7 098 aktuálních nabídek
od 263 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Brno
V okruhu
Brno
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Prodej bytů, obec Brno

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 1 845 000 Kč do 19 000 000 Kč

Ceny bytů v obci Brno

Cena bytů na prodej v obci Brno se momentálně pohybuje od 1 845 000 Kč do 19 000 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,99 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 8 840 Kč do 91 034 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v této obci se pohybuje kolem 92 163 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 67 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v obci Brno.

Jaké jsou byty na prodej v obci Brno?

Na trhu v Brně jsou v současné době nejpočetnější byty 2+kk (113) v cenách od 3 500 000 Kč, následují byty 3+1 (68) od 4 480 000 Kč, byty 3+kk (63) od 4 400 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (52) od 2 390 000 Kč, byty 2+1 (52) od 3 600 000 Kč, byty 1+1 (26) od 2 400 000 Kč, byty 4+kk (22) od 6 390 000 Kč, byty 4+1 (11) od 1 845 000 Kč, byty 5+1 a více (4) od 6 200 000 Kč a byty 5+kk (2) od 19 000 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v obci Brno, je byt , který má obytnou plochu 255 m2.

Lokality bytů k prodeji

V obci Brno nabízíme byty v celkem 35 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Byty na prodej v Bystrci (63), Byty na prodej v Židenicích (46), Byty na prodej v Žebětíně (30), Byty na prodej v Řečkovicích (23), Byty na prodej v Líšni (19), Byty na prodej ve Veveří (15), Byty na prodej v Zábrdovicích (15), Byty na prodej v Lesné (15), Byty na prodej v Bohunicích (13), Byty na prodej ve Starém Brnu (13), Byty na prodej v Medlánkách (13), Byty na prodej v Černých Polích (12), Byty na prodej v Slatině (11), Byty na prodej v Komíně (11), Byty na prodej ve Štýřicích (11).

Byty si můžete vybrat také dle městských částí: Byty na prodej MČ Brno-Bystrc (59), Byty na prodej MČ Brno-střed (39), Byty na prodej MČ Brno-Židenice (35), Byty na prodej MČ Brno-sever (29), Byty na prodej MČ Brno-Žebětín (28), Byty na prodej MČ Brno-Řečkovice a Mokrá Hora (22), Byty na prodej MČ Brno-Královo Pole (20), Byty na prodej MČ Brno-Medlánky (13), Byty na prodej MČ Brno-Líšeň (12), Byty na prodej MČ Brno-Bohunice (12), Byty na prodej MČ Brno-Komín (11), Byty na prodej MČ Brno-jih (10), Byty na prodej MČ Brno-Kníničky (10), Byty na prodej MČ Brno-Slatina (10), Byty na prodej MČ Brno-Kohoutovice (9).

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (200), klidná část obce (124), sídliště (18), okraj obce (10), rušná část obce (2).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (197). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Brně s garáží (21) nebo byty v Brně s parkovacím stáním (6).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (79) a 2. patře (67), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (147). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (40). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro obec Brno na prodej byty v bezvadném stavu (118), novostavby (103), v dobrém stavu (80), po rekonstrukci (58), rozestavěné (34), k rekonstrukci (17).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Brně dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Brno nabízejí nejčastěji zděné byty (219). V nabídce k prodeji jsou také panelové byty (83), jiné byty (25), montované byty (3) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v obci Brno

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Brně také k dispozici 8 bytů v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v obci Brno dle inzerenta:

V Brně a okolí pochází 407 bytů z nabídky realitních kanceláří a 6 bytů jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: PATREAL s.r.o. (73), CENTURY 21 Česká republika (47), M&M reality holding a.s. (24), Broker Consulting, a.s. (16), Frami Real (16), COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. (15), BIDLI reality, a.s. (14), FIEDLER REALITY s.r.o. (14), AvrioReal, s.r.o. (12) a Fincentrum Reality s.r.o. (11). Dalších 6 bytů je nabízených přímo od majitele bez realitky.

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v obci Brno?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Brno 57 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Brně?

