6 879 aktuálních nabídek
od 277 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Brno
V okruhu
Brno
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Prodej bytů, obec Brno

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 2 300 000 Kč do 19 240 000 Kč

Ceny bytů v obci Brno

Cena bytů na prodej v obci Brno se momentálně pohybuje od 2 300 000 Kč do 19 240 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,39 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 10 321 Kč do 86 335 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v této obci se pohybuje kolem 100 292 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 71 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v obci Brno.

Jaké jsou byty na prodej v obci Brno?

Na trhu v Brně jsou v současné době nejpočetnější byty 3+kk (60) v cenách od 3 300 000 Kč, následují byty 2+kk (59) od 3 600 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (44) od 2 300 000 Kč, byty 2+1 (40) od 3 999 000 Kč, byty 3+1 (35) od 5 100 000 Kč, byty 4+kk (34) od 6 600 000 Kč, byty 1+1 (14) od 2 950 000 Kč, byty 4+1 (4) od 6 990 000 Kč, byty 5+1 a více (4) od 7 470 000 Kč, byty 5+kk (3) od 12 950 000 Kč, ostatní byty (1) od 7 990 000 Kč a pokoje (1) od 11 390 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v obci Brno, je byt , který má obytnou plochu 223 m2.

Lokality bytů k prodeji

V obci Brno nabízíme byty v celkem 38 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Byty na prodej v Židenicích (37), Byty na prodej v Trnité (32), Byty na prodej ve Veveří (20), Byty na prodej ve Starém Brnu (18), Byty na prodej v Bystrci (18), Byty na prodej v Zábrdovicích (16), Byty na prodej v Králově Poli (13), Byty na prodej v Komíně (12), Byty na prodej v Líšni (12), Byty na prodej v Žebětíně (11), Byty na prodej v Slatině (10), Byty na prodej ve Štýřicích (8), Byty na prodej v Černých Polích (8), Byty na prodej v Maloměřicích (8), Byty na prodej v Ponavě (6).

Byty si můžete vybrat také dle městských částí: Byty na prodej MČ Brno-střed (82), Byty na prodej MČ Brno-Židenice (29), Byty na prodej MČ Brno-sever (21), Byty na prodej MČ Brno-Královo Pole (18), Byty na prodej MČ Brno-Bystrc (13), Byty na prodej MČ Brno-jih (13), Byty na prodej MČ Brno-Líšeň (12), Byty na prodej MČ Brno-Žebětín (11), Byty na prodej MČ Brno-Slatina (10), Byty na prodej MČ Brno-Komín (10), Byty na prodej MČ Brno-Kohoutovice (6), Byty na prodej MČ Brno-Starý Lískovec (6), Byty na prodej MČ Brno-Vinohrady (6), Byty na prodej MČ Brno-Řečkovice a Mokrá Hora (5), Byty na prodej MČ Brno-Jehnice (5).

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (154), klidná část obce (83), sídliště (12), okraj obce (3), rušná část obce (2), polosamota (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (132). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Brně s garáží (17) nebo byty v Brně s parkovacím stáním (3).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (64) a 2. patře (61), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (125). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (26). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro obec Brno na prodej byty v bezvadném stavu (95), novostavby (77), v dobrém stavu (49), po rekonstrukci (43), rozestavěné (24), k rekonstrukci (6).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Brně dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Brno nabízejí nejčastěji zděné byty (155). V nabídce k prodeji jsou také panelové byty (47), jiné byty (21), skeletonové byty či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v obci Brno

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Brně také k dispozici 5 bytů v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v obci Brno dle inzerenta:

V Brně a okolí pochází 295 bytů z nabídky realitních kanceláří a 4 byty jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: CENTURY 21 Česká republika (44), BRAVIS REALITY s.r.o. (31), GAUTE, a.s. (19), Frami Real (19), MS-INVEST a.s. (13), BIDLI reality, a.s. (11), AvrioReal, s.r.o. (11), Swiss Life Select Reality (10), I.E.T. Reality, s.r.o. (8) a FIEDLER REALITY s.r.o. (8). Další 4 byty jsou nabízené přímo od majitele bez realitky.

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v obci Brno?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Brno 25 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Brně?

