6 680 aktuálních nabídek
od 257 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Brno
V okruhu
Brno
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Prodej bytů, obec Brno

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 1 845 000 Kč do 21 900 000 Kč

Ceny bytů v obci Brno

Cena bytů na prodej v obci Brno se momentálně pohybuje od 1 845 000 Kč do 21 900 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,49 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 8 371 Kč do 99 367 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v této obci se pohybuje kolem 100 992 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 67 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v obci Brno.

Jaké jsou byty na prodej v obci Brno?

Na trhu v Brně jsou v současné době nejpočetnější byty 2+kk (81) v cenách od 3 090 000 Kč, následují byty 3+1 (74) od 4 800 000 Kč, byty 2+1 (56) od 4 000 000 Kč, byty 3+kk (55) od 5 480 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (45) od 2 390 000 Kč, byty 1+1 (40) od 2 650 000 Kč, byty 4+kk (28) od 5 999 999 Kč, byty 4+1 (19) od 1 845 000 Kč, byty 5+kk (5) od 8 999 000 Kč a byty 5+1 a více (3) od 5 990 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v obci Brno, je byt , který má obytnou plochu 255 m2.

Lokality bytů k prodeji

V obci Brno nabízíme byty v celkem 35 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Byty na prodej v Židenicích (57), Byty na prodej v Bystrci (34), Byty na prodej v Líšni (23), Byty na prodej ve Veveří (22), Byty na prodej v Zábrdovicích (22), Byty na prodej v Černých Polích (17), Byty na prodej v Bohunicích (16), Byty na prodej ve Starém Brnu (15), Byty na prodej v Králově Poli (15), Byty na prodej v Slatině (14), Byty na prodej ve Štýřicích (14), Byty na prodej ve Starém Lískovci (13), Byty na prodej v Lesné (11), Byty na prodej ve Kníničkách (10), Byty na prodej v Řečkovicích (9).

Byty si můžete vybrat také dle městských částí: Byty na prodej MČ Brno-střed (64), Byty na prodej MČ Brno-Židenice (44), Byty na prodej MČ Brno-sever (34), Byty na prodej MČ Brno-Bystrc (29), Byty na prodej MČ Brno-Královo Pole (27), Byty na prodej MČ Brno-Líšeň (14), Byty na prodej MČ Brno-Slatina (14), Byty na prodej MČ Brno-Bohunice (13), Byty na prodej MČ Brno-Starý Lískovec (12), Byty na prodej MČ Brno-Kníničky (10), Byty na prodej MČ Brno-Vinohrady (10), Byty na prodej MČ Brno-Medlánky (8), Byty na prodej MČ Brno-Řečkovice a Mokrá Hora (8), Byty na prodej MČ Brno-Nový Lískovec (7), Byty na prodej MČ Brno-Kohoutovice (6).

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (177), klidná část obce (122), sídliště (22), okraj obce (19), rušná část obce (3).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (190). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Brně s garáží (10) nebo byty v Brně s parkovacím stáním (3).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (93) a 2. patře (77), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (146). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (45). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro obec Brno na prodej byty v bezvadném stavu (146), v dobrém stavu (95), po rekonstrukci (57), novostavby (49), rozestavěné (36), k rekonstrukci (18).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Brně dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Brno nabízejí nejčastěji zděné byty (180). V nabídce k prodeji jsou také panelové byty (93), jiné byty (29), skeletonové byty, montované byty (1), kamenné byty (1) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v obci Brno

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v obci Brno také k dispozici čtyři byty v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v obci Brno dle inzerenta:

V Brně a okolí pochází 399 bytů z nabídky realitních kanceláří a 7 bytů jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: CENTURY 21 Česká republika (72), M&M reality holding a.s. (25), BIDLI reality, a.s. (19), AvrioReal, s.r.o. (18), GAUTE, a.s. (15), Fincentrum Reality s.r.o. (14), Broker Consulting, a.s. (14), NEXT REALITY GROUP a.s. (13), FIEDLER REALITY s.r.o. (11) a AC Real, s.r.o. (10). Dalších 7 bytů je nabízených přímo od majitele bez realitky.

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v obci Brno?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Brno 38 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Brně?

V obci Brno působí 346 realitních makléřů, spadajících pod 129 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: David Raus realitní služby Brno, Liška Real s.r.o. Bílovice nad Svitavou, Reality Hynštová Blansko, Spolehlivá realitka s.r.o. Brno, Profimakléřky s.r.o. Brno, REALmix s.r.o. Brno, COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. Brno, 1. Nonstop Reality Jihlava, Multicont reality Vyškov a REALITNÍ SPOLEČNOST ESKO-MAX Břeclav.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Brno

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Thijs Ramp, Jan Valko, Roman Sledzinski, Jarmila Pitlová, Ing. Martina Klimešová, David Borek, Patricie Vojtěchovská, Jaroslav Jakubec, Ing. David Raus a Dušan Valach.

