6 429 aktuálních nabídek
od 270 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Zlín
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Prodej bytů Zlín

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 1 660 000 Kč do 11 000 000 Kč

Ceny bytů v okrese Zlín

Cena bytů na prodej v okrese Zlín se momentálně pohybuje od 1 660 000 Kč do 11 000 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,19 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 7 284 Kč do 48 267 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v tomto okrese se pohybuje kolem 75 144 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 67 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v okrese Zlín.

Jaké jsou byty na prodej v okrese Zlín?

Na trhu ve Zlíně jsou v současné době nejpočetnější byty 3+kk (21) v cenách od 4 150 000 Kč, následují byty 2+kk (20) od 2 390 000 Kč, byty 3+1 (17) od 3 300 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (15) od 1 660 000 Kč, byty 2+1 (10) od 2 300 000 Kč, byty 1+1 (6) od 1 850 000 Kč, byty 4+1 (5) od 3 790 000 Kč, byty 4+kk (2) od 8 500 000 Kč, byty 5+1 a více (2) , byty 5+kk (1) od 6 990 000 Kč a ostatní byty (1) od 11 000 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v okrese Zlín, je byt , který má obytnou plochu 289 m2.

Lokality bytů k prodeji

V okrese Zlín nabízíme byty v celkem 11 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej bytů ve Zlíně (64), Prodej bytů ve Všemině (12), Prodej bytů v Březnici (7), Prodej bytů v Slavičíně (5), Prodej bytů v Luhačovicích (3), Prodej bytů v Otrokovicích (3), Prodej bytů v Želechovicích nad Dřevnicí (2), Prodej bytů ve Vizovicích (1), Prodej bytů v Brumově-Bylnici (1), Prodej bytů v Lukově (1), Prodej bytů ve Fryštáku (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Zlín sousedí 2 okresy, můžete tedy rozšířit hledání o okres Žďár nad Sázavou a Kroměříž.

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: klidná část obce (36), centrum (24), sídliště (5), okraj obce (2).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (40). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty ve Zlíně s garáží (17) nebo byty ve Zlíně s parkovacím stáním (3).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (22) a 2. patře (18), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (31). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (8). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Zlín na prodej byty v bezvadném stavu (43), novostavby (34), po rekonstrukci (9), v dobrém stavu (8), rozestavěné (4), k rekonstrukci (2).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty ve Zlíně dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Zlín nabízejí nejčastěji zděné byty (62). V nabídce k prodeji jsou také panelové byty (17), jiné byty (6) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v okrese Zlín

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je ve Zlíně také k dispozici i byt v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese Zlín dle inzerenta:

VE Zlíně a okolí pochází 100 bytů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: AGENTURA ZVONEK CZ, s.r.o. (29), Česká Společnost Realitní / Nemovitosti Pozemky (11), EXPLICIT REALITY (9), Elite real service s.r.o. (8), CENTURY 21 Česká republika (8), Home 4 People (7), REAL PREMIUM, s.r.o. (3), PROKONZULTA, a.s. (3), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (3) a Dáme domov s.r.o. (3).

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v okrese Zlín?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Zlín 9 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt ve Zlíně?

V okrese Zlín působí 130 realitních makléřů, spadajících pod 50 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: JRS real s.r.o. Brno, COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. Brno, REALmix s.r.o. Brno a REALITNÍ SPOLEČNOST ESKO-MAX Břeclav.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Zlín

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Michal Bartl, Bc. Kateřina Struhelková, Karolína Vypušťáková, Mgr. Miroslav Zvonek, Mgr. Eliška Zvonková, Filip Zvonek, Lucien Vaculín, Veronika Kůrková, Martina Králíková a Drahomír Vančík.

Nejvíce nemovitostí v okolí Zlína nabízí Michal Bartl (33). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 2+kk, 46m2, Všemina

Zprostředkujeme Vám výhradní prodej krásného zařízeného apartmánu o velikosti 2+kk o celkové podlahové výměře 46 m2 s terasou a sklepem v budově resortu Všemina u Slušovi. Dispozice apartmánů tvoří zádveří s chodbou, samostatná ložnice, obývací…

Prodej bytu 4+1, 82m2, Slavičín, U Zahrádek

Zprostředkujeme Vám prodej bytu 4+1 o užitné ploše 82m2 a garáže ve Slavičíně. Byt je v původním stavu, proběhla rekonstrukce koupelny s původním jádrem. K nabízenému bytu je garáž o užitné ploše 20m2, která je vzdálena cca 2 min. od bytu. Dům prošel…

Prodej bytu 1+1, 26m2, Všemina

Zprostředkujeme Vám výhradní prodej krásného a plně vybaveného apartmánu o velikosti 1+1 k o celkové výměře 26,8 + 12 m2 terasa v budově resortu Všemina u Zlína. Dispozice apartmánu tvoří zádveří, obytný prostor s kuchyňským koutem, vlastní koupelna…

Prodej bytu 2+1, 53m2, Slavičín, U Zahrádek

Zprostředkujeme Vám prodej hezkého bytu o dispozici 2+1 v osobním vlastnictví s užitnou plochou 53m2 ve Slavičíně okr. Zlín. Byt prošel částečnou rekonstrukcí, je udržovaný a bez nutných vstupních investic. K bytu náleží prostorný balkon situovaný na jihozápad…

