7 086 aktuálních nabídek
od 265 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Brno
V okruhu
Brno
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Prodej bytů, obec Brno

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 1 845 000 Kč do 19 000 000 Kč

Ceny bytů v obci Brno

Cena bytů na prodej v obci Brno se momentálně pohybuje od 1 845 000 Kč do 19 000 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,99 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 8 840 Kč do 91 034 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v této obci se pohybuje kolem 92 458 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 66 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v obci Brno.

Jaké jsou byty na prodej v obci Brno?

Na trhu v Brně jsou v současné době nejpočetnější byty 2+kk (108) v cenách od 3 500 000 Kč, následují byty 3+1 (64) od 4 480 000 Kč, byty 3+kk (63) od 4 400 000 Kč, byty 2+1 (55) od 3 600 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (54) od 2 390 000 Kč, byty 1+1 (25) od 2 400 000 Kč, byty 4+kk (24) od 6 390 000 Kč, byty 4+1 (13) od 1 845 000 Kč, byty 5+1 a více (3) od 10 297 829 Kč a byty 5+kk (2) od 19 000 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v obci Brno, je byt , který má obytnou plochu 255 m2.

Lokality bytů k prodeji

V obci Brno nabízíme byty v celkem 35 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Byty na prodej v Bystrci (57), Byty na prodej v Židenicích (45), Byty na prodej v Žebětíně (33), Byty na prodej v Řečkovicích (23), Byty na prodej v Zábrdovicích (20), Byty na prodej v Líšni (17), Byty na prodej v Lesné (16), Byty na prodej ve Veveří (14), Byty na prodej v Medlánkách (13), Byty na prodej ve Starém Brnu (13), Byty na prodej v Slatině (12), Byty na prodej v Bohunicích (12), Byty na prodej v Černých Polích (12), Byty na prodej ve Štýřicích (11), Byty na prodej v Komíně (11).

Byty si můžete vybrat také dle městských částí: Byty na prodej MČ Brno-Bystrc (53), Byty na prodej MČ Brno-střed (40), Byty na prodej MČ Brno-Židenice (35), Byty na prodej MČ Brno-sever (32), Byty na prodej MČ Brno-Žebětín (31), Byty na prodej MČ Brno-Královo Pole (22), Byty na prodej MČ Brno-Řečkovice a Mokrá Hora (22), Byty na prodej MČ Brno-Líšeň (13), Byty na prodej MČ Brno-Medlánky (13), Byty na prodej MČ Brno-Komín (11), Byty na prodej MČ Brno-Slatina (11), Byty na prodej MČ Brno-Bohunice (11), Byty na prodej MČ Brno-jih (10), Byty na prodej MČ Brno-Kníničky (10), Byty na prodej MČ Brno-Kohoutovice (9).

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (203), klidná část obce (121), sídliště (18), okraj obce (7), rušná část obce (2).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (194). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Brně s garáží (26) nebo byty v Brně s parkovacím stáním (6).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (77) a 2. patře (69), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (151). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (38). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro obec Brno na prodej byty v bezvadném stavu (121), novostavby (98), v dobrém stavu (80), po rekonstrukci (57), rozestavěné (33), k rekonstrukci (19).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Brně dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Brno nabízejí nejčastěji zděné byty (217). V nabídce k prodeji jsou také panelové byty (82), jiné byty (27), montované byty (3), skeletonové byty či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v obci Brno

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Brně také k dispozici 8 bytů v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v obci Brno dle inzerenta:

V Brně a okolí pochází 406 bytů z nabídky realitních kanceláří a 5 bytů jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: PATREAL s.r.o. (69), CENTURY 21 Česká republika (47), M&M reality holding a.s. (22), Broker Consulting, a.s. (17), Frami Real (16), FIEDLER REALITY s.r.o. (14), COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. (13), BIDLI reality, a.s. (13), AvrioReal, s.r.o. (12) a Fincentrum Reality s.r.o. (11). Dalších 5 bytů je nabízených přímo od majitele bez realitky.

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v obci Brno?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Brno 38 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Brně?

V obci Brno působí 333 realitních makléřů, spadajících pod 127 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: David Raus realitní služby Brno, Liška Real s.r.o. Bílovice nad Svitavou, Spolehlivá realitka s.r.o. Brno, Profimakléřky s.r.o. Brno, Reality Hynštová Blansko, REALmix s.r.o. Brno, COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. Brno, 1. Nonstop Reality Jihlava, REALITNÍ SPOLEČNOST ESKO-MAX Břeclav a Multicont reality Vyškov.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Brno

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Petr Skoták, Jan Valko, Ing. Mike Jiskra, Michala Hvězdová, Thijs Ramp, Jaroslav Jakubec, Jakub Šepel, Jaroslav Šlezingr, Roman Sledzinski a Jarmila Pitlová.

