6 885 aktuálních nabídek
od 277 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Prostějov
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Prodej bytů Prostějov

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 1 649 000 Kč do 10 553 176 Kč

Ceny bytů v okrese Prostějov

Cena bytů na prodej v okrese Prostějov se momentálně pohybuje od 1 649 000 Kč do 10 553 176 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,39 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 7 399 Kč do 47 355 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v tomto okrese se pohybuje kolem 56 679 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 67 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v okrese Prostějov.

Jaké jsou byty na prodej v okrese Prostějov?

Na trhu v Prostějově jsou v současné době nejpočetnější byty 2+kk (23) v cenách od 2 368 000 Kč, následují byty 2+1 (17) od 2 099 000 Kč, byty 3+1 (14) od 2 890 000 Kč, byty 4+kk (9) od 5 490 000 Kč, byty 3+kk (7) od 2 990 000 Kč, byty 1+1 (5) od 1 649 000 Kč, byty 4+1 (3) od 2 390 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (2) od 2 561 034 Kč a byty 5+1 a více (1) .

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v okrese Prostějov, je byt , který má obytnou plochu 189 m2.

Lokality bytů k prodeji

V okrese Prostějov nabízíme byty v celkem 4 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej bytů v Prostějově (72), Prodej bytů v Plumlově (4), Prodej bytů v Konici (3), Prodej bytů v Kostelci na Hané (2).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Prostějov sousedí 6 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Olomouc, Přerov, Kroměříž, Vyškov, Blansko a Svitavy.

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (34), sídliště (9), klidná část obce (6).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (20). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Prostějově s garáží (8) nebo byty v Prostějově s parkovacím stáním (2).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (24) a 2. patře (14), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (20). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (2). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Prostějov na prodej byty v bezvadném stavu (19), rozestavěné (15), v dobrém stavu (13), novostavby (9), po rekonstrukci (5), k rekonstrukci (3), ve fázi projektu (1).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Prostějově dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Prostějov nabízejí nejčastěji zděné byty (33). V nabídce k prodeji jsou také panelové byty (24), jiné byty (8), montované byty (1) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Nabídka bytů v okrese Prostějov dle inzerenta:

V Prostějově a okolí pochází 81 bytů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: JH REALITY (19), M&M reality holding a.s. (10), REALITY PRORADOST s.r.o. (7), CENTURY 21 Česká republika (6), metr2 reality s.r.o. (5), Realitní kancelář VNB reality (4), Realitní kancelář STING, s.r.o. (4), BO! reality a finance (4), GEPARD REALITY / Nesreality (3) a RE/MAX Magnum (2).

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v okrese Prostějov?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Prostějov 17 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Prostějově?

V okrese Prostějov působí 143 realitních makléřů, spadajících pod 73 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Profimakléřky s.r.o. Brno, Reality Hynštová Blansko, REALmix s.r.o. Brno, COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. Brno, 1. Nonstop Reality Jihlava a REALITNÍ SPOLEČNOST ESKO-MAX Břeclav.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Prostějov

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Josef Bystroň, Ludmila Valinčičová, Vojtěch Burda, Roman Kučera, Bohdan Buzek, Thijs Ramp, Ing. Lukáš Nesvadba, Petr Kořínek, Bc. Ivona Novák Zdráhalová a Jitka Hájková.

Nejvíce nemovitostí v okolí Prostějova nabízí Aleš Hájek (48). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 2+1, 50m2, Prostějov, Šárka

Nabízíme družstevní byt 2+ 1 na ulici Šárka v Prostějově. Byt se nachází v cihlovém domě bez výtahu, který je po revitalizaci v klidné části města, s dobrou dostupností jak do centra, tak i na dálnici. Za domem je příjemný park, s posezením. Byt je…

Prodej bytu 2+1, 68m2, Prostějov, Pod Kosířem

Nabízíme k prodeji moderní bytovou jednotku o celkové ploše 68 m2, nacházející se v centru Prostějova na ulici Pod Kosířem. Tento byt prošel kompletní rekonstrukcí v roce 2019 a je připraven k okamžitému nastěhování. Dispozice bytu zahrnuje…

Prodej bytu 3+kk, 91m2, Prostějov, Havlíčkova

BO! reality a finance

Nabízíme k prodeji prostorný podkrovní byt 3+kk na klidném místě v Havlíčkově ulici v Prostějově. Tato nemovitost je ideální pro rodiny, ale potěší i mladý pár nebo investory. Byt je součástí cihlového domu bez výtahu. Poskytuje dostatek prostoru pro pohodlné bydlení…

Prodej bytu 1+1, 38m2, Prostějov, sídl. Svobody

RE/MAX MONARCHA

Nabízíme prodej bytu 1+1 před rekonstrukcí v Prostějově na Sídlišti Svobody. Do bytu se vchází chodbičkou, kde po pravé straně je koupelna s vanou a samostatné WC. Do kuchyně se vstupuje přímo a pokoj je po levé straně. Byt je v původním stavu a nová elektřina se…

Prodej bytu 2+kk, 54m2, Plumlov, Lesnická

CENTURY 21 Česká republika

Nabízíme bytovou jednotku v bytovém domě na ulici Lesnická v Plumlově.Mezonetový byt 2KK o výměře 54m2 se nachází ve 1. a 2. nadzemním podlaží a je orientován na západ.Jedná se o dům po kompletní přestavbě s plánovaným dokončením na konci…

Prodej bytu 2+kk, 56m2, Plumlov, Lesnická

CENTURY 21 Česká republika

Nabízíme bytovou jednotku v novostavbě bytového domu na ulici Lesnická v Plumlově.Byt 2 KK o výměře 56m2 se nachází ve 1. nadzemním podlaží a je orientován na západ.Jedná se o nově vznikající bytový dům. Předpokládaný termín dokončení je začátek příštího…