Nejvíce nemovitostí v okolí Brna nabízí Ivo Škaroupka (30). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 3+1, 66m2, Brno - Staré Brno, Veletržní

Profimakléřky s.r.o.

Chcete bydlet téměř v samém centru města Brna a plnými doušky si užívat vše, co budete mít doslova na dosah ruky? Restaurace, obchody i kulturu budete mít jen pár minut chůze od Vašeho nového domova, přitom po zavření vchodových dveří se ponoříte do oázy klidu. Nechybí…

Prodej bytu 2+kk, 56m2, Brno - Staré Brno, Trýbova

CENTURY 21 Česká republika

V zastoupení majitele nabízíme k prodeji byt o dispozici 2kk s balkonem v krásné klidné lokalitě na ulici Trýbova pod hradem Špilberk, 10 minut chůze od centra. K bytu náleží zděný sklep 2 m2.Byt se nachází ve 4.NP cihlového bytového domu…

Prodej bytu 1+1, 48m2, Brno - Zábrdovice, Francouzská

CENTURY 21 Česká republika

V zastoupení majitele si dovolujeme nabídnout prodej bytu o dispozici 1+1 umístěného v cihlovém bytovém domě na ulici Francouzská v městské části Zábrdovice. Byt disponuje plochou 47,6 m2 a je umístěn ve 2. nadzemní podlaží z celkem sedmi…

Prodej bytu 1+1, 36m2, Brno - Bystrc, Vondrákova

CENTURY 21 Česká republika

Exkluzivně nabízíme k prodeji byt 1+1 v osobním vlastnictví o velikosti 36,2 m2. Nachází se ve 3. nadzemním podlaží panelového domu na ulici Vondrákova v Brně-Bystrci. Jedná se o klidnou lokalitu v blízkosti brněnské přehrady. K bytu…

Prodej bytu 1+1, 58m2, Brno - Černovice, Tržní

CENTURY 21 Česká republika

Nabídka investičního bytu s velmi zajímavým výnosem z nájmu (cca 25.000 měsíčně). Jedná se o cihlový byt 1+1 (2+kk) 57,7 m se sklepem 6,3 m na ulici Tržní, Brno - Černovice.Byt v OV v 5. NP cihlového domu bez výtahu, který prošel částečnou revitalizací…

Prodej bytu 3+kk, 81m2, Brno - Veveří, Botanická

CENTURY 21 Česká republika

Představuji Vám útulný byt na dobré adrese za rohem od Lužáneckého parku na ulici Botanické. Celková výměra je 81 m2, byt je umístěny v 2.N.P. šestipatrového cihlového domu a dispozičně řešený jako 3kk. Moderní koupelna a kuchyňská linka hezky ladí…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 39m2, Brno - Bohunice, Uzbecká

Nabízíme vám pěkný a prostorný byt v brněnských Bohunicích, na ulici Uzbecká.Byt o dispozici 1+kk má celkovou plochu 39 m2 a prošel kompletní rekonstrukcí (zděné jádro, koupelna, kuchyňský kout, veškeré rozvody). Součástí bytu je velmi prostorná, plně…

Prodej bytu 3+1, 74m2, Brno - Kohoutovice, Voříškova

Reality Populo a.s.

Nabízíme k prodeji částečně vybavený, kompletně zrekonstruovaný, moderní byt 3+1 v osobním vlastnictví o celkové užitné ploše 74 m² v klidné a bezpečné městské čtvrti Brno-Kohoutovice na ulici Voříškova. Tato nemovitost je situována v 8.NP revitalizovaného,…

Prodej bytu 2+kk, 48m2, Brno - Žabovřesky, Pod kaštany

CENTURY 21 Česká republika

Na základě výhradního zastoupení majitele nabízíme prodej pěkné bytové jednotky 2+kk (1+1) v 1.patře (2.NP) cihlového domu s výtahem. Byt má výměru 48,5 m2 a náleží k němu sklepní kóje o výměře cca 4,4 m2. Bytová jednotka se skládá…

Prodej bytu 2+1, 76m2, Brno - Veveří, Tučkova

REALmix s.r.o.

