7 198 aktuálních nabídek
od 267 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Prostějov
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Prodej bytů Prostějov

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 1 150 000 Kč do 16 678 400 Kč

Ceny bytů v okrese Prostějov

Cena bytů na prodej v okrese Prostějov se momentálně pohybuje od 1 150 000 Kč do 16 678 400 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,99 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 5 510 Kč do 79 911 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v tomto okrese se pohybuje kolem 51 961 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 73 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v okrese Prostějov.

Jaké jsou byty na prodej v okrese Prostějov?

Na trhu v Prostějově jsou v současné době nejpočetnější byty 2+1 (20) v cenách od 1 999 000 Kč, následují byty 3+1 (18) od 1 150 000 Kč, byty 2+kk (9) od 3 200 000 Kč, byty 3+kk (7) od 3 290 000 Kč, byty 4+kk (6) od 4 290 000 Kč, byty 1+1 (6) od 1 390 000 Kč, byty 4+1 (3) od 4 340 000 Kč a byty 1+kk a garsoniéry (1) od 16 678 400 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v okrese Prostějov, je byt za cenu 5 500 000 Kč , který má obytnou plochu 132 m2.

Lokality bytů k prodeji

V okrese Prostějov nabízíme byty v celkem 7 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej bytů v Prostějově (63), Prodej bytů v Konici (2), Prodej bytů v Bohuslavicích (1), Prodej bytů v Kralicích na Hané (1), Prodej bytů v Otaslavicích (1), Prodej bytů v Němčicích nad Hanou (1), Prodej bytů v Kostelci na Hané (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Prostějov sousedí 6 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Olomouc, Přerov, Kroměříž, Vyškov, Blansko a Svitavy.

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (15), klidná část obce (15), sídliště (11).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (23). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Prostějově s garáží (10) nebo byty v Prostějově s parkovacím stáním (4).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (21) a 2. patře (16), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (13). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (2). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Prostějov na prodej byty v dobrém stavu (18), v bezvadném stavu (17), po rekonstrukci (9), ve fázi projektu (3), rozestavěné (1), k rekonstrukci (1).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Prostějově dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Prostějov nabízejí nejčastěji zděné byty (25). V nabídce k prodeji jsou také panelové byty (17), jiné byty (6), montované byty (1) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v okrese Prostějov

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Prostějově také k dispozici i byt v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese Prostějov dle inzerenta:

V Prostějově a okolí pochází 70 bytů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: JH REALITY (19), M&M reality holding a.s. (10), Realitní kancelář STING, s.r.o. (7), BO! reality a finance (5), Realitní kancelář VNB reality (5), Smart stavby s.r.o. (3), REALITY PRORADOST s.r.o. (2), Broker Consulting, a.s. (2), Reality Kocourek s.r.o. (2) a Ostrov reality (2).

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v okrese Prostějov?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Prostějov 16 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Prostějově?

V okrese Prostějov působí 139 realitních makléřů, spadajících pod 69 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: David Raus realitní služby Brno, Liška Real s.r.o. Bílovice nad Svitavou, Profimakléřky s.r.o. Brno, Spolehlivá realitka s.r.o. Brno, Reality Hynštová Blansko, REALmix s.r.o. Brno, COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. Brno, 1. Nonstop Reality Jihlava, Multicont reality Vyškov a REALITNÍ SPOLEČNOST ESKO-MAX Břeclav.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Prostějov

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Aleš Hájek, Ing. Marie Vymazalová, Lucie Opatřilová, Vojtěch Burda, Mgr. František Kocourek, Ing. Taťána Zádrapová, Vít Studený, Ludmila Valinčičová, Filip Pírek a Pavla Gottwaldová, DiS..

Nejvíce nemovitostí v okolí Prostějova nabízí Aleš Hájek (49). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 2+1, 62m2, Prostějov, Brněnská

Nově nabízíme byt 2+1, který si v roce 2020 prošel částečnou rekonstrukcí (nové jádro, rozvody vody a odpadů). Jedná se o bytovou jednotku ve 2. nadzemním podlaží zatepleného panelového domu. Byt se nachází v naprosto bezvadné lokalitě, kde si vždy rychle a bez…

Prodej bytu 2+1, 46m2, Prostějov, Jana Zrzavého

V zastoupení majitele nabízíme k prodeji bytovou jednotku 2+1 o celkové užitné ploše 46 m2. Družstevní byt situovaný na východ se nachází v 1. NP.Byt se skládá ze dvou neprůchozích pokojů, chodby, kuchyně, lodžie a koupelny s WC. Bytové jádro…

Prodej bytu 4+kk, 78m2, Prostějov

RD č. 1 (byty 101, 103) a RD č. 2 (byty 201, 203). Nová výstavba bytů v lokalitě Trávníky – Prostějov Vrahovice se nachází v blízkosti plánovaného přírodního biocentra, které bude sloužit…

Prodej bytu 4+kk, 94m2, Prostějov

RD č. 3 (byty 301, 302) a RD č. 4 (byty 401, 402). Nová výstavba bytů v lokalitě Trávníky – Prostějov Vrahovice se nachází v blízkosti plánovaného přírodního biocentra, které bude sloužit…

Prodej bytu 2+1, 54m2, Prostějov - Krasice, Moravská

Ostrov reality

Tak u této panelákové 3+kk nepoznáte, že jde o panelák. Ano jedná se menší 3+kk a nebo 2+kk s velkou šatnou. Majitelé udělali kompletní rekonstrukci, takže stačí si zabalit a nastěhovat se. Byt se nachází v bytovém domě na ulici Moravská v městské části…

Prodej bytu 3+kk, 60m2, Prostějov

RD č. 1 (byt 102) a RD č. 2 (byt 202). Nová výstavba bytů v lokalitě Trávníky – Prostějov Vrahovice se nachází v blízkosti plánovaného přírodního biocentra, které bude sloužit přírodě,…