Prodej bytu 3+kk, 72m2, Všemina

Zprostředkujeme Vám výhradní prodej krásného zařízeného apartmánu o velikosti 3+kk o celkové výměře 72 m2 s balkonem a sklepem v budově resortu Všemina u Slušovi. Dispozice apartmánů tvoří zádveří s chodbou, obytný pokoj, samostatná ložnice,…

Prodej bytu 3+1, 80m2, Luhačovice, Lesní

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje Exkluzivní prodej cihlového byt 3+1 s balkonem a výhledem na město Luhačovice. Byt se nachází v bezprostřední blízkosti lázní Luhačovice a nabízí dlouhodobé klidné bydlení obklopené zelení. Dispozice zahrnuje tři samostatné pokoje, předsíň,…

Prodej bytu 2+1, 55m2, Zlín, Dukelská

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje v exkluzivním zastoupení majitelů koupi bytu 2+1 v oblíbené lokalitě Zlína, Bartošově čtvrti. Bytová jednotka se nachází ve 4. NP kompletně revitalizovaného bytového domu, který najdeme na jednom z nejlepších míst této čtvrti a to ať se…

Prodej bytu 5+1 a více, 289m2, Zlín

AGENTURA ZVONEK CZ, s.r.o.

Zajímá Vás jedinečnost a vybíráte si vždy jen to nejlepší? Pak je velkometrážní střešní byt pro Vás to pravé. Nabízíme Vám jediný byt v posledním patře budovaného projektu s výbornou dostupností do centra Zlína. Celková využitelná plocha bytu je 235m2 - dispozici je možné…

Prodej bytu 4+1, 192m2, Zlín

AGENTURA ZVONEK CZ, s.r.o.

Hledáte skutečně exkluzivní byt ve Zlíně s ohromujícím výhledem z terasy (64m2) a výbornou dostupností? Pojďte si jej vytvořit přesně podle svých představ. V rámci již budovaného projektu nabízíme byt 4+1 s celkovou plochou 192m2. Tento byt se pyšní jihovýchodní orientací…

Prodej bytu 3+1, 74m2, Zlín, Příkrá

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje v exkluzivním zastoupení klienta ke koupi baťovský půldomek 3+1 na Lesní čtvrti ve Zlíně. Dvoupatrový půldomek je celo podsklepený a je obklopen zahradou o velikosti 244 m2 v osobním vlastnictví. Přístup…

Prodej bytu 3+kk, 169m2, Zlín

AGENTURA ZVONEK CZ, s.r.o.

Hledáte skutečně exkluzivní byt ve Zlíně s ohromujícím výhledem z terasy (63m2) a výbornou dostupností? Pojďte si jej vytvořit přesně podle svých představ. V rámci již budovaného projektu nabízíme byt 3+kk s celkovou plochou 169m2. Tento byt se pyšní jihozápadní orientací…

Prodej atypického bytu, 140m2, Luhačovice, Kamenná

EXPLICIT REALITY

Prodej, Atypické byty, 140m2 - Luhačovice

Prodej bytu 2+kk, 47m2, Zlín - Kudlov, Švambovce

Reality 11 Vám zprostředkují prodej atypického bytu po kompletní rekonstrukci, s dispozicí 2+kk v Kudlově. Tato jedinečná nemovitost se nachází v zatepleném, zděném domě o třech jednotkách. Výhodou je vlastní parkovací stání, dále prostorný sklep cca 15 m2

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 29m2, Otrokovice, J. Jabůrkové

Reality 11 Vám zprostředkují prodej bytu 1+kk v Otrokovicích na ulici J. Jabůrkové. Jednotka se nachází ve 4.np panelového bytového domu s výtahem. Podlahy lino, vytápění ústřední plynové, dálkový ohřev vody. V bytě aktuálně dochází k drobným opravám. Dům má kamerový…

Prodej bytu 3+1, 96m2, Slavičín - Nevšová

Zprostředkujeme Vám k prodeji ve výhradním zastoupení majitelů krásný, cihlový, prostorný a moderně rekonstruovaný byt 3+1 o celkové podlahové výměře 95,5 m2 s balkonem se schody do zahrady a terasou s pergolou. Byt, který se nachází v 1…

Prodej bytu 2+1, 60m2, Zlín, Kamenná

Realitní samoobsluha s.r.o.

Nabízíme k prodeji byt 2+1 60m2 ve Zlíně na ulici Kamenná v nádherné klidné zelené lokalitě. Les je "za rohem" dětské hřiště vedle, obchod s potravinami přímo v domě z druhé strany. Chůzí zhruba pěti minut přijdete ke škole i zastávce MHD.…

Prodej bytu 3+kk, 70m2, Všemina

Zprostředkujeme Vám výhradní prodej krásného zařízeného apartmánu o velikosti 3+kk o celkové podlahové výměře 70 m2 s terasou a sklepem v budově resortu Všemina u Slušovic. Dispozice apartmánů tvoří zádveří s chodbou, samostatná ložnice, obývací…


TOPlist TOPlist