6 862 aktuálních nabídek
od 263 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Brno
V okruhu
Brno
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Prodej bytů, obec Brno

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 1 660 500 Kč do 19 650 000 Kč

Ceny bytů v obci Brno

Cena bytů na prodej v obci Brno se momentálně pohybuje od 1 660 500 Kč do 19 650 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,69 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 7 702 Kč do 91 139 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v této obci se pohybuje kolem 97 566 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 69 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v obci Brno.

Jaké jsou byty na prodej v obci Brno?

Na trhu v Brně jsou v současné době nejpočetnější byty 2+kk (78) v cenách od 1 950 000 Kč, následují byty 3+kk (53) od 5 450 000 Kč, byty 3+1 (45) od 4 400 000 Kč, byty 2+1 (41) od 3 800 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (38) od 2 200 000 Kč, byty 4+kk (24) od 6 090 000 Kč, byty 1+1 (16) od 2 950 000 Kč, byty 5+1 a více (7) od 7 470 000 Kč, byty 4+1 (5) od 1 660 500 Kč, byty 5+kk (3) od 9 990 000 Kč a pokoje (2) od 11 575 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v obci Brno, je byt , který má obytnou plochu 235 m2.

Lokality bytů k prodeji

V obci Brno nabízíme byty v celkem 41 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Byty na prodej v Židenicích (42), Byty na prodej v Zábrdovicích (26), Byty na prodej ve Veveří (24), Byty na prodej v Trnité (24), Byty na prodej v Líšni (15), Byty na prodej v Bystrci (12), Byty na prodej v Komíně (12), Byty na prodej ve Starém Brnu (12), Byty na prodej v Králově Poli (12), Byty na prodej v Slatině (12), Byty na prodej v Černých Polích (9), Byty na prodej v Bohunicích (9), Byty na prodej v Horních Heršpicích (8), Byty na prodej v Žabovřeskách (8), Byty na prodej v Žebětíně (7).

Byty si můžete vybrat také dle městských částí: Byty na prodej MČ Brno-střed (76), Byty na prodej MČ Brno-Židenice (34), Byty na prodej MČ Brno-sever (23), Byty na prodej MČ Brno-Královo Pole (17), Byty na prodej MČ Brno-jih (13), Byty na prodej MČ Brno-Líšeň (13), Byty na prodej MČ Brno-Slatina (12), Byty na prodej MČ Brno-Komín (12), Byty na prodej MČ Brno-Bystrc (10), Byty na prodej MČ Brno-Bohunice (9), Byty na prodej MČ Brno-Žabovřesky (8), Byty na prodej MČ Brno-Žebětín (7), Byty na prodej MČ Brno-Starý Lískovec (6), Byty na prodej MČ Brno-Kohoutovice (6), Byty na prodej MČ Brno-Vinohrady (5).

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (157), klidná část obce (95), sídliště (19), rušná část obce (3), okraj obce (2).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (139). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Brně s garáží (15) nebo byty v Brně s parkovacím stáním (4).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (71) a 2. patře (61), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (126). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (31). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro obec Brno na prodej byty v bezvadném stavu (102), novostavby (64), v dobrém stavu (54), po rekonstrukci (48), rozestavěné (24), k rekonstrukci (18).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Brně dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Brno nabízejí nejčastěji zděné byty (171). V nabídce k prodeji jsou také panelové byty (45), jiné byty (23), skeletonové byty, montované byty (1) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v obci Brno

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Brně také k dispozici 8 bytů v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v obci Brno dle inzerenta:

V Brně a okolí pochází 308 bytů z nabídky realitních kanceláří a 4 byty jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: CENTURY 21 Česká republika (53), BRAVIS REALITY s.r.o. (22), Frami Real (20), GAUTE, a.s. (15), AvrioReal, s.r.o. (15), M&M reality holding a.s. (12), OK REAL (11), BIDLI reality, a.s. (10), I.E.T. Reality, s.r.o. (10) a REALITY PRORADOST s.r.o. (8). Další 4 byty jsou nabízené přímo od majitele bez realitky.

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v obci Brno?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Brno 30 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Brně?