V obci Brno působí 330 realitních makléřů, spadajících pod 127 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: David Raus realitní služby Brno, Liška Real s.r.o. Bílovice nad Svitavou, Profimakléřky s.r.o. Brno, Reality Hynštová Blansko, Spolehlivá realitka s.r.o. Brno, REALmix s.r.o. Brno, COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. Brno, 1. Nonstop Reality Jihlava, REALITNÍ SPOLEČNOST ESKO-MAX Břeclav a Multicont reality Vyškov.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Brno

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Petr Skoták, Jan Valko, Jaroslav Šlezingr, Michala Hvězdová, Ing. Mike Jiskra, Thijs Ramp, Jaroslav Jakubec, Roman Sledzinski, Jakub Šepel a Jarmila Pitlová.

Nejvíce nemovitostí v okolí Brna nabízí Petr Skoták (45). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 3+kk, 52m2, Brno - Židenice, Šaumannova

RIVA REALITY s.r.o.

Byt o dispozici 3+kk ve 4. patře cihlového domu o velikosti 52 m2, může být právě Váš. Postupně zrekonstruovaná bytová jednotka je ve velmi pěkném stavu a nenechá vás klidné. Z větší dispozice 2+1 vznikla krásná bytová jednotka 3+kk a to se…

Prodej bytu 3+1, 75m2, Brno - Jundrov, Veslařská

RIVA REALITY s.r.o.

Bytová jednotka o dispozici 3+1 a velikosti 75 m2 je v osobním vlastnictví. Jako k jediné z pěti bytů patří garáž. Všechny pokoje mají samostatný vchod z prostorné chodby. Vestavěné skříně slouží dekorativně, samozřejmě lze ponechat. V bytě…

Prodej bytu 3+kk, 130m2, Brno - Veveří, Lidická

RE/MAX Magnum

Prodej výjimečného bytu 3+kk, 105 m2, na exkluzivní adrese, v nádherném historickém domě, ul. Lidická, Brno, naproti městského parku Lužánky. Jedná se o půdní byt v osobním vlastnictví, o dispozici 3+kk, situovaný v nejvyšším patře historického bytového…

Prodej bytu 2+kk, 81m2, Brno - Sadová, Moskalykova

RE/MAX Magnum

Moderní, nadstandardní bydlení v novostavbě bytu (kolaudace v r. 2016) 2+kk s terasou, zahradou a garážovým stáním ul. Moskalykova, městská část Sadová, Brno. Byt je umístěn v přízemí pětipodlažního bytového domu a je prakticky bezbariérový. Z obývacího pokoje je…

Prodej bytu 1+1, 35m2, Brno - Jundrov, Jasanová

CENTURY 21 Česká republika

Nabízíme k prodeji byt 1+1 v osobním vlastnictví o celkové výměře 35 m2.Byt je v původním ale udržovaném stavu a je umístěn v 7. nadzemním podlaží panelového domu na ulici Jasanova.Všechna okna směřují na jihozápad a je z nich…

Prodej bytu 2+kk, 132m2, Brno - Bystrc, Kamechy

Zahájení prodeje bytových jednotek ve výstavbě přímo od investora, kde nabízíme k prodeji bytovou jednotku o velikosti 2+kk s terasou a zahrádkou. Byt o celkové ploše131.58m2 se nachází v 1/5.NP moderního bytového domu s výtahem.Orientace jednotky je SV…

Prodej bytu 4+kk, 137m2, Brno - Bystrc, Kamechy

Zahájení prodeje bytových jednotek ve výstavbě přímo od investora, kde nabízíme k prodeji bytovou jednotku o velikosti 4+kk s terasou, předzahrádkou a šatnou. Byt o celkové ploše 136,02m2 se nachází v 1/5.NP moderního bytového domu s výtahem. Tato jednotka je…

Prodej bytu 2+kk, 53m2, Brno - Bystrc, Kamechy

Zahájení prodeje bytových jednotek ve výstavbě přímo od investora, kde nabízíme k prodeji bytovou jednotku o velikosti 2+kk s balkonem. Byt o celkové ploše 52.19m2 se nachází v 3/5.NP moderního bytového domu s výtahem.Orientace jednotky je SV směrem.Dispozice:…

Prodej bytu 2+kk, 53m2, Brno - Bystrc, Kamechy

Zahájení prodeje bytových jednotek ve výstavbě přímo od investora, kde nabízíme k prodeji bytovou jednotku o velikosti 2+kk s balkonem. Byt o celkové ploše 52.19m2 se nachází v 4/5.NP moderního bytového domu s výtahem.Orientace jednotky je SV směrem.Dispozice:…

Prodej bytu 2+kk, 80m2, Brno - Zábrdovice

Kellers real estate services

Exkluzivně nabízíme k prodeji velmi prostorný byt 2+kk (79,93 m2) ve 3. patře multifunkčního domu s výtahem v ulici Zábrdovická, Brno – Židenice. K jednotce náleží také sklep a venkovní…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 35m2, Brno

e-Finance, a.s.

