6 455 aktuálních nabídek
od 267 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Vyškov
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Rodinné domy na prodej Vyškov

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 800 000 Kč do 19 900 000 Kč

Ceny domů v okrese Vyškov

Cena domů na prodej v okrese Vyškov se momentálně pohybuje od 800 000 Kč do 19 900 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,19 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 3 510 Kč do 87 320 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v okrese Vyškov. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Vyškova nabízejí od 2 250 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v okrese Vyškov?

Na trhu ve Vyškově jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (95) v cenách od 800 000 Kč, následují domy na klíč (2) od 5 859 000 Kč, vily (2) od 9 900 000 Kč, zemědělské usedlosti, statky (2) od 7 890 000 Kč, chaty (2) od 2 250 000 Kč, činžovní domy (2) od 7 890 000 Kč a chalupy (1) od 2 790 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres Vyškov na prodej nabízeny domy v dobrém stavu (30), k rekonstrukci (23), v bezvadném stavu (19), novostavby (16), rozestavěné (9), po rekonstrukci (3), k demolici (2), staré, opuštěné či ve špatném stavu (1).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 11 200 000 Kč v obci Vyškov, který má obytnou plochu 1471 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese Vyškov se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 11967 m2 má dům v obci Dětkovice. Naopak nejmenší pozemek o výměře 50 m2 získáte při koupi domu v obci Vyškov za cenu 2 500 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V okrese Vyškov nabízíme domy v celkem 51 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej domů ve Vyškově (16), Prodej domů v Nesovicích (6), Prodej domů v Slavkově u Brna (5), Prodej domů v Nemojanech (4), Prodej domů v Ivanovicích na Hané (4), Prodej domů v Heršpicích (4), Prodej domů v Tučapech (4), Prodej domů v Kožušicích (3), Prodej domů v Milonicích (3), Prodej domů v Bučovicích (3), Prodej domů v Medlovicích (3), Prodej domů v Račicích-Pístovicích (2), Prodej domů v Dětkovicích (2), Prodej domů v Kučerově (2), Prodej domů v Hošticích-Herolticích (2).

Někdy se vyplatí nehledat dům jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Vyškov sousedí 6 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Prostějov, Kroměříž, Hodonín, Břeclav, Brno-venkov a Blansko.

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v okrese Vyškov uvádějí následující informace: klidná část obce (50), centrum (30), okraj obce (14), polosamota (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Vyškov nabízejí nejčastěji zděné domy (32). V nabídce k prodeji jsou také jiné domy (28), dřevěné domy (5) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v okrese Vyškov

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je ve Vyškově také k dispozici 6 domů v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v okrese Vyškov dle inzerenta:

VE Vyškově a okolí pochází 105 domů z nabídky realitních kanceláří a 1 dům je nabízený bez realitky. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: CENTURY 21 Česká republika (8), Multicont reality (8), NEXT REALITY GROUP a.s. (7), RE/MAX Magnum (7), RE/MAX Delta (6), M&M reality holding a.s. (5), REALITY PRORADOST s.r.o. (5), OF Reality s.r.o. (5), BRAVIS REALITY s.r.o. (4) a JOLLY REALITY s.r.o. (4). Další dům je nabízený přímo od majitele bez realitky.

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v okrese Vyškov?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Vyškov 9 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům ve Vyškově?

V okrese Vyškov působí 157 realitních makléřů, spadajících pod 69 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: JRS real s.r.o. Brno, Reality Hynštová Blansko, REALmix s.r.o. Brno, COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. Brno a REALITNÍ SPOLEČNOST ESKO-MAX Břeclav.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Vyškov

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Karel Rozsypal, Lucie Opatřilová, Ing. Daniel Rapák, Ing. Dana Hrazdírová, Magdaléna Véberová, Lenka Pliešovská, Marek Svoboda, Mgr. Květoslava Plimlová, Nikola Musálková a Ing. Zdeněk Adamec.

Nejvíce nemovitostí v okolí Vyškova nabízí Karel Rozsypal (14). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 111

Prodej rodinného domu, Tučapy

REALmix s.r.o.

Prodej, novostavba RD 4+kk s galerií a velkou garáží, CP pozemku 837m2, obec Tučapy, okr. Vyškov

Prodej rodinného domu, Nemochovice

Prodej rodinného domu 85 m2 na pozemku 563 m2 v Nemochovicích

Prodej rodinného domu, Pustiměř

Prodej rodinného domu 139  m2 - Pustiměř, okres Vyškov

Prodej rodinného domu, Dětkovice

CENTURY 21 Česká republika

Prodej rodinného domu se zahradou v obci Dětkovice u Vyškova

Prodej rodinného domu, Nemojany

Prodej samostatně stojícího rodinného domu 5+kk Nemojany, okr. Vyškov

Prodej rodinného domu, Nemojany

Prodej samostatně stojícího rodinného domu 5+kk Nemojany, okr. Vyškov

Prodej rodinného domu, 1471m2, Vyškov - Lhota

OK REAL

Prodej RD 5+kk a 1+kk Vyškov - Lhota - okres Vyškov - zahrada - samostatně stojící

Prodej rodinného domu, Ježkovice

Prodej řadového domu 4+1 s garáží - Ježkovice

Prodej rodinného domu, Lovčičky

Liška Real s.r.o.

Prodej rodinného domu ke kompletní rekonstrukci, Lovčičky, okres Vyškov

Prodej rodinného domu, 158m2, Hvězdlice - Nové Hvězdlice

Nabízíme k prodeji rodinný dům s dispozicí 3+1 o zastavěné ploše 158m2 v obci Nové Hvězdlice 183, okres Vyškov. Nemovitost je v udržovaném stavu s uzavřeným dvorem a udírnou. Dům je ve slepé ulici s minimálním provozem. Sousedé jsou sezonní. Dešťová voda…

Prodej rodinného domu, Ivanovice na Hané, Karla Dvořáčka

Prodej bytového domu, 5 bytových jednotek, výměra pozemku 1171 m2, Ivanovice na Hané

Dražba rodinného domu, 140m2, Vyškov - Nosálovice, Pod Nemocnicí

Rodinný dům, Vyškov-Nosálovice. Inzerce je organizována mimo Insolvenční řízení, informace jsou čerpány z Insolvenčního rejstříku, bez součinnosti účastníků Insolvenčního řízení. Ocenění nemovitosti je převzato z údajů Insolvenčního rejstříku. Dle údajů z Insolvenčního rejstříku je…

Prodej rodinného domu, Bučovice, Trávnická

Prodej rodinného domu, 80 m?, Bučovice, ul. Trávnická

Dražba rodinného domu, 395m2, Drnovice

RD Drnovice u Vyškova, podíl 1/2 ,Při „prodeji“ nemovitosti z insolvenčního řízení se všeobecně může jednat o jednoduchý proces, kde se díky takovému „prodeji“ může kupující dostat k velmi výhodné kupní ceně. Inzerce je organizována mimo Insolvenční řízení, informace jsou…

Vyvolávací cena: 1.500.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Dražba rodinného domu, 455m2, Uhřice

RD Uhřice ,Při „prodeji“ nemovitosti z insolvenčního řízení se všeobecně může jednat o jednoduchý proces, kde se díky takovému „prodeji“ může kupující dostat k velmi výhodné kupní ceně. Inzerce je organizována mimo Insolvenční řízení, informace jsou čerpány z Insolvenčního…

Vyvolávací cena: 2.850.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

TOPlist TOPlist