Nejvíce nemovitostí v okolí Brna nabízí Petr Skoták (47). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 3+kk, 76m2, Brno, Tábor

Exkluzivně Vám nabízíme k prodeji byt 3+kk v osobním vlastnictví o přibližné užitné ploše 76 m2 nacházející se v žádané lokalitě Brno – Žabovřesky. Tento prostorný a světlý byt se nachází ve 2.NP ze 4.NP stylového cihlového domu bez výtahu.…

Prodej bytu 2+kk, 56m2, Brno - Bystrc, Kamechy

Zahájení prodeje bytových jednotek ve výstavbě přímo od investora, kde nabízíme k prodeji bytovou jednotku o velikosti 2+kk s balkonem. Byt o celkové ploše 55.06m2 se nachází v 1/5.NP moderního bytového domu s výtahem.Orientace jednotky je SZ směrem.Dispozice:…

Prodej bytu 2+kk, 74m2, Brno - Bystrc, Kamechy

Zahájení prodeje bytových jednotek ve výstavbě přímo od investora, kde nabízíme k prodeji bytovou jednotku o velikosti 2+kk s terasou a šatnou. Byt o celkové ploše 73.14m2 se nachází v 1/5.NP moderního bytového domu s výtahem.Orientace jednotky je JZ…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 53m2, Brno - Bystrc, Kamechy

Zahájení prodeje bytových jednotek ve výstavbě přímo od investora, kde nabízíme k prodeji bytovou jednotku o velikosti 1+kk s předzahrádkou. Byt o celkové ploše 52.51m2 se nachází v 1/5.NP moderního bytového domu s výtahem.Orientace jednotky je SV…

Prodej bytu 2+kk, 54m2, Brno - Žebětín, Žabí

Česká Společnost Realitní / Nemovitosti Pozemky

Nabízíme k prodeji velmi zajímavý slunný cihlový byt z novostavby Brno- Kamechy, s dispozicí 2+kk, s celkovou podlahovou plochou 46,9m² + balkon 7,1m² přístupný z obou pokojů. Vcházíme prostornou chodbou ( 4,41m² ), kde po pravé straně se nachází vkusná…

Prodej bytu 2+kk, 43m2, Brno - Slatina, Kigginsova

Zprostředkujeme Vám prodej novostavby bytu 2+kk v městské části Slatina, ul. Kigginsova. Bytová jednotka je umístěná v 5/6NP s výtahem, její celková rozloha je 43m2, náleží k ní balkon o velikosti 3,41 m2, vlastní parkovací stání před domem a prostorný…

Prodej bytu 3+kk, 65m2, Brno - Ponava, Botanická

exkluzívně prodej pěkného velkého bytu 3+KK se dvěma balkóny a sklepem o celkové velikosti užitné plochy 65 m2 ve 3. nadzemním podlaží ze šesti cihlového bytového domu v blízkosti centra města Brno - městská část Královo Pole - Ponava,…

Prodej bytu 2+kk, 80m2, Brno - Zábrdovice

Kellers real estate services

Exkluzivně nabízíme k prodeji velmi prostorný byt 2+kk (79,93 m2) ve 3. patře multifunkčního domu s výtahem v ulici Zábrdovická, Brno – Židenice. K jednotce náleží také sklep a venkovní…

Prodej bytu 3+1, 82m2, Brno - Žabovřesky

COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o.

Exkluzivně Vám nabízíme prodej bytu OV 3+1 o celkové užitné ploše s příslušenstvím cca 82,7 m2. Byt se nachází ve 3.NP čtyřpodlažního domu ve vyhledávané městské lokalitě Žabovřesky na ulici Záhřebská. Jedná se o lokalitu s velkým množstvím…

Prodej bytu 3+1, 72m2, Brno - Bohunice, Okrouhlá

CENTURY 21 Česká republika

Pokud hledáte zařízený byt nedaleko kampusu a fakultní nemocnice v Brně Bohunicích, je naše nabídka ta správná. Vše důležité máte v dosahu. MHD, škola, školka, lékař, park i sportoviště. A přesto budete bydlet v tichu obklopeni zelení. Byt ve 2.NP domu…

Prodej bytu 3+kk, 81m2, Brno - Veveří, Dřevařská

FIEDLER REALITY s.r.o.