Prodej novostavby kompletně vybaveného, zařízeného, jednopokojového bytu s kuchyňským koutem o celkové výměře bytu 34,8 m2. Byt je umístěn v prvním patře bytového domu. Pokoj s kuchyňským koutem (30 m2) obsahuje toto zařízení: Kuchyňskou linku včetně spotřebičů,…

Prodej bytu 2+kk, 51m2, Brno - Bystrc, Kamechy

Zahájení prodeje bytových jednotek ve výstavbě přímo od investora, kde nabízíme k prodeji bytovou jednotku o velikosti 2+kk s balkonem. Byt o celkové ploše 50.74m2 se nachází v 3/5.NP moderního bytového domu s výtahem.Orientace jednotky je JZ směrem.Dispozice:…

Prodej bytu 2+kk, 67m2, Brno - Bystrc, Kamechy

Zahájení prodeje bytových jednotek ve výstavbě přímo od investora, kde nabízíme k prodeji bytovou jednotku o velikosti 2+kk s balkonem a terasou. Byt o celkové ploše66.43m2 se nachází v 2/5.NP moderního bytového domu s výtahem.Orientace jednotky je SV…

Prodej bytu 2+1, 62m2, Brno - Bosonohy, Ostopovická

Hledáte bydlení či investiční nemovitost? K prodeji nabízíme prostorný, světlý byt o dispozici 2+1 a podlahové ploše 62 m2 nacházející se v městské části Brno - Bosonohy, ulice Ostopovická. Byt sestává ze světlé, téměř čtvercové, kuchyně…

Dražba bytu 4+kk, 83m2, Brno - Slatina

Družstevní byt 4+kk, který se nachází v I. nadzemním podlaží výše uvedeného zděného, nepodsklepeného, typového, bytového domu celkem se třemi nadzemními podlažími a obytným podkrovím. Objekt není vybaven žádným výtahem. Objekt je situován v zastavěné části města, a to…

Novinka
Vyvolávací cena: 4.253.861,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej bytu 2+kk, 53m2, Brno - Bystrc, Kamechy

Zahájení prodeje bytových jednotek ve výstavbě přímo od investora, kde nabízíme k prodeji bytovou jednotku o velikosti 2+kk s balkonem. Byt o celkové ploše 52.19m2 se nachází v 1/5.NP moderního bytového domu s výtahem.Orientace jednotky je SV směrem.Dispozice:…

Prodej bytu 2+1, 55m2, Brno - Královo Pole, Vodova

Broker Consulting, a.s.

NEJLEVNĚJŠÍ BYT 2+1 V KRÁLOVĚ POLI!Hledáte byt v Brně ve velmi žádané lokalitě Královo Pole za atraktivní cenu?Tak tato nabídka je přímo pro vás.Ve výhradním zastoupení nabízíme k prodeji byt v cihlovém domě o velikosti 2+1. Výměra bytu je 55m2. Výhodou…

Prodej bytu 2+kk, 82m2, Brno - Bystrc, Kamechy

Zahájení prodeje bytových jednotek ve výstavbě přímo od investora, kde nabízíme k prodeji bytovou jednotku o velikosti 2+kk s balkonem. Byt o celkové ploše 81.40m2 se nachází v 1/5.NP moderního bytového domu s výtahem.Orientace jednotky je JZ…

Prodej bytu 3+1, 82m2, Brno - Řečkovice, Renčova

Exkluzivně Vám nabízíme k prodeji bytovou jednotku o dispozici 3+1 nacházející se v Brně, městské části Řečkovice. Byt o přibližné úžitné výměře 82 m2 leží ve čtvrtém nadzemním podlaží panelového bytového domu, jenž prošel celkovou revitalizací - nový…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 42m2, Brno

e-Finance, a.s.

Prodej novostavby kompletně vybaveného, zařízeného, jednopokojového bytu s kuchyňským koutem o celkové výměře bytu 39,4 m2. Byt je umístěn v prvním patře bytového domu. Pokoj s kuchyňským koutem (23,3 m2) obsahuje toto zařízení: Kuchyňskou linku včetně…


TOPlist TOPlist