Prodej bytu 2+1, 58m2, Prostějov, Svatoplukova

JH REALITY

Nabízíme k prodeji družstevní byt vel. 2+1, o výměře 58 m2, nacházející se ve 2. patře bytového domu na Svatoplukově ul. v Prostějově. Byt je umístěn v budově ve dvorním traktu domu s výhledem do zahrad. Byt má vstupní chodbu, 2 pokoje,…

Prodej bytu 3+kk, 110m2, Prostějov, Česká

JH REALITY

Nabízíme k prodeji nově vybudovaný byt velikosti 3+kk o rozloze 110 m2, nacházející se ve 2. patře malého bytového domu ve velmi klidné ulici vzdálené pouhých 5 min. pěší chůze od centra města u Kolářových sadů. Byt je v osobním vlastnictví, je…

Prodej bytu 2+1, 46m2, Prostějov, Jana Zrzavého

BO! reality a finance

BO! Vám nabízí k prodeji pěkný družstevní byt s dispozicí 2+1 ve městě Prostějov. Byt se nachází v 1.NP panelového domu a aktuálně prošel rekonstrukcí. Bylo vyzděno bytové jádro včetně natažení měděných elektrických rozvodů, koupelna s vanou a WC,…

Prodej bytu 2+1, 55m2, Prostějov, Bulharská

Nabízíme Vám ke koupi kompletně zrekonstruovaný byt o dispozici 2+1 a celkové ploše 55 m2 s balkónem v ul. Bulharská, Prostějov. Zděný byt se nachází ve druhém nadzemním podlaží bytového domu, který prošel celkovou revitalizací. Je nabízen kompletně…

Prodej bytu 3+1, 110m2, Kostelec na Hané, Tyršova

V exkluzivním zastoupení nabízíme k prodeji cihlový byt o dispozici 3+1 v osobním vlastnictví ve 2.NP o celkové výměře 104 m² v Kostelci na Hané. Bytová podlahová plocha 98 m² + balkon 6 m² + sklep V roce 2010 se finalizovala rekonstrukce…

Prodej bytu 1+1, 32m2, Prostějov, sídl. E. Beneše

Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme k prodeji byt 1+1 v Prostějově na sídlišti E. Beneše. Jedná se o Družstevní byt s užitnou plochou bytu 32 m2 a sklepa 4 m2. Byt prošel kompletní rekonstrukcí a prodává se včetně nového…

Prodej bytu 3+kk, 54m2, Prostějov - Krasice, Moravská

Ostrov reality

Tak u této panelákové 3+kk nepoznáte, že jde o panelák. Majitelé udělali kompletní rekonstrukci, takže stačí si zabalit a nastěhovat se. Byt se nachází v bytovém domě na ulici Moravská v městské části Krasice - Prostějov. Informace o bytě:- dispozice…

Prodej bytu 4+1, 78m2, Prostějov, nám. Padlých hrdinů

QUANTUM, a.s.

V zastoupení majitele nabízím k prodeji slunný byt o velikosti 4+1 a výměře 78 m2, který se nachází ve 4.NP bytového, cihlového domu v blízkosti centra města, na ulici nám. Padlých hrdinů.Byt disponuje předsíní navazující na kuchyň, dvěma pokoji,…

Prodej bytu 3+1, 73m2, Prostějov

AGENTURA ZVONEK CZ, s.r.o.

Nabízíme prostorný byt 3+1 s lodžií, který se nachází 10 minut pěší od centra, na ulici Dolní. V této žádané lokalitě budete mít vše důležité pro spokojený život doslova na dosah ruky. Byt má podlahovou plochu 67 m² a prostornou lodžii (4,7 m²) a byt prošel…

Prodej bytu 3+1, 64m2, Němčice nad Hanou, Okružní

BO! reality a finance

BO! Vám exkluzivně nabízí k prodeji byt v klidné lokalitě města Němčice nad Hanou. Tento byt v osobním vlastnictví o velikosti 70 m², s balkonem a sklepní kójí je v původním stavu, připraven pro rekonstrukci podle Vašich představ. V pokojích jsou…

Prodej bytu 3+kk, 92m2, Prostějov, Studentská

BO! reality a finance

BO! Vám nabízí k prodeji družstevní byt o dispozici 3+kk, na ul. Studentská Prostějov. Jedná se o prostorný bezbariérový byt v 1. nadzemním podlaží cihlového bytového domu, kdy samotná podlahová plocha bytu činí 92 m². Byt je je velmi dobrém stavu a je…

Prodej bytu 2+1, 56m2, Prostějov, Václava Špály

BO! reality a finance

BO! Vám nabízí k prodeji pěkný byt s dispozicí 2+1 v osobním vlastnictví, který se nachází v 1.NP panelového domu. Byt prošel před několika lety rekonstrukcí. Bylo vyzděno bytové jádro včetně natažení měděných elektrických rozvodů, v kuchyni je vytápěná podlaha…

Prodej bytu 3+1, 73m2, Prostějov, Dolní

ALVA REAL s.r.o.

Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme k prodeji byt v osobním vlastnictví o velikosti 3+1 a užitné ploše 74,77 m2 s balkonem 4,3 m2, v 8. NP panelového domu s výtahem ve městě Prostějov. Byt je v původním, avšak…

Prodej bytu 3+1, 74m2, Prostějov, Moravská

Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme k prodeji byt 3+1 v Prostějově na ulici Moravská. Jedná se o slunný byt s lodžií, který se nachází ve 4. podlaží s krásným výhledem. Užitná plocha bytu je 74 m2 + plocha lodžie. V bytě je také…


TOPlist TOPlist