V obci Brno působí 323 realitních makléřů, spadajících pod 111 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Profimakléřky s.r.o. Brno, Reality Hynštová Blansko, REALmix s.r.o. Brno, COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. Brno, 1. Nonstop Reality Jihlava a REALITNÍ SPOLEČNOST ESKO-MAX Břeclav.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Brno

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Jaroslav Jakubec, Lukáš Man, Magdaléna Véberová, Roman Sledzinski, Petr Měsíček, Thijs Ramp, Filip Celnar Palác Trnitá, Jan Valko, Ing. David Novák a Petr Vyskočil.

Nejvíce nemovitostí v okolí Brna nabízí Ing. Mike Jiskra (24). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 3+1, 67m2, Brno - Bohunice, Moldavská

Broker Consulting, a.s.

Nabízíme zájemcům prostorný byt v panelovém domě v příjemné lokalitě v Bohunicích. Byt má dispozici 3 + 1 a nachází se ve 4. patře z osmi. V domě je výtah.Byt je prosvětlený, dobře dispozičně řešený a majitelům nabízí klid a dostatek místa. Nadstandardně…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 28m2, Brno - Veveří, Kotlářská

Zprostředkujeme Vám prodej kompletně zařízeného menšího bytu 1+1 na ulici Kotlářská, umístěného v přízemí revitalizovaného bytového domu. K bytu je bezbariérový přístup. Dům je po celkové revitalizaci, je zateplen s novou fasádou, plastovými okny, novým výtahem a novými…

Prodej bytu 3+1, 80m2, Brno - Žabovřesky, Vychodilova

Prodej zrekonstruovaného panelového bytu o velikosti 3+1 v osobním vlastnictví v Brně - Žabovřeskách na ulici Vychodilova. Byt se nachází ve 4. patře (4) bez výtahu o celkové výměře 80 m2.Dispozice: chodba 6 m2, WC…

Prodej bytu 2+kk, 66m2, Brno - Žabovřesky, Kovařovicova

Ve výhradním zastoupení majitele vám zprostředkuji koupi velmi pěkného bytu po kompletní rekonstrukci v Brně na ulici Kovařovicova v městské části Žabovřesky. Bytová jednotka má velikost 2+kk s obytnou plochou 48 m2, balkonem s plochou…

Prodej bytu 4+kk, 110m2, Brno - Černovice, Řehořova

prodej krásně dispozičně řešeného bytu 4+kk se dvěmi terasami a dvěma garážovými parkovacími místy ve vyhledávané části Brna - Černovice na ul. Řehořova. Byt se nachází v 5.NP v domě s výtahem, který byl postaven v roce 2013 a jeho součástí je kabelová…

Prodej bytu 2+1, 62m2, Brno - Medlánky, Purkyňova

Poohlížíte se po moderním zařízeném bytě v Brně, ideálně s vlastním parkovacím místem, zahrádkou a soukromým místem k odpočinku a posezení s přáteli? Přesně takový pro vás právě máme exkluzivně v nabídce. Prohlédněte si plně zařízený byt s lodžií…

Prodej bytu 3+1, 73m2, Brno - Líšeň, Horníkova

ARTOSS realitní kancelář, s.r.o.

V exkluzivním zastoupení majitele vám nabízíme k prodeji pěkný, prostorný byt o dispozici 3+1 s balkonem, na ulici Horníkova v Brně-Líšni. Byt je umístěn v  6.NP/8NP /5.patro/ v bytovém, panelovém domě s výtahem. Výborná poloha přímo u školy, je…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 43m2, Brno - Slatina, Kigginsova

Přijďte si prohlédnout tento úžasný byt v novostavbě v městské části Slatina. Tento byt 1+kk, který je dispozičně řešen jako 2+kk, vás okouzlí svou moderní architekturou a skvělou polohou na ulici Kigginsova. Nechte se unést atmosférou tohoto bytu, který se nachází ve 5.…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 35m2, Brno - Ponava, Reissigova

Moderní byt 1+kk v městké části Brna - Královo Pole s balkónem, vlastním garážovým stáním a sklepem na prodej. Hledáte moderní byt k bydlení nebo investici ve vyhledávané části Brna? Máme pro vás jedinečnou nabídku! Představujeme byt 1+kk o výměře 35,8m2…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 30m2, Brno - Líšeň, Ševelova

Zprostředkujeme Vám prodej bytu 1+kk v městské části Líšeň, ulice Ševelova. Bytová jednotka o velikosti 32m2 se nachází ve zvýšeném přízemí 4. podlažního domu, který prošel kompletní revitalizací. Byt je zařízen kuchyňskou linkou, elektrickým sporákem s el. troubou, mikrovlnnou…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 28m2, Brno - Staré Brno, Výstavní

