6 455 aktuálních nabídek
od 267 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Prostějov
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Rodinné domy na prodej Prostějov

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od několika tisíc Kč do 24 900 000 Kč

Ceny domů v okrese Prostějov

Cena domů na prodej v okrese Prostějov se momentálně pohybuje od několika tisíc Kč do 24 900 000 Kč.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v okrese Prostějov. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Prostějova nabízejí od 233 310 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v okrese Prostějov?

Na trhu v Prostějově jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (114) v cenách od 740 000 Kč, následují chaty (8) od 233 310 Kč, domy na klíč (5) od 5 890 000 Kč, činžovní domy (4) od 3 000 000 Kč, vily (2) od 13 500 000 Kč a chalupy (2) od 1 450 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres Prostějov na prodej nabízeny domy v bezvadném stavu (32), v dobrém stavu (29), novostavby (18), k rekonstrukci (18), rozestavěné (15), ve fázi projektu (6), po rekonstrukci (5), k demolici (1).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 24 900 000 Kč v obci Prostějov, který má obytnou plochu 316 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese Prostějov se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 9205 m2 má dům v obci Držovice. Naopak nejmenší pozemek o výměře 51 m2 získáte při koupi domu v obci Přemyslovice za cenu 3 000 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V okrese Prostějov nabízíme domy v celkem 51 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej domů v Prostějově (26), Prodej domů v Brodku u Prostějova (10), Prodej domů v Konici (9), Prodej domů v Přemyslovicích (7), Prodej domů v Olšanech u Prostějova (6), Prodej domů v Plumlově (4), Prodej domů ve Vřesovicích (3), Prodej domů v Němčicích nad Hanou (3), Prodej domů v Smržicích (3), Prodej domů v Brodku u Konice (3), Prodej domů v Držovicích (3), Prodej domů v Lešanech (3), Prodej domů ve Vrbátkách (3), Prodej domů v Bedihošti (3), Prodej domů v Otaslavicích (3).

Někdy se vyplatí nehledat dům jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Prostějov sousedí 6 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Olomouc, Přerov, Kroměříž, Vyškov, Blansko a Svitavy.

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v okrese Prostějov uvádějí následující informace: centrum (47), klidná část obce (46), okraj obce (16), polosamota (3).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Prostějov nabízejí nejčastěji jiné domy (50). V nabídce k prodeji jsou také zděné domy (39), dřevěné domy (14) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v okrese Prostějov

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Prostějově také k dispozici 5 domů v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v okrese Prostějov dle inzerenta:

V Prostějově a okolí pochází 135 domů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: CENTURY 21 Česká republika (12), BO! reality a finance (10), JH REALITY (10), REALITY PRORADOST s.r.o. (9), Smart stavby s.r.o. (8), KRÁSA BYDLENÍ (7), RE/MAX Magnum (6), metr2 reality s.r.o. (6), M&M reality holding a.s. (6) a DACHI s.r.o. (5).

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v okrese Prostějov?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Prostějov 13 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Prostějově?

V okrese Prostějov působí 129 realitních makléřů, spadajících pod 61 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: JRS real s.r.o. Brno, Reality Hynštová Blansko, REALmix s.r.o. Brno, COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. Brno a REALITNÍ SPOLEČNOST ESKO-MAX Břeclav.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Prostějov

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Aleš Hájek, Mgr. František Kocourek, Lucie Opatřilová, Ing. Marie Vymazalová, Nikola Zuziaková, Ludmila Valinčičová, Naďa Čunderlová, Lukáš Polák, Bc. Tereza Krajíčková a Pavla Gottwaldová, DiS..

Nejvíce nemovitostí v okolí Prostějova nabízí Aleš Hájek (49). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 140

Prodej rodinného domu, 551m2, Bousín

Bydlení s lesem za zády a minimem sousedů nabízí Naše nabídka: Prodej novostavby nízkoenergetického rodinného domu v obci Bousín. Jedná se hrubou stavbu nízkopodlažního domu s dispozicí 5+kk s dvojgaráží a velkou terasou. Samotný prodej hrubé stavby znamená…

Prodej rodinného domu, Ivaň

Prodej, Rodinné domy, 579 m² , Iváň na Hané

Prodej rodinného domu,

Prodej, Rodinné domy, 561 m² - Ptení

Prodej rodinného domu, Olšany u Prostějova

Prodej, rodinné domy, 934 m2, Olšany u Prostějova

Prodej rodinného domu, Myslejovice

Prodej, Rodinné domy, 406 m², Myslejovice

Prodej rodinného domu, Nezamyslice

COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o.

Nezamyslice, RD 5+kk, garáž, zahrada – rodinný dům

Prodej rodinného domu, Prostějov, Slezská

Prodej zrekonstruovaného domu s 5 byty a komercí, ulice Slezská, Prostějov

Prodej rodinného domu, Olšany u Prostějova

CENTURY 21 Česká republika

Prodej, Nízkoenergetické dvoupodlažní rodinné domy 145 m2, pozemek 152 m2 - Olšany u Prostějova

Prodej rodinného domu, Olšany u Prostějova

CENTURY 21 Česká republika

Prodej, Nízkoenergetické rodinné domy 145 m2, pozemek 152 m2 - Olšany u Prostějova

Prodej rodinného domu, Olšany u Prostějova

CENTURY 21 Česká republika

Prodej, Pasivní rodinné domy 145 m2, 192 m2 - Olšany u Prostějova

Prodej rodinného domu, Protivanov

Prodej RD 4+1, na pozemku 495m2, městys Protivanov

Prodej rodinného domu, Ondratice

Prodej rodinného domu Ondratice

Prodej rodinného domu, 138m2, Klopotovice

JH REALITY

Nabízíme k prodeji novostavbu rodinného domu vel. 4+kk s garáží nacházejícího uprostřed vesnice 15 min. od Prostějova, 25 min. od Olomouce a 15 mn. od Přerova. Dům byl postaven před 4 roky, zděný z tvárnic porotherm + 8 cm izolace, má užitnou plochu 158 m2, je…

Prodej rodinného domu, Přemyslovice

Prodej rodinného domu, 110 m?, Přemyslovice

Prodej rodinného domu, Otaslavice

CENTURY 21 Česká republika

Rodinný dům Otaslavice 4+1

Prodej rodinného domu, Prostějov, Pod Kosířem

eDO reality

Energeticky úsporná Vila s bazénem v atraktivní lokalitě města Prostějov

Prodej činžovního domu, Prostějov, Slezská

Prodej zrekonstruovaného domu s 5 byty a komercí, ulice Slezská, Prostějov

Prodej rodinného domu, 120m2, Zdětín

STING Reality s.r.o.

Nabízíme k prodeji rodinný dům 3+1 se zahrádkou v obci Zdětín 12 km od Prostějova. Dům je postaven ze smíšeného zdiva, má sedlovou střechu s pálenou taškou, půdorys ve tvaru písmene L. Stav domu je udržovaný, zásadnější rekonstrukce před 30 lety, výměna oken…


TOPlist TOPlist