7 198 aktuálních nabídek
od 267 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Prostějov
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Rodinné domy na prodej Prostějov

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 398 400 Kč do 34 000 000 Kč

Ceny domů v okrese Prostějov

Cena domů na prodej v okrese Prostějov se momentálně pohybuje od 398 400 Kč do 34 000 000 Kč.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v okrese Prostějov. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Prostějova nabízejí od 398 400 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v okrese Prostějov?

Na trhu v Prostějově jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (143) v cenách od 690 000 Kč, následují chaty (9) od 398 400 Kč, domy na klíč (5) od 6 268 231 Kč, činžovní domy (3) od 9 300 000 Kč, vily (3) od 9 360 000 Kč a chalupy (2) .

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres Prostějov na prodej nabízeny domy v dobrém stavu (55), k rekonstrukci (28), v bezvadném stavu (22), po rekonstrukci (16), novostavby (12), rozestavěné (4), staré, opuštěné či ve špatném stavu (4), ve fázi projektu (4).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 27 900 000 Kč v obci Prostějov, který má obytnou plochu 316 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese Prostějov se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 9205 m2 má dům v obci Držovice. Naopak nejmenší pozemek o výměře 31 m2 získáte při koupi domu v obci Tvorovice za cenu 690 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V okrese Prostějov nabízíme domy v celkem 57 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej domů v Prostějově (27), Prodej domů v Konici (15), Prodej domů v Brodku u Prostějova (10), Prodej domů v Rozstání (7), Prodej domů v Lipové (6), Prodej domů v Myslejovicích (6), Prodej domů v Smržicích (5), Prodej domů v Doloplazech (5), Prodej domů v Plumlově (4), Prodej domů v Obědkovicích (4), Prodej domů v Němčicích nad Hanou (4), Prodej domů v Alojzově (3), Prodej domů v Čelechovicích na Hané (3), Prodej domů v Dětkovicích (3), Prodej domů v Brodku u Konice (3).

Někdy se vyplatí nehledat dům jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Prostějov sousedí 6 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Olomouc, Přerov, Kroměříž, Vyškov, Blansko a Svitavy.

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v okrese Prostějov uvádějí následující informace: klidná část obce (61), okraj obce (33), centrum (32), samota (2), polosamota (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Prostějov nabízejí nejčastěji zděné domy (48). V nabídce k prodeji jsou také jiné domy (41), dřevěné domy (6), kamenné domy (1) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v okrese Prostějov

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Prostějově také k dispozici 12 domů v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v okrese Prostějov dle inzerenta:

V Prostějově a okolí pochází 165 domů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (38), JH REALITY (12), Realitní kancelář STING, s.r.o. (10), metr2 reality s.r.o. (7), Realitní kancelář VNB reality (6), Smart stavby s.r.o. (5), KRÁSA BYDLENÍ (5), REALITY PRORADOST s.r.o. (5), Hanácká realitní kancelář spol. s r.o. (5) a TAJOVSKÝ reality s.r.o. (4).

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v okrese Prostějov?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Prostějov 12 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Prostějově?

V okrese Prostějov působí 139 realitních makléřů, spadajících pod 69 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: David Raus realitní služby Brno, Liška Real s.r.o. Bílovice nad Svitavou, Spolehlivá realitka s.r.o. Brno, Profimakléřky s.r.o. Brno, Reality Hynštová Blansko, REALmix s.r.o. Brno, COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. Brno, 1. Nonstop Reality Jihlava, Multicont reality Vyškov a REALITNÍ SPOLEČNOST ESKO-MAX Břeclav.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Prostějov

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Aleš Hájek, Ing. Marie Vymazalová, Lucie Opatřilová, Vojtěch Burda, Mgr. František Kocourek, Ing. Taťána Zádrapová, Vít Studený, Ludmila Valinčičová, Filip Pírek a Pavla Gottwaldová, DiS..

Nejvíce nemovitostí v okolí Prostějova nabízí Aleš Hájek (49). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 172

Prodej rodinného domu, Prostějov, Tovačovského

V zastoupení majitele nabízíme k prodeji rodinný dům v Prostějově na ulici Tovačovská. Dům je rozdělen chodbou na dvě obytné části. V pravé části domu se nachází tři místnosti + koupelna s WC + kuchyně ze které je průchod do zimní zahrady. Ze zimní zahrady…

Prodej rodinného domu, Tvorovice

Nabízíme k prodeji rodinný dům v obci Tvorovice situovaný v centru obce. Tvorovice je klidná obec s dostatečným množstvím zeleně. Řadový Rodinný dům s jedním nadzemním podlažím a sedlovou střechou je umístěn na rovinatém pozemku. Dům je napojen na veškeré…

Prodej rodinného domu, 551m2, Bousín

Bydlení s lesem za zády a minimem sousedů nabízí Naše nabídka: Prodej novostavby nízkoenergetického rodinného domu v obci Bousín. Jedná se hrubou stavbu nízkopodlažního domu s dispozicí 4+kk s dvojgaráží a terasou. Samotný prodej hrubé stavby znamená kompletní…

Prodej rodinného domu, Rozstání

Reality Janků

Hledáte nemovitost v klidné obci s dostatečnou občanskou vybaveností a v dobré dojezdové vzdálenosti do města? Dovolujeme si Vám nabídnout rodinný dům v obci Rozstání, která se…

