6 429 aktuálních nabídek
od 270 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Žďár nad Sázavou
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Prodej bytů Žďár nad Sázavou

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 1 850 000 Kč do 7 750 000 Kč

Ceny bytů v okrese Žďár nad Sázavou

Cena bytů na prodej v okrese Žďár nad Sázavou se momentálně pohybuje od 1 850 000 Kč do 7 750 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,19 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 8 118 Kč do 34 007 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v tomto okrese se pohybuje kolem 58 427 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 88 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v okrese Žďár nad Sázavou.

Jaké jsou byty na prodej v okrese Žďár nad Sázavou?

Na trhu ve Žďáru nad Sázavou jsou v současné době nejpočetnější byty 3+kk (8) v cenách od 3 649 000 Kč, následují byty 3+1 (8) od 2 490 000 Kč, byty 2+1 (6) od 1 850 000 Kč, byty 2+kk (3) od 3 495 000 Kč, byty 4+1 (2) od 5 840 000 Kč a byty 1+kk a garsoniéry (2) od 2 490 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v okrese Žďár nad Sázavou, je byt za cenu 5 840 000 Kč , který má obytnou plochu 132 m2.

Lokality bytů k prodeji

V okrese Žďár nad Sázavou nabízíme byty v celkem 8 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej bytů ve Žďáru nad Sázavou (11), Prodej bytů ve Velké Bíteši (6), Prodej bytů v Novém Městě na Moravě (4), Prodej bytů v Herálci (3), Prodej bytů ve Svratce (2), Prodej bytů ve Velkém Meziříčí (1), Prodej bytů v Dolní Rožínce (1), Prodej bytů v Bystřici nad Pernštejnem (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Žďár nad Sázavou sousedí 7 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Svitavy, Blansko, Brno-venkov, Třebíč, Jihlava, Havlíčkův Brod a Chrudim.

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (10), klidná část obce (9), sídliště (3), okraj obce (2).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (4). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty ve Žďáru nad Sázavou s garáží (4) nebo byty ve Žďáru nad Sázavou s parkovacím stáním (1).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (6) a 2. patře (9), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (7). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (1). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Žďár nad Sázavou na prodej byty v dobrém stavu (7), novostavby (5), v bezvadném stavu (5), po rekonstrukci (3), k rekonstrukci (2).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty ve Žďáru nad Sázavou dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Dražby a aukce bytů v okrese Žďár nad Sázavou

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v okrese Žďár nad Sázavou také k dispozici 2 byty v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese Žďár nad Sázavou dle inzerenta:

VE Žďáru nad Sázavou a okolí pochází 28 bytů z nabídky realitních kanceláří a 1 byt je nabízený bez realitky. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: CENTURY 21 Česká republika (6), Broker Consulting, a.s. (3), Anomia Real Estate (2), Reality Jebavá s.r.o. (2), STING Reality s.r.o. (2), David Raus realitní služby (2), M&M reality holding a.s. (2), Swiss Life Select Reality (1), HVB Real Estate s.r.o. (1) a RE/MAX Magnum (1). Další byt je nabízený přímo od majitele bez realitky.

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v okrese Žďár nad Sázavou?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Žďár nad Sázavou 4 novinky, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt ve Žďáru nad Sázavou?

V okrese Žďár nad Sázavou působí 97 realitních makléřů, spadajících pod 54 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: JRS real s.r.o. Brno, REALmix s.r.o. Brno, COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. Brno a REALITNÍ SPOLEČNOST ESKO-MAX Břeclav.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Žďár nad Sázavou

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Mgr. Ladislav Fajmon, MBA, Lenka Kůpová, Adam Chlubný, Ing. Dana Videnská, Ing. Miloš Kesler, MBA, Mgr. Renata Švandová, Josef Chovanec, Tomáš Jelínek, Roman Kučera a Veronika Kůrková.

Nejvíce nemovitostí v okolí Žďáru nad Sázavou nabízí (14). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Dražba bytu 1+1, 34m2, Žďár nad Sázavou - Žďár nad Sázavou 6

Byt 1+1, 34,42 m2, Žďár nad Sázavou-Město Žďár

Novinka
Vyvolávací cena: 1.450.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej bytu 2+1, 50m2, Žďár nad Sázavou, Wolkerova

Prodej bytu 2+1 v Žďáru nad Sázavou; ul. Wolkerova

Prodej bytu 3+kk, 119m2, Nové Město na Moravě - Studnice

Prodej apartmánu 3+kk, 119m2 - Nové Město na Moravě - Studnice

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 38m2, Bystřice nad Pernštejnem, Forota

RIVA REALITY s.r.o.

Prodej novostavby 1+kk o CP 38 m2, Bystřice nad Pernštejnem

Prodej bytu 3+kk, 57m2, Nové Město na Moravě, Smetanova

BO! reality a finance

Prodej bytu 3+kk, 57 m², Nové Město na Moravě

Prodej bytu 3+1, 82m2, Žďár nad Sázavou, Brodská

STING Reality s.r.o.

Nabízíme k prodeji byt 3+1 na ulici Brodská ve Žďáru nad Sázavou. Byt se nachází ve 2.NP cihlového domu. Rekonstrukce bytu proběhla v roce 2009. Výměra bytu je 78,34 m2. K bytu patří dva sklepy o celkové výměře 4,12 m2. Byt bude…

Prodej bytu 3+kk, 119m2, Nové Město na Moravě, Žďárská

Prodej bytu 3+kk, celková výměra 119,75 m2, Nové Město na Moravě ( byt č. 2)

Prodej bytu 2+1, 50m2, Žďár nad Sázavou, Neumannova

Prodej bytu 2+1 ve Žďáru nad Sázavou; ul. Neumannova

Prodej bytu 3+kk, 67m2, Nové Město na Moravě, Žďárská

Prodej bytu 3+kk, celková výměra 66,85 m2, Nové Město na Moravě ( byt č. 11)

Dražba bytu 3+1, 83m2, Žďár nad Sázavou - Žďár nad Sázavou 4

Byt 3+1, Město Žďár Bytové jádro je umakartové, avšak renovované a vnitřní omítky jsou vápenocementové. Okna jsou plastová a příslušenství oken tvoří žaluzie. Obytné místnosti jsou orientované na severovýchod a jihozápad. Kuchyňské vybavení tvoří elektrický sporák…

Vyvolávací cena: 4.080.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 33m2, Dolní Loučky

Prodej byt 1+kk, 33m2,Dolní Loučky

Prodej bytu 3+1, 71m2, Svratka, Pláňava

Reality Jebavá s.r.o.

Prodej bytu 3+1, 83 m2, s garáží, Svratka, ul. Pláňava

Prodej bytu 3+1, 73m2, Svratka, Družstevní

Reality Jebavá s.r.o.

Byt 3+1, 93 m2, s garáží a zahradou, Svratka, Družstevní ul.


TOPlist TOPlist