K prodeji nabízíme bytovou jednotku 2+kk s galerií o podlahové ploše 68,65 m2. Byt se nachází v 5.NP bytového domu v Brně u Lužánek na ulici Dřevařská. Vstup je do předsíně s výklenkem na vestavěnou skříň / šatnu, ze které je…

Prodej bytu 5+1 a více, 255m2, Brno - Bystrc

FIEDLER REALITY s.r.o.

K prodeji nabízíme byt 5+kk ve výstavbě s balkonem, terasou, zelenou plochou a dvěma garážovými stáními v Brně na rozhraní katastrálních území Bystrc a Žebětín. Byt se nachází v 1.NP bytového domu a jeho podlahová plocha je 114,8 m2 +…

Prodej bytu 3+kk, 83m2, Brno - Bystrc, Kamechy

FIEDLER REALITY s.r.o.

K prodeji nabízíme byt 3+kk ve výstavbě s balkonem, terasou a dvěma garážovými stáními v Brně na rozhraní katastrálních území Bystrc a Žebětín. Byt se nachází ve 2.NP bytového domu a jeho podlahová plocha je 67,8 m2 + příslušenství. Vstup je…

Prodej bytu 2+kk, 40m2, Brno - Líšeň, Koutného

FIEDLER REALITY s.r.o.

Prodej bytu 2+kk v klidné části ulice Koutného. Jedná se o byt s podlahovou plochou 39 m2 + sklep, bez balkonu umístěný ve druhém (vstupním) podlaží pětipodlažního panelového domu. Celková plocha bytu včetně sklepa činí 40 m2, orientace Z. Obývací…

Prodej bytu 4+kk, 125m2, Brno - Štýřice, Červený kopec

Nabízíme k prodeji nadstandartní byt 4+kk ve třetím nadzemním podlaží o celkové výměře 125 m2 (z toho 106 m2 bytová část a 19 m2 tvoří balkóny) se třemi balkóny, krytým garážovým stáním a sklepem v klidném vnitrobloku…

13.620.000,-, (108.960,-Kč za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej bytu 2+kk, 46m2, Brno - Řečkovice, Nachová

FIEDLER REALITY s.r.o.

K prodeji nabízíme bytovou jednotku 2+kk ve výstavbě o podlahové ploše 47,6 m2 nacházející se ve 2.NP domu s výtahem v Brně - Řečkovicích. Vstup je do předsíně, ze které je přístupný obytný prostor s kuchyňským koutem…

Prodej bytu 2+kk, 47m2, Brno - Bystrc, Chvalovka

FIEDLER REALITY s.r.o.

K prodeji nabízíme byt 2+kk ve výstavbě v Brně - Bystrci s termínem dokončení duben 2024. Jedná se o novostavbu pětipodlažního domu s výtahem se dvěma podzemními podlažími určenými pro parkování a sklepy, v přízemí jsou pak byty s terasami. Byt se…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 50m2, Brno - Bystrc, Kamechy

Zahájení prodeje bytových jednotek ve výstavbě přímo od investora, kde nabízíme k prodeji bytovou jednotku o velikosti 1+kk. Byt o celkové ploše 49.48m2 se nachází v 1/5.NP moderního bytového domu s výtahem.Orientace jednotky je SZ směrem.Dispozice: obývací pokoj…

Prodej bytu 3+kk, 85m2, Brno

e-Finance, a.s.

Byt je umístěn v prvním patře bytového domu. Obývací pokoj s kuchyňským koutem (29,1 m2) obsahuje toto zařízení: Kuchyňskou linku včetně spotřebičů, sporák s indukční varnou deskou a s horkovzdušnou elektrickou troubou, digestoř, mikrovlnná trouba, myčka nádobí, dřez. Další…

Prodej bytu 2+1, 61m2, Brno - Židenice, Svatoplukova

REALmix s.r.o.

Prodej bytu 2+1 s balkónem, po kompletní rekonstrukci, ul. Svatoplukova, Brno - Židenice. Byt je situován ve 4. NP panelového domu po kompletní revitalizaci s výtahem a jeho celková podlahová plocha činí 58m2 + balkón 3m2. Dispozice bytu: neprůchozí pokoje 16 a 15m2,…


TOPlist TOPlist