Prodej bytu 3+1, 98m2, Plumlov, Lesnická

CENTURY 21 Česká republika

Nabízíme bytovou jednotku v novostavbě bytového domu na ulici Lesnická v Plumlově.Mezonetový byt 3+1 o výměře 98m2 se nachází ve 2. a 3. nadzemním podlaží a je orientován na západ. Byt má i dvě velké terasy.Jedná se o nově vznikající bytový dům.…

Prodej bytu 2+kk, 49m2, Plumlov, Lesnická

CENTURY 21 Česká republika

Nabízíme bytovou jednotku v bytovém domě na ulici Lesnická v Plumlově.Mezonetový byt 2KK o výměře 49m2 se nachází ve 1. a 2. nadzemním podlaží a je orientován na západ.Jedná se o dům po kompletní přestavbě s plánovaným dokončením na konci…

Prodej bytu 3+1, 76m2, Prostějov, Antonína Slavíčka

Převod bytu v družstevním vlastnictví 3+1, 76 m2 s lodžií, ul. Antonína Slavíčka, atraktivní a velmi klidná lokalita. Byt v původním, udržovaném stavu s průběžnými rekonstrukcemi, o celkové ploše 76 m2 je situován v 1.NP…

Prodej bytu 1+1, 36m2, Prostějov, Martinákova

Nabízíme k prodeji byt o velikosti 1 + 1 v OV, na adrese Ulice Martinákova v Prostějov. Byt je situován ve 3.patře z celkem 8, celý dům je zateplený s plastovými okny, novým výtahem a kompletními rozvody, bez dalších nutných investic…

Prodej bytu 3+kk, 92m2, Prostějov, Plumlovská

metr2 reality s.r.o.

Ve výhradním zastoupení vám nabízíme prodej novostavby bytového domu v Prostějově na ulici Plumlovská. Bytový dům sestává ze dvou částí, kdy část A se nachází ve dvorním traktu a má 3 nadzemní podlaží. Bytové jednotky v této části mají dispozici 1+kk a 2+kk…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 34m2, Prostějov, Plumlovská

metr2 reality s.r.o.

Ve výhradním zastoupení vám nabízíme prodej novostavby bytového domu v Prostějově na ulici Plumlovská. Bytový dům sestává ze dvou částí, kdy část A se nachází ve dvorním traktu a má 3 nadzemní podlaží. Bytové jednotky v této části mají dispozici 1+kk a 2+kk…

Prodej bytu 2+kk, 54m2, Prostějov, Plumlovská

metr2 reality s.r.o.

Ve výhradním zastoupení vám nabízíme prodej novostavby bytového domu v Prostějově na ulici Plumlovská. Bytový dům sestává ze dvou částí, kdy část A se nachází ve dvorním traktu a má 3 nadzemní podlaží. Bytové jednotky v této části mají dispozici 1+kk a 2+kk…

Prodej bytu 2+kk, 60m2, Prostějov, Jezdecká

Nabízíme prodej prostorného družstevního bytu 2+kk s lodžií a komorou, který se nachází ve zvýšeném přízemí nízkopodlažního zděného domu na ul. Jezdecká. Byt o celkové ploše 60 m2 má ideální dispozici orientovanou na tři světové strany. Z chodby…

Prodej bytu 2+kk, 59m2, Prostějov, Plumlovská

metr2 reality s.r.o.

Ve výhradním zastoupení vám nabízíme prodej novostavby bytového domu v Prostějově na ulici Plumlovská. Bytový dům sestává ze dvou částí, kdy část A se nachází ve dvorním traktu a má 3 nadzemní podlaží. Bytové jednotky v této části mají dispozici 1+kk a 2+kk…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 36m2, Prostějov, Plumlovská

metr2 reality s.r.o.

Ve výhradním zastoupení vám nabízíme prodej novostavby bytového domu v Prostějově na ulici Plumlovská. Bytový dům sestává ze dvou částí, kdy část A se nachází ve dvorním traktu a má 3 nadzemní podlaží. Bytové jednotky v této části mají dispozici 1+kk a 2+kk…

Prodej bytu 3+1, 66m2, Prostějov, Pod Kosířem

LeoReal Uherské Hradiště

Nabízím k prodeji prostorný byt o dispozici 3+1 v Prostějově na ul. Pod Kosířem. Tento byt se nachází v 2. podlaží cihlového bytového domu. Byt prošel v roce 2015 kompletní rekonstrukcí, včetně elektroinstalace, odpadů, přívodu vody, sanity, podlah, dveří, atd.…

Prodej bytu 2+1, 56m2, Prostějov, Dobrovského

Nabízíme Vám ke koupi byt o dispozici 2+1 v družstevním vlastnictví, který se nachází v klidné a žádané lokalitě v ulici Dobrovského v Prostějově. Byt o celkové rozloze 56 m2 v původním stavu, se nachází ve čtvrtém nadzemním podlaží…

Prodej bytu 2+kk, 74m2, Prostějov, Palackého

Představujeme Vám nadstandardní velkometrážní byt nové generace v Prostějově, přímo na ulici Mlýnská, který je situován v novostavbě bytového domu ve stádiu před dokončením. S potěšením Vám oznamujeme, že už nyní Vám můžeme zajistit osobní prohlídku. Jde o 2+KK…

Prodej bytu 2+kk, 74m2, Prostějov, Palackého

Představujeme Vám nadstandardní velkometrážní byt nové generace v Prostějově, přímo na ulici Mlýnská, který je situován v novostavbě bytového domu ve stádiu před dokončením. S potěšením Vám oznamujeme, že už nyní Vám můžeme zajistit osobní prohlídku. Jde o 2+KK…


TOPlist TOPlist