Nabízíme k prodeji byt 2+1 v osobním vlastnictví v exkluzivní lokalitě v centru města Brna na ul. Tučkova, Brno - k.ú. Veveří. Velmi dobrá ekonomika bytového domu = bez úvěru a naspořeno. Byt se nachází ve 4.NP/6 s novým výtahem. CP bytu je 76m2 vč.…

Prodej bytu 1+1, 33m2, Brno - Bystrc, Vondrákova

CENTURY 21 Česká republika

Na základě výhradního zastoupení majitele nabízíme prodej pěkné bytové jednotky 1+1 ve zvýšeném přízemí s lodžií, na ulici Vondrákova. Byt má výměru 33 m2 + lodžie 2 m2 a náleží k němu sklepní kóje o výměře 2 m2. Bytová…

Prodej bytu 2+kk, 56m2, Brno - Bystrc, Chvalovka

RE/MAX Profi Reality

V této žádané lokalitě poblíž brněnské přehrady nabízíme byt se zahrádkou a zasklenou lodžií. Dispozičně je byt řešen jako 2+kk s rozlohou 59,4 m2 (součástí je i komora a lodžie) + zahrada 26 m2. Nachází se v přízemí bytového domu…

Prodej bytu 2+1, 54m2, Brno - Židenice, Krásného

Dreams Realitní Kancelář, s.r.o.

Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme k prodeji byt v osobním vlastnictví o dispozici 2+1 a celkové ploše 54 m2. Byt je situován ve velmi klidné lokalitě Brno-Židenice, na ulici Krásného. Jeden pokoj a kuchyň jsou orientovány do přilehlého…

Prodej bytu 2+kk, 43m2, Brno - Slatina, Kigginsova

Zprostředkujeme Vám prodej novostavby bytu 2+kk v městské části Slatina, ul. Kigginsova. Bytová jednotka je umístěná v 5/6NP s výtahem, její celková rozloha je 43m2, náleží k ní balkon o velikosti 3,41 m2, vlastní parkovací stání před domem a prostorný…

Prodej bytu 3+1, 88m2, Brno - Královo Pole, Svatopluka Čecha

CENTURY 21 Česká republika

Ve výhradním zastoupení majitelů Vám nabízíme k prodeji prostorný byt v osobním vlastnictví o dispozici 3+1 na ulici Svatopluka Čecha, v oblíbené lokalitě Královo Pole. Užitná plocha bytu činí 88,7 m2 a nachází se samostatný ve 2. nadzemním podlaží…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 36m2, Brno - Zábrdovice, Spolková

QARA s.r.o.

Hledáte byt, který je vhodný jako skvělá investiční příležitost či jako vlastní startovací bydlení? Spolková 13 je projekt výstavby 17 unikátních jednotek ve středu města Brna. Původní budova byla postavena v roce 1908 a prošla kompletní rekonstrukcí o velmi vysokých…

Prodej bytu 2+1, 74m2, Brno - Černá Pole

TAJOVSKÝ reality s.r.o.

Pro všechny, kteří hledají byt v Brně, nabízíme ke koupi prostorný zděný byt s dispozicí 2+1 v osobním vlastnictví. Byt se nachází ve 2.NP bytového domu s výtahem. Dům prošel rekonstrukcí, která zahrnovala novou fasádu, výplně otvorů, novou střešní krytinu, novou…

Prodej bytu 3+1, 74m2, Brno, Krymská

Reality GAIA, spol. s r.o.

Ve výhradním zastoupením majitele Vám nabízíme prostorný byt 3+1. Byt je v osobním vlastnictví, má výměru 73,8 m², nachází se ve 4. patře (5 NP), revitalizovaného panelového domu s výtahem, v žádané městské části v Brně - Starém Lískovci, na ul. Krymská. Byt…

Prodej bytu 4+1, 86m2, Brno - Starý Lískovec, Karpatská

Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme pěkný prostorný byt 4+1 v Karpatské ulici v Brně-Starém Lískovci. Byt v osobním vlastnictví se nachází ve druhém patře revitalizovaného domu a sám rovněž nedávno prošel rekonstrukcí elektřiny, kuchyně, sociálního zařízení (zděné…

Prodej bytu 3+1, 102m2, Brno - Veveří

CENTURY 21 Česká republika

Prostorný byt 3+1 v osobním vlastnictví o celkové ploše 98 m2 (z toho pokoje 24 m2 + 23 m2 + 15 m2) + 4 m2 sklep, která se nachází v prvním nadzemním podlaží (zvýšené přízemí) ze čtyř cihlového domu 3 minuty chůze…

Prodej bytu 1+1, 39m2, Brno - Bystrc, Laštůvkova

CENTURY 21 Česká republika

Ve výhradním zastoupení majitele Vám ke koupi nabízíme zrekonstruovaný byt se zděným jádrem o dispozici 1+1 v klidné a žádané lokalitě Brno – Bystrc na ulici Laštůvkova. Nachází se ve 4. patře panelového domu. Krásný, světlý byt o ploše 39 m2.…


TOPlist TOPlist