V obci Brno působí 320 realitních makléřů, spadajících pod 118 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Liška Real s.r.o. Bílovice nad Svitavou, Profimakléřky s.r.o. Brno, Spolehlivá realitka s.r.o. Brno, Reality Hynštová Blansko, REALmix s.r.o. Brno, COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. Brno, 1. Nonstop Reality Jihlava, Multicont reality Vyškov a REALITNÍ SPOLEČNOST ESKO-MAX Břeclav.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Brno

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Michala Hvězdová, Jakub Šepel, Petr Vyskočil, Martina Fottrová, Magdaléna Véberová, Jan Valko, Josef Bajar, Roman Sledzinski, Jaroslav Jakubec a Petr Kořínek.

Nejvíce nemovitostí v okolí Brna nabízí Michala Hvězdová (40). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 38m2, Brno - Žebětín, Hlinecká

CENTURY 21 Česká republika

Exkluzivně nabízíme k prodeji novostavbu bytu 1+kk v jedné z posledních etap výstavby projektu Pod Chvalovkou v Brně Bystrci, na Kamechách. Podlahová plocha bytu činí 37,8 m2, byt je bezbariérový a náleží k němu také sklep. Jedná se o klidnou…

Prodej bytu 2+kk, 90m2, Brno - Staré Brno, Kopečná

Ve výhradním zastoupení majitele Vám nabízíme k prodeji byt o dispozicích 2+kk, 53 m², který je díky svému umístění k centru Brna nejen skvělým místem k životu v městském stylu, ale také jedinečnou investiční nemovitostí. V březnu 2023 byla dokončena celková,…

Prodej bytu 3+kk, 94m2, Brno

Prosperity Real Estate s.r.o.

Moc pěkný byt po vkusné rekonstrukci o dispozici 3+kk s užitnou plochou 94m2. s balkonem ve 3.NP na ulici Dukelská třída bytového domu. V loňském roce rekonstrukce nové komplet rozvody elektriky, odpadů, nové plovoucí podlahy, obložky včetně dveří + vchodové…

Prodej bytu 2+kk, 67m2, Brno - Řečkovice

Broker Consulting, a.s.

V exkluzivním zastoupení majitele Vám nabízíme k prodeji moderní byt 2 + kk s balkónem v atraktivní lokalitě Brno - Řečkovice.Tento prostorný byt o celkové ploše 64 m2 s balkónem o ploše 10 m2 se nachází v prvním patře bytového…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 29m2, Brno - Židenice, Táborská

Nabízíme Vám k prodeji novostavbu bytu na ulici Táborská v Brně-Židenicích. Tato lokalita je velmi oblíbená pro pohodlnou dostupnost do centra Brna (MHD i auto), rovněž pár kroků od bytu najdete veškerou občanskou vybavenost.Podkrovní byt s prostorným balkónem (6 m2)…

Prodej bytu 3+1, 60m2, Brno - Černá Pole, Alešova

Ve výhradním zastoupení nabízíme k prodeji prostorný, slunný byt 3+1 o podlahové ploše 60 m2,na klidné ulici Alešova v Brně, Černých Polích. Nachází se ve 3. NP cihlového domu, na jedné z nejlepších adres v Brně. Z obdélníkové chodby vedou…

Prodej bytu 3+kk, 105m2, Brno - Veveří, Veveří

Jedná se o prodej jednotky vymezené podle zákona o vlastnictví bytů o velikosti 3+kk o celkové podlahové ploše 105 m2 nacházející se v centru města Brna ve čtvrtém nadzemním podlaží (3.p./5) cihlového secesního domu na ulici Veveří s výhledem…

Prodej bytu 2+1, 54m2, Brno - Brno-město, Pellicova

Jedná se o prodej jednotky v osobním vlastnictví o celkové výměře 53.5 m2 o velikosti 2+1 nacházející se v prvním nadzemním podlaží (přízemí) cihlového domu v centru města Brna v městské části Staré Brno na klidné jednosměrné ulici Pellicova…

Prodej bytu 2+kk, 43m2, Brno - Slatina, Kigginsova

Zprostředkujeme Vám prodej novostavby bytu 2+kk v městské části Slatina, ul. Kigginsova. Bytová jednotka je umístěná v 5/6NP s výtahem, její celková rozloha je 43m2, náleží k ní balkon o velikosti 3,41 m2, vlastní parkovací stání před domem a prostorný…

Prodej bytu 4+1, 83m2, Brno - Líšeň, Elplova

Exkluzivní nabídka světlého, nízkonákladového bytu 4+1 o CP 83m2 ve 3. patře zatepleného domu v Brně Líšni. Byt je po rozsáhlejší rekonstrukci, která proběhla v roce 2012. V rámci rekonstrukce bylo uděláno nové zděné jádro. Nová je kuchyň včetně kuchyňské linky…

