7 204 aktuálních nabídek
od 267 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč/měsíc)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Brno
V okruhu
Brno
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Byty k pronájmu, obec Brno

Aktuálně se zde cena bytů na pronájem pohybuje od několika tisíc Kč do 64 600 Kč

Ceny bytů v obci Brno

Cena bytů k pronájmu v obci Brno se momentálně pohybuje od několika tisíc Kč za měsíc do 64 600 Kč za měsíc.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty na pronájem v obci Brno.

Jaké jsou byty k pronájmu v obci Brno?

Na trhu v Brně jsou v současné době nejpočetnější byty 2+kk (60) v cenách od 9 499 Kč, následují byty 1+kk a garsoniéry (60) od 8 000 Kč, byty 1+1 (26) od 8 500 Kč, byty 2+1 (25) od 12 000 Kč, byty 3+1 (20) od 15 000 Kč, byty 3+kk (11) od 18 000 Kč, byty 4+kk (5) od 22 000 Kč, pokoje (4) od 6 500 Kč, byty 4+1 (4) od 19 000 Kč a byty 5+1 a více (1) od 18 500 Kč.

Velký nebo malý byt?

Pronájem bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je k pronájmu v obci Brno, je byt za cenu 14 000 Kč za měsíc , který má obytnou plochu 4184 m2.

Lokality bytů na pronájem

V obci Brno nabízíme byty v celkem 32 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Byty k pronájmu v Zábrdovicích (29), Byty k pronájmu v Židenicích (18), Byty k pronájmu ve Veveří (18), Byty k pronájmu ve Starém Brnu (13), Byty k pronájmu v Králově Poli (13), Byty k pronájmu v Trnité (12), Byty k pronájmu v Řečkovicích (12), Byty k pronájmu v Líšni (10), Byty k pronájmu v Brnu-městě (9), Byty k pronájmu v Černých Polích (9), Byty k pronájmu v Bystrci (8), Byty k pronájmu ve Starém Lískovci (7), Byty k pronájmu v Žebětíně (5), Byty k pronájmu v Bohunicích (5), Byty k pronájmu v Žabovřeskách (5).

Byty si můžete vybrat také dle městských částí: Byty k pronájmu MČ Brno-střed (57), Byty k pronájmu MČ Brno-Královo Pole (16), Byty k pronájmu MČ Brno-sever (15), Byty k pronájmu MČ Brno-Židenice (14), Byty k pronájmu MČ Brno-Řečkovice a Mokrá Hora (8), Byty k pronájmu MČ Brno-Starý Lískovec (7), Byty k pronájmu MČ Brno-Bystrc (7), Byty k pronájmu MČ Brno-Líšeň (6), Byty k pronájmu MČ Brno-Žebětín (5), Byty k pronájmu MČ Brno-Vinohrady (4), Byty k pronájmu MČ Brno-Bohunice (4), Byty k pronájmu MČ Brno-Žabovřesky (4), Byty k pronájmu MČ Brno-Slatina (4), Byty k pronájmu MČ Brno-Jundrov (3), Byty k pronájmu MČ Brno-Jehnice (3).

Jak vybrat byt na pronájem podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (110), klidná část obce (46), okraj obce (8), sídliště (8), rušná část obce (7).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (85). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu na pronájem, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Brně s garáží (7) nebo byty v Brně s parkovacím stáním (3).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (43) a 2. patře (38), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (80). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (18). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro obec Brno k pronájmu byty v bezvadném stavu (104), v dobrém stavu (39), po rekonstrukci (36), novostavby (35), k rekonstrukci (1).

Nájem bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Brno nabízejí nejčastěji zděné byty (96). V nabídce na pronájem jsou také panelové byty (41), jiné byty (36), skeletonové byty či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Dražby a aukce bytů v obci Brno

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Brně také k dispozici 8 bytů v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v obci Brno dle inzerenta:

V Brně a okolí pochází 211 bytů z nabídky realitních kanceláří a 5 bytů jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde byty na pronájem inzerují tyto realitky: REALITY PRORADOST s.r.o. (27), HOME Hunters, s.r.o. (16), Frami Real (16), GAUTE, a.s. (16), e-Finance, a.s. (14), CENTURY 21 Česká republika (11), ARTOSS realitní kancelář, s.r.o. (7), PATREAL s.r.o. (5), Broker Consulting, a.s. (5) a COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. (5). Dalších 5 bytů je nabízených přímo od majitele bez realitky.

Pronájem bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt k pronájmu v obci Brno?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt k pronájmu v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Brno 44 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Brně?

