený domek má dispozici 2+1 : - obývák 16 m2, pokoj 20 m2, kuchyně 16 m2, koupelna 5 m2 (umyvadlo, vana, toaleta, otopný žebřík a elektrický…

Prodej rodinného domu, Hroznová Lhota

Nabízím Vám k prodeji rodinný dům v malebné obci Hroznová Lhota. Jedná se o smíšenou stavbu s dispozicí 3+kk, 69,6m2, se dvorem 50m2, kolárnou 6,6m2, sklepem 8m2, stodolou 29,5m2 (stodola a sklep v původním stavu). Dům je po kompletní rekonstrukci, je zde…

Prodej rodinného domu, Veselí nad Moravou - Milokošť, Sekule

EXPLICIT REALITY

Hledáte rodinný dům ve Veselí nad Moravou, který je určený k demolici nebo kompletní rekonstrukci? Jeden pro Vás mám na velmi klidné ulici Sekule, kde můžete sednout na autobus a během pár minut být v centru Veselí.- užitná plocha 43 m2- hospodářské prostory 85 m2-…

Prodej rodinného domu, 144m2, Svatobořice-Mistřín - Mistřín, Hlavní

JUSTO Česká republika

Ve výhradním zastoupení majitele Vám nabízíme k prodeji rodinný dům o dvou bytových jednotkách se zahradou ve Svatobořicích-Mistříně. Rodinný dům o dvou samostatných bytových jednotkách a hospodářských prostorech lze využít, jako dvougenerační bydlení nebo investiční…

Dražba rodinného domu, 298m2, Mutěnice

Jedná se o dražbu řadového dvoupodlažního plně podsklepeného RD včetně příslušenství a pozemků nacházející se na západním klidném okraji města Mutěnice Příslušenství tvoří kromě přístřešku dřevníku a udírny na zahradě i venkovní úpravy – přípojky IS…

Novinka
Vyvolávací cena: 5.500.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, Čejkovice

CENTURY 21 Česká republika

Tento prostorný dům byl postaven v roce 1979, v letech 2015-2020 byl průběžně rekonstruován. Jsou zde nové rozvody elektřiny, plastová okna i vstupní dveře, fasáda zateplená 10 cm polystyrenem, nová ložnice s koupelnou a WC atd. Všechny inženýrské sítě jsou připojeny,…


TOPlist TOPlist