6 455 aktuálních nabídek
od 267 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Prostějov
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Prodej bytů Prostějov

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 2 180 000 Kč do 8 290 000 Kč

Ceny bytů v okrese Prostějov

Cena bytů na prodej v okrese Prostějov se momentálně pohybuje od 2 180 000 Kč do 8 290 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,19 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 9 566 Kč do 36 376 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v tomto okrese se pohybuje kolem 54 421 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 74 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v okrese Prostějov.

Jaké jsou byty na prodej v okrese Prostějov?

Na trhu v Prostějově jsou v současné době nejpočetnější byty 2+kk (18) v cenách od 2 980 000 Kč, následují byty 3+kk (13) od 2 999 000 Kč, byty 3+1 (11) od 2 890 000 Kč, byty 2+1 (5) od 2 180 000 Kč, byty 4+kk (5) od 4 990 000 Kč, byty 4+1 (2) od 3 945 200 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (1) od 2 561 034 Kč a byty 5+1 a více (1) .

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v okrese Prostějov, je byt za cenu 5 250 000 Kč , který má obytnou plochu 132 m2.

Lokality bytů k prodeji

V okrese Prostějov nabízíme byty v celkem 5 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej bytů v Prostějově (46), Prodej bytů ve Vícově (6), Prodej bytů v Konici (2), Prodej bytů v Brodku u Konice (1), Prodej bytů v Mostkovicích (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Prostějov sousedí 6 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Olomouc, Přerov, Kroměříž, Vyškov, Blansko a Svitavy.

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (26), okraj obce (8), klidná část obce (4), sídliště (4).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (14). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Prostějově s garáží (4) nebo byty v Prostějově s parkovacím stáním (1).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (18) a 2. patře (13), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (11). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí. Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Prostějov na prodej byty novostavby (21), v dobrém stavu (9), v bezvadném stavu (8), rozestavěné (6), po rekonstrukci (5).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Prostějově dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Prostějov nabízejí nejčastěji zděné byty (37). V nabídce k prodeji jsou také panelové byty (7), jiné byty (4) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v okrese Prostějov

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v okrese Prostějov také k dispozici 2 byty v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese Prostějov dle inzerenta:

V Prostějově a okolí pochází 56 bytů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: JH REALITY (14), CENTURY 21 Česká republika (13), M&M reality holding a.s. (7), metr2 reality s.r.o. (5), BRAVIS REALITY s.r.o. (2), REALITY PRORADOST s.r.o. (2), BO! reality a finance (2), Reality Kocourek s.r.o. (2), QUANTUM, a.s. (2) a KRÁSA BYDLENÍ (1).

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v okrese Prostějov?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Prostějov 5 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Prostějově?

V okrese Prostějov působí 129 realitních makléřů, spadajících pod 61 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: JRS real s.r.o. Brno, Reality Hynštová Blansko, REALmix s.r.o. Brno, COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. Brno a REALITNÍ SPOLEČNOST ESKO-MAX Břeclav.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Prostějov

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Aleš Hájek, Mgr. František Kocourek, Lucie Opatřilová, Ing. Marie Vymazalová, Nikola Zuziaková, Ludmila Valinčičová, Naďa Čunderlová, Lukáš Polák, Bc. Tereza Krajíčková a Pavla Gottwaldová, DiS..

Nejvíce nemovitostí v okolí Prostějova nabízí Aleš Hájek (49). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 3+kk, 73m2, Brodek u Konice

Prodej, Byty 3+kk, 72,9 m², Brodek u Konice

Prodej bytu 3+1, 110m2, Mostkovice, Prostějovská

Prodej bytu 3+1, 110 m?, Mostkovice, ul. Prostějovská

Prodej bytu 2+kk, 70m2, Vícov

CENTURY 21 Česká republika

B3 Prodej, Byty 2+kk, 70m2 - Vícov

Prodej bytu 2+kk, 62m2, Vícov

CENTURY 21 Česká republika

B1Prodej, Byty 2+kk, 62 m2 - Vícov

Prodej bytu 3+kk, 78m2, Vícov

CENTURY 21 Česká republika

A2 Prodej, Byty 3+kk, 78 m2 - Vícov

Prodej bytu 2+kk, 71m2, Vícov

CENTURY 21 Česká republika

B2 Prodej, Byty 2+kk, 71 m2 - Vícov

Prodej bytu 4+kk, 97m2, Prostějov, Mlýnská

Výjimečný, prostorný byt 4+kk, 103 m2 v centru Prostějova, ul. Mlýnská.

Prodej bytu 3+kk, 81m2, Vícov

CENTURY 21 Česká republika

A1 Prodej, Byty 3+kk, 81 m2 - Vícov

Dražba bytu 3+1, 91m2, Prostějov - Vrahovice

Byt 3+1, Prostějov-Vrahovice

Vyvolávací cena: 2.420.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej bytu 3+1, 62m2, Prostějov, Pod Kosířem

Prodej bytu 3+1, 62 m?, Prostějov, ul. Pod Kosířem

Prodej bytu 3+kk, 75m2, Prostějov

COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o.

Prostějov OV 3+1, 75 m2, balkon, rekonstrukce – byt

Prodej bytu 3+1, 78m2, Prostějov, Krasická

Prodej bytu 3+1, 78 m?, Prostějov, ul. Krasická


TOPlist TOPlist