V obci Brno působí 330 realitních makléřů, spadajících pod 125 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Liška Real s.r.o. Bílovice nad Svitavou, David Raus realitní služby Brno, Profimakléřky s.r.o. Brno, Spolehlivá realitka s.r.o. Brno, Reality Hynštová Blansko, REALmix s.r.o. Brno, COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. Brno, REALITNÍ SPOLEČNOST ESKO-MAX Břeclav, Multicont reality Vyškov a 1. Nonstop Reality Jihlava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Brno

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Petr Skoták, Ing. Mike Jiskra, Jan Valko, Thijs Ramp, Michala Hvězdová, Jaroslav Šlezingr, Jarmila Pitlová, Jakub Šepel, Jaroslav Jakubec a Roman Sledzinski.

Nejvíce nemovitostí v okolí Brna nabízí Petr Skoták (47). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 42m2, Brno - Veveří, Antonínská

Hledáte nové bydlení kde nejsou problém děti ani zvířátka, tak už dál hledat nemusíte. Nabízím Vám nově zrekonstruovaný byt 1+kk, o velikosti 41,90m2. Byt je částečně vybavený (myčka, lednice, indukční deska, digestoř, elektrická trouba), nachází se v 5NP s výtahem.…

TIP makléře
14.550,- Kč/měsíc
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 38m2, Brno, Zderadova

Nabízíme k pronájmu zařízený byt 1+kk v třetím nadzemním podlaží s výtahem v Brně na ul. Zderadova. Byt je vybaven závěsnou postelí, kuchyňskou linkou se sporákem a elektrickou troubou, lednicí, sedačkou, stolem, jídelním stolem a prostornou šatnou. Koupelna je…

Pronájem bytu 2+kk, 60m2, Brno - Žabovřesky, Horova

MICHNA REALITY & PARTNEŘI, s.r.o.

V zastoupení majitele nemovitosti Vám nabízíme k dlouhodobému pronájmu byt o dispozici 2+kk - loft, nacházející se ve 4.NP bytového domu v brněnské městské části Žabovřesky, na ulici Horova. Byt je aktuálně ve fázi dokončování stavebních prací, plně…

Pronájem bytu 2+kk, 50m2, Brno - Žabovřesky, Královopolská

MICHNA REALITY & PARTNEŘI, s.r.o.

V zastoupení majitele Vám nabízíme k dlouhodobému pronájmu byt o dispozici 2+kk, umístěný ve 2.nadzemním podlaží novostavby bytového domu v Žabovřekách, na ulici Královopolská.Bytový dům je přibližně 3 roky po kolaudaci a nabízí příjemné zázemí v žádané lokalitě…

Pronájem bytu 3+kk, 118m2, Brno - Královo Pole

CENTURY 21 Česká republika

Nabízíme pronájem krásného, nadstandardně prostorného bytu na ulici Kollárova v Brně – Králově Poli o dispozici 3+kk. Vnitřní podlahová plocha je 104 m2 s terasou 10 m2 a balkónem 4,2 m2. Byt je volný od 01.03.2023.Byt má…

Pronájem bytu 2+kk, 62m2, Brno - Veveří, Lidická

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje pronájem bytové jednotky o dispozicích 2+kk v 7. patře (výtah) bytového domu na ul. Lidická, v Brně - Veveří. Jednotka má prostornou vstupní chodbu, obývací pokoj navazující na kuchyňský kout, ložnici, koupelnu s vanou…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 30m2, Brno - Bystrc

CENTURY 21 Česká republika

Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme k pronájmu byt o velikosti 1+kk s lodžií ve vyhledávané lokalitě Brno - Bystrc. Byt je po rekonstrukci a je umístěn v 5. patře s pěkným výhledem do okolí. Byt se nabízí zařízený. Kuchyňská linka je vybavena…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 37m2, Brno - Královo Pole, Jungmannova

CENTURY 21 Česká republika

Nabízíme k pronájmu světlý byt o velikosti 37 m2 ve 3. NP na ulici Jungmannova v Brně.Byt skýtá naprosté soukromí. Ideální pro 1-2 osoby.Sestává z obytné místnosti, kuchyně a prostorné koupelny. Nabízí se nevybavený, součástí skříň…

Pronájem bytu 2+kk, 44m2, Brno - Bystrc, Rerychova

K domovu, s.r.o.

Nabízíme k podnájmu byt o dispozici 2+kk, se zasklenou lodžií, v městské části Brno-Bystrc, ulice Rerychova. Užitná plocha bytu je 44 m2. Byt je umístěn ve druhém patře dvanáctipatrového domu. Před bytem je uzamykatelná chodba společná s vedlejším bytem.…

Pronájem bytu 2+kk, 45m2, Brno - Trnitá, Křenová

CENTURY 21 Česká republika

Nabízíme k pronájmu prostorný slunný byt 2+kk v novostavbě na  ulici Křenová. Byt o velikosti 46 m2, terasa 3 m2 se nachází ve čtvrtém patře šestipodlažní novostavby. Vybavení bytu -  kuchyňská linka se spotřebiči, sklokeramická varná…

Pronájem pokoje, 13m2, Brno - Starý Lískovec, Bosonožská

ARTOSS realitní kancelář, s.r.o.