Zprostředkujeme Vám prodej pěkného, cihlového bytu 1+kk s balkonem, na ul. Výstavní. Dům ve kterém se bytová jednotka nachází je v těsné blízkosti centra města, BVV, Mendlova náměstí a je umístěná v 5/5 s výtahem. Byt je orientován do dvora, plocha bytu je…

Prodej bytu 4+1, 122m2, Brno, Úvoz

Nabízíme prodej prvorepublikového bytu 4+1 na ulici Úvoz. Byt ve 4. patře/5 s výtahem je o celkové ploše 122 m2 a je orientovaný na východ a západ. V roce 2014 prošel částečnou rekonstrukcí. Možnost financovat hypotékou. Více informací…

Prodej bytu 3+kk, 76m2, Brno - Žebětín, Přírodní

CENTURY 21 Česká republika

Exkluzivně nabízíme k prodeji byt o dispozici 3+kk s balkonem s výměrou 71 m2 + 5 m2 sklep v Brně Bystrci, na Kamechách, ulici Přírodní. Jedná se o klidnou lokalitu poblíž lesů a Brněnské přehrady. V blízkosti domu se…

Prodej bytu 3+kk, 70m2, Brno - Žebětín, Křepelčí

která se nachází se na adrese : ul. Křepelčí, Brno - Žebětín. Byt o dispozici 3+kk, je okny orientován na J a Z, příjemně světlý a nachází na čtvrtém nadzemním podlaží (z celkových 7, jsou 2 PP a 5 NP) zděného objektu s výtahem a bezbariérovým…

Prodej bytu 3+kk, 85m2, Brno - Bystrc, Rakovecká

REALmix s.r.o.

Nabízíme prodej velmi pěkného bytu po celkové rekonstrukci s dispozicí 3+KK, balkonem a dvěma velkými sklepy (cca 8 a 18m2), Brno - Bystrc, ul. Rakovecká. Menší bytový dům je situován na krásném místě v rekreační oblasti pravého břehu Brněnské přehrady a je celý…

Prodej bytu 2+1, 65m2, Brno - Židenice, Gajdošova

REALmix s.r.o.

Nabízíme k prodeji pěkný a prostorný byt s dispozicí 2+1 po kompletní rekonstrukci, Brno, ul. Gajdošova, CP bytu je 61m2 + balkon 1,35m2 + sklep 3,3m2, 3. patro cihlového domu bez výtahu. Orientace místností: obývací pokoj do ulice Gajdošova, ložnice, kuchyň, balkon…

Prodej bytu 3+kk, 94m2, Brno

Prosperity Real Estate s.r.o.

Moc pěkný byt po vkusné rekonstrukci o dispozici 3+kk s užitnou plochou 94m2. s balkonem ve 3.NP na ulici Dukelská třída v Brně - Husovicích bytového domu. Dům se bude rekonstruovat. V loňském roce rekonstrukce nové komplet rozvody elektriky, odpadů, nové…

Prodej bytu 2+kk, 60m2, Brno - Trnitá, Křenová

Prosperity Real Estate s.r.o.

Hledáte moderní a prostorný byt v centru města? Tak ten je přesně pro Vás.Byt se nachází na ul. Křenová o dispozici 2+kk který sídlí ve 4.NP z celkových 5 pater. V novostavbě byl vkusně byt z části vybaven a modernizován. Byt působí velice vzdušně,…

Prodej bytu 3+kk, 67m2, Brno - Maloměřice, Těsná

CENTURY 21 Česká republika

K prodeji nabízíme bytovou jednotku o dispozici 3+kk s terasou i balkonem o výměře 67 m2 v menším bytovém domě - po kompletní rekonstrukci, na ulici Těsná v Brně-Maloměřicích. V bytě jsou nové rozvody elektřiny, vody, tepla. Nové omítky,…

Prodej bytu 2+1, 61m2, Brno - Zábrdovice, Stará

COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o.

Exkluzivně Vám nabízíme k prodeji byt 2+1 o celkové ploše 61,24 m2 na ulici Stará v Brně.Nachází se ve zvýšeném přízemí krásného domu v těsné blízkosti centra města. Tato lokalita je skutečně ideální - vše, co potřebujete, je na dosah ruky…


TOPlist TOPlist