Prodej bytu 1+1, 36m2, Brno - Židenice, Nezamyslova

RE/MAX Permanentia

V exkluzivním zastoupení majitele Vám nabízím prodej hezkého cihlového bytu na ulici Nezamyslova v Brně Židenicích. Lokalita, kde je za domem park a můžete zde spokojeně bydlet nebo byt pronajímat. Dispozice / stav bytu Byt 1+1 se nachází v 3.NP/4, CP…

Prodej bytu 2+1, 56m2, Brno - Kohoutovice, Chopinova

Finpos realitní kancelář

Ekluzivně nabízíme krásný byt 2+1 o podlahové ploše 61 m2. Byt se nachází v oblíbené lokalitě brněnských Kohoutovic, na ulici Chopinova, v těsné blízkosti Kohoutovických lesů a obory Holedná. Byt je v domě, který byl zateplen, má novou fasádu, výtah…

Prodej bytu 2+1, 60m2, Brno - Žabovřesky

CENTURY 21 Česká republika

Ke koupi vám nabízíme velmi příjemný světlý byt ve skvělé lokalitě na ul. Jindřichova v Brně – Žabovřeskách.Byt se nachází v předposledním 2p. panelového domu bez výtahu. Celková plocha bytu je 54,40 m2 + 2 x lodžie se vstupem z pokoje a z kuchyně.…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 37m2, Brno - Žebětín, Lišejníková

FIEDLER REALITY s.r.o.

K prodeji nabízíme novostavbu dokončeného bytu 1+kk s balkonem v Brně - Kamechách na rozhraní katastrálních území Bystrc a Žebětín. Byt se nachází ve 4.NP bytového domu a jeho podlahová plocha je 32,6 m2 + 4,2 m2 balkon. Vstup je…

Prodej bytu 4+kk, 123m2, Brno - Trnitá, Placzkova

Nabízíme prodej novostavby bytu o dispozici 4+kk v 7. NP a 8. NP v nově vznikajícím developerském projektu Palác Trnitá, který najdete v hlavní rozvojové zóně města Brna, v těsném sousedství historického centra města Brna a NC Vaňkovka. Součástí bytu je vstupní…

Prodej bytu 4+kk, 117m2, Brno - Trnitá, Trnitá

Nabízíme prodej novostavby bytu o dispozici 4+kk v 4. NP v nově vznikajícím developerském projektu Palác Trnitá, který najdete v hlavní rozvojové zóně města Brna, v těsném sousedství historického centra města Brna a NC Vaňkovka. Součástí bytu je vstupní chodba…

Prodej bytu 2+kk, 45m2, Brno - Bohunice, Okrouhlá

Každý chce bydlet přesně podle svých představ, ovšem jen málokomu se to podaří. Jedni z mála šťastlivců s ideálním domovem ale teď můžete být i Vy. Právě totiž nabízíme k prodeji dvoupokojový slunný byt v Brně, který netrpělivě čeká, až si jej přetvoříte k obrazu…

Prodej bytu 3+1, 62m2, Brno, Moldavská

Chcete bydlet ve vlastním bytě a chcete si jej upravit podle svého? Potom mám pro vás byt před rekonstrukcí o výměře 62 m2 se sklepem (2 m2) a balkonem (6 m2). Nachází se ve městské části Bohunice s dopravní dostupností. V blízkosti najdete…

Prodej bytu 4+kk, 125m2, Brno - Štýřice, Červený kopec

Nabízíme k prodeji nadstandartní byt 4+kk ve třetím nadzemním podlaží o celkové výměře 125 m2 (z toho 106 m2 bytová část a 19 m2 tvoří balkóny) se třemi balkóny, krytým garážovým stáním a sklepem v klidném vnitrobloku…

13.670.000,-, (109.360,-Kč za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej bytu 3+kk, 55m2, Brno - Královo Pole, Červinkova

Hledáte zajímavou investiční příležitost nebo krásné startovací bydlení ve vyhledávané lokalitě v Králově Poli s výbornou dostupnosti?Nabízíme vám právě dokončený byt v nové nástavbě zrekonstruavaného bytového domu na ulici Červinkova.Odhad měsíčního nájmu je cca 17.000…


TOPlist TOPlist