V zastoupení majitele nabízíme k pronájmu částečně zařízený pokoj 13 m2 se samostatným vstupem v prostorném bytě 3+1 v Brně Starém Lískovci na ulici Bosonožská. Jedná se o pokoje se samostatnými vstupy s možností zamknutí pokoje.Paní majitelka…

Pronájem bytu 1+1, 47m2, Brno - Královo Pole, Skácelova

Nabízíme k pronájmu slunný byt s balkonem na ul. Skácelova v Brně-Králově Poli. Cihlový byt má rozlohu 47 m2, je po částečné rekonstrukci a dispozice 1+1 je velkoryse řešena. Byt je v OV a nachází se v 5.NP bez výtahu. Orientace bytu je…

Pronájem bytu 1+1, 42m2, Brno - Ponava, Štefánikova

Keller Williams Czech Republic

IHNED K NASTĚHOVÁNÍ !Byt k pronájmu o dispozici 1+1 (41.93 m2) se nachází ve 2.NP cihlového bytového domu. Částečná rekonstrukce proběhla v roce 2020 -  rozvody vody, obklady v koupelně, kuchyňská linka na míru.Byt se prodává částečně zařízený kuchyňskou…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 30m2, Brno - Trnitá, Stavební

Nabízíme k pronájmu byt o dispozici 1+kk v centru Brna, na ulici Stavební. Byt o podlahové ploše 30 m2 se nachází v 5.NP zatepleného cihlového domu s výtahem. vytápění bytu je zajištěno podlahovým topením. byt se nabízí zařízený…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 34m2, Brno - Starý Lískovec, U pošty

REALmix s.r.o.

Nabízíme pronájem pěkného a kompletně zařízeného bytu 1+kk s velkou lodžií v Brně - Starém Lískovci na ulici U Pošty. CP bytu je 34m2 vč. lodžie + sklepní kóje. Byt je situován ve 3.NP/8 panelového bytového domu s novým výtahem a je po kompletní…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 34m2, Brno

Exkluzivně nabízíme podnájem novostavby bytu 1kk v Brně – Líšni. Dům, ve kterém se byt nachází je v okrajové původní části Líšně. V blízkosti nejenom veškerá občanská vybavenost, ale také třeba Mariánské údolí. Velmi dobře dopravně dostupné. Byt se nachází v 1. NP…

Pronájem bytu 2+1, 67m2, Brno - Řečkovice

Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme pronájem prostorného bytu 2+1 na ulici Horácké nám. v Brně Řečkovicích. Byt se nachází ve přízemí panelového domu- bezbariérový přístup. Dispozice bytu: Vstupní chodba se vstupem do všech pokojů samostatně. Kuchyně, linka je nová se…

Pronájem bytu 2+1, 53m2, Brno - Veveří

Ve výhradním zastoupení nabízíme byt 2+1 po kompletní a citlivé rekonstrukci z tohoto roku. Tento designový byt se nachází v oblíbené lokalitě VEVEŘÍ, ulice Úvoz. Byt se nachází v klidném vnitrobloku domů, kde je možné zde i zaparkovat. Dům prošel také revitalizací. Novým…

Pronájem bytu 2+1, 58m2, Brno - Bystrc, Černého

CENTURY 21 Česká republika

Prohlídky i nastěhování je možné od 8.2.2023 Nabízíme k pronájmu krásný, plně zařízený byt o dispozici 2+1 v žádané, klidné lokalitě Brno - Bystrc, ulice Černého. Bytová jednotka se nachází v 1. NP panelového domu. Z bytu je ze všech oken krásný výhled…

Pronájem bytu 1+1, 45m2, Brno - Ponava, Vnitřní

QARA s.r.o.

K dlouhodobému pronájmu nabízíme čerstvě zrekonstruovaný, světlý byt 1+1 (45m2), s vlastním sklepem (3,5m2). Byt je situován v těsné blízkosti parku Lužánky, v 6.NP činžovního domu s výtahem a má pěkný výhled do vnitrobloku. Klidná ulice, modrá zóna s parkováním pro…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 22m2, Brno - Veveří

KUZO Partners s.r.o.

Pronájem velmi pěkného, vybaveného bytu 1+kk, 22m2, sestávajícího se z 1pokoje, kuchyňského koutu, koupelny+WC, prostorné lodžie s výhledem do klidného zeleného vnitrobloku, orientace oken JZ, k bytu nepřísluší sklep. V předsíni je lednice s mrazákem, pračka. V koupelně…


TOPlist TOPlist