Prodej rodinného domu, Vrchoslavice - Dlouhá Ves

Rodinný patrový dům v klidném prostředí, určený k trvalému bydlení. Vzdálenost obce od města Kroměříž je cca 15 km, od Prostějova cca 20 km a do Brna dojedete autem přibližně za 30 minut. Tento patrový zděný dům je dispozičně řešen jako 5 + kk. Vytápění je zajištěno plynovým…

Prodej domu na klíč, Lešany

V rámci developerského projektu nabízíme k prodeji dům na klíč v obci Lešany. Výstavba již probíhá. Pokud hledáte moderní bydlení v klidné lokalitě, máme právě pro…

Prodej domu na klíč, Lešany

V rámci developerského projektu nabízíme k prodeji dům na klíč v obci Lešany. Výstavba již probíhá. Pokud hledáte moderní bydlení v klidné lokalitě, máme právě pro…

Prodej domu na klíč, Prostějov

Moderní bydlení na okraji Prostějova v blízkosti plánovaného přírodního biocentra s parkem. V rámci developerského projektu DOMY Vrahovice nabízíme k prodeji přízemní dům…

Prodej rodinného domu, Prostějov

Dům v řadové zástavbě Nová výstavba domů a bytů v lokalitě Trávníky – Prostějov Vrahovice se nachází v blízkosti plánovaného přírodního biocentra, které bude sloužit…

Prodej rodinného domu, 377m2, Doloplazy, Doloplazy

Prodej rodinného domu o výměře 480 m2, postaveného na pozemku o výměře 377 m2, nacházejícího se v Doloplazech, okres Prostějov. RD je v KN zapsán pod dvěma čísly popisnými, postavený na dvou stavebních pozemcích, historicky se opravdu…

Prodej rodinného domu, Držovice, Karla Kryla

I.E.T. Reality, s.r.o.

Nabízíme prodej moderní novostavby 4+KK o výměře 132m2 a pozemkem 290 m2, která se nachází v obci Držovice v nové zástavbě v okrese Prostějov.Dům i interiér je řešen velmi nadčasově. Interiér vyznívá v souladu s vnější stavbou…

Dražba rodinného domu, 472m2, Dobromilice

K domu patří zahrada. Dům je napojený na plyn z veřejné sítě. Ostatní sítě nebyly zjištěny. Dům je bez výtahu. Objekt je vhodný k přestavbě nebo vhodný jako investice. Podrobnější informace jsou uvedeny ve znaleckém posudku. Informace jsou čerpány z veřejně dostupných…

Novinka
Vyvolávací cena: 590.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej vily, Prostějov, Pod Kosířem

Prodej samostatně stojící vily v atraktivní a žádané lokalitě města Prostějov. Vila stojí na rohovém pozemku ulice Pod Kosířem a ulice Sportovní. Téměř za domem se nachází vyhledávaný biokoridor Hloučela. Vila prošla v posledních dvou letech vskutku kompletní…

Prodej vily, Držovice

COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o.

V exkluzivním zastoupení Vám nabízíme zajímavou nemovitost prvorepublikové vily z roku 1932, s celkovým pozemkem 9.205 m2, v okr. Prostějov. Jde o velmi zajímavou vilu předpřipravenou k celkové realizaci dle vlastních představ.Pokud hledáte jedinečnou…

Prodej rodinného domu, 154m2, Dětkovice

BIDLI reality, a.s.

Ve výhradním zastoupení majitelů Vám nabízíme rodinný dům v Dětkovicích o dispozici 5+1. Dům je v původním stavu a určen k rekonstrukci, ovšem má novou fasádu a okna. V přízemí je kuchyň se špajzem. Samostatná koupelna a WC. Předsíň a dva pokoje.…

Prodej chaty, 398m2, Myslejovice

RE/MAX Komfort

Nabízím ke koupi zděnou chatu v obci Myslejovice. Chata se nachází v oplocené chatové oblasti. Příjezd po zpevněné komunikaci branou do osady. Chata je oplocená, s parkovacím místem. Zděná, střecha je sedlová s krytinou z živičného šindele, klempířské prvky jsou…

Prodej rodinného domu, Pěnčín

Výrazná sleva ! Hledáte místo k trvalému bydlení, případně k rekreaci? Pak tu pro Vás mám ve výhradním zastoupení majitelů zajímavou nabídku patrového rodinného domu v obci Pěnčín okres Prostějov (15 km). Dům je cihlový, kombinovaný s kamenem. V přízemí najdete…

Prodej rodinného domu, Prostějov, Tovačovského

Areality Vysočina s.r.o.

Nabízíme k prodeji řadový dům v klidné části města v blízkosti centra (15 min chůze) s menší zahradou.Dům je ve velmi dobrém stavu, vybavený starším nábytkem, suchý, podsklepený, možnost okamžitého nastěhování. V domě se nachází prostorná půda, kterou lze využít jako…

Prodej rodinného domu, Doloplazy

Exkluzivně nabízíme k prodeji rodinný dům který je dispozičně řešen v přízemí jako 2+1 a v patře jsou další čtyři pokoje. Nemovitost prochází stále průběžnou rekonstrukcí. Dům je podsklepen a je suchý v dobrém technickém stavu. Pro více informací a sjednání…

Prodej rodinného domu, Víceměřice

BO! reality a finance

BO! Vám exkluzivně nabízí k prodeji menší rodinný dům v klidné části obce Víceměřice. Dům je určen k celkové rekonstrukci. Aktuální dispozice domu je 2+1 s novým sociálním zařízením s možností rozšíření bydlení ve dvorním traktu. Dispozičně se v domě nachází…


TOPlist TOPlist