7 198 aktuálních nabídek
od 267 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Prodej bytů Brno

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 1 845 000 Kč do 19 000 000 Kč

Ceny bytů v okrese Brno

Cena bytů na prodej v okrese Brno se momentálně pohybuje od 1 845 000 Kč do 19 000 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,99 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 8 840 Kč do 91 034 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v tomto okrese se pohybuje kolem 92 250 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 66 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v okrese Brno.

Jaké jsou byty na prodej v okrese Brno?

Na trhu v Brně jsou v současné době nejpočetnější byty 2+kk (101) v cenách od 3 500 000 Kč, následují byty 3+1 (66) od 4 480 000 Kč, byty 3+kk (66) od 4 400 000 Kč, byty 2+1 (55) od 3 848 888 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (53) od 2 390 000 Kč, byty 1+1 (28) od 2 400 000 Kč, byty 4+kk (27) od 6 390 000 Kč, byty 4+1 (12) od 1 845 000 Kč, byty 5+kk (8) od 8 990 000 Kč a byty 5+1 a více (3) od 10 297 829 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v okrese Brno, je byt , který má obytnou plochu 255 m2.

Lokality bytů k prodeji

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (197), klidná část obce (132), sídliště (16), okraj obce (7), rušná část obce (2).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (196). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Brně s garáží (30) nebo byty v Brně s parkovacím stáním (6).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (79) a 2. patře (72), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (144). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (37). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Brno na prodej byty v bezvadném stavu (119), novostavby (104), v dobrém stavu (78), po rekonstrukci (60), rozestavěné (36), k rekonstrukci (19).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Brně dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Brno nabízejí nejčastěji zděné byty (228). V nabídce k prodeji jsou také panelové byty (82), jiné byty (24), montované byty (4), skeletonové byty či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v okrese Brno

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Brně také k dispozici 8 bytů v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese Brno dle inzerenta:

V Brně a okolí pochází 415 bytů z nabídky realitních kanceláří a 4 byty jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: PATREAL s.r.o. (73), CENTURY 21 Česká republika (47), M&M reality holding a.s. (26), Frami Real (18), AvrioReal, s.r.o. (15), FIEDLER REALITY s.r.o. (14), Broker Consulting, a.s. (14), BIDLI reality, a.s. (14), COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. (13) a Fincentrum Reality s.r.o. (11). Další 4 byty jsou nabízené přímo od majitele bez realitky.

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v okrese Brno?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Brno 47 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Brně?

V okrese Brno působí 330 realitních makléřů, spadajících pod 125 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: David Raus realitní služby Brno, Liška Real s.r.o. Bílovice nad Svitavou, Profimakléřky s.r.o. Brno, Spolehlivá realitka s.r.o. Brno, Reality Hynštová Blansko, REALmix s.r.o. Brno, COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. Brno, 1. Nonstop Reality Jihlava, Multicont reality Vyškov a REALITNÍ SPOLEČNOST ESKO-MAX Břeclav.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Brno

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Petr Skoták, Ing. Mike Jiskra, Michala Hvězdová, Jan Valko, Thijs Ramp, Jaroslav Jakubec, Jaroslav Šlezingr, Jarmila Pitlová, Jakub Šepel a Jiří Šmídek.

Nejvíce nemovitostí v okolí Brna nabízí Petr Skoták (47). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 2+1, 57m2, Brno - Staré Brno

COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o.

V zastoupení majitele nabízíme k prodeji pěkně řešený slunný byt 2+1 na ulici Výstavní – Staré Brno v osobním vlastnictví s podlahovou plochou cca 57 m2, s balkonem (1,92m2) a prostorným sklepem (3,53m2). Byt se nachází v bezprostřední…

Prodej bytu 3+kk, 65m2, Brno - Ponava, Botanická

exkluzívně prodej pěkného velkého bytu 3+KK se dvěma balkóny a sklepem o celkové velikosti užitné plochy 65 m2 ve 3. nadzemním podlaží ze šesti cihlového bytového domu v blízkosti centra města Brno - městská část Královo Pole - Ponava,…

Prodej bytu 2+kk, 43m2, Brno - Slatina, Kigginsova

Zprostředkujeme Vám prodej novostavby bytu 2+kk v městské části Slatina, ul. Kigginsova. Bytová jednotka je umístěná v 5/6NP s výtahem, její celková rozloha je 43m2, náleží k ní balkon o velikosti 3,41 m2, vlastní parkovací stání před domem a prostorný…

Prodej bytu 2+kk, 49m2, Brno - Slatina, Bučkova

Nabízíme na prodej velmi pěkný byt 2+kk, 49,50 m2 na ulici Bučkova v Brně, v klidné části, kde je postavena nová výstavba ve Slatině.Dům byl zkolaudovaný v roce 2017, je cihlový, zateplený, plastová okna a vstupní dveře.V domě je prostorný výtah…

Prodej bytu 1+1, 35m2, Brno - Jundrov, Jasanová

CENTURY 21 Česká republika

Nabízíme k prodeji byt 1+1 v osobním vlastnictví o celkové výměře 35 m2.Byt je v původním ale udržovaném stavu a je umístěn v 7. nadzemním podlaží panelového domu na ulici Jasanova.Všechna okna směřují na jihozápad a je z nich…

Prodej bytu 3+kk, 108m2, Brno

Exkluzívně nabízíme pěkný a prostorný půdní byt 3 + kk v cihlovém domě v Černých Polích na ulici Jugoslávské. Naleznete zde moderní otevřenou dispozici hlavní obytné zóny se zajímavě vyřešenou kuchyní, dále 2 prostorné neprůchozí pokoje zaručující svým obyvatelům potřebné…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 35m2, Brno - Židenice, Ondříčkovo náměstí

Broker Consulting, a.s.

Prodej bytu 1+kk s garážovým stáním. Byt se nachází v přízemí obytného domu - kolaudace 2009 na okraji městské části Židenic. Výhled do klidného vnitrobloku s parkem a hřištěm. Výhodou bytu je garážové stání, okenní roleta a skvělá dostupnost …

Prodej bytu 2+1, 55m2, Brno - Židenice, Marie Kudeříkové

MICHNA REALITY & PARTNEŘI, s.r.o.

Exkluzivně Vám nabízíme krásný, prostorný a světlý byt 2+1 s balkonem na dobré adrese Brno - Židenice v panelovém domě ve 3.NP z 5 s výtahem o celkové rozloze 55 m2. K bytu náleží sklepní kóje 3 m2 a podíl…

Prodej bytu 4+kk, 136m2, Brno - Bystrc, Kamechy

FIEDLER REALITY s.r.o.

K prodeji nabízíme byt 4+kk ve výstavbě s terasou, předzahrádkou a dvěma garážovými stáními v Brně na rozhraní katastrálních území Bystrc a Žebětín. Byt se nachází ve vstupním podlaží bytového domu a jeho podlahová plocha je 85,3 m2 +…

Prodej bytu 2+kk, 40m2, Brno - Líšeň, Koutného

FIEDLER REALITY s.r.o.

Prodej bytu 2+kk v klidné části ulice Koutného. Jedná se o byt s podlahovou plochou 39 m2 + sklep, bez balkonu umístěný ve druhém (vstupním) podlaží pětipodlažního panelového domu. Celková plocha bytu včetně sklepa činí 40 m2, orientace Z. Obývací…

Prodej bytu 3+kk, 81m2, Brno - Veveří, Dřevařská

FIEDLER REALITY s.r.o.

K prodeji nabízíme bytovou jednotku 2+kk s galerií o podlahové ploše 68,65 m2. Byt se nachází v 5.NP bytového domu v Brně u Lužánek na ulici Dřevařská. Vstup je do předsíně s výklenkem na vestavěnou skříň / šatnu, ze které je…

Prodej bytu 3+1, 129m2, Brno

Chcete bydlet v krásném prvorepublikovém domě v luxusním velkém bytě v centru? Máme takový pro vás. V exkluzívním zastoupení majitele si vám dovolujeme nabídnout luxusní byt 3+1 se…

Prodej bytu 2+1, 96m2, Brno

Ve výhradním zastoupení majitele vám nabízíme velkorysý byt 2,5+1 v OV v krásném prvorepublikovém domě v Králově Poli s výhledem do parku na Slovanském náměstí.…

Prodej bytu 3+kk, 78m2, Brno - Líšeň

CENTURY 21 Česká republika

Bytový dům se nachází na východě městské části Líšeň. Jedná se o výjimečnou lokalitu na východě města Brna, pohledově exponovanou, s nádhernými výhledy do okolí, v těsném sousedství Podolí a Slatiny.Jde o dopravně snadno dostupnou lokalitu a do centra…

Prodej bytu 2+kk, 46m2, Brno - Řečkovice, Nachová

FIEDLER REALITY s.r.o.

K prodeji nabízíme bytovou jednotku 2+kk ve výstavbě o podlahové ploše 47,6 m2 nacházející se ve 2.NP domu s výtahem v Brně - Řečkovicích. Vstup je do předsíně, ze které je přístupný obytný prostor s kuchyňským koutem…

Prodej bytu 2+kk, 47m2, Brno - Bystrc, Chvalovka

FIEDLER REALITY s.r.o.

K prodeji nabízíme byt 2+kk ve výstavbě v Brně - Bystrci s termínem dokončení duben 2024. Jedná se o novostavbu pětipodlažního domu s výtahem se dvěma podzemními podlažími určenými pro parkování a sklepy, v přízemí jsou pak byty s terasami. Byt se…

Prodej bytu 2+1, 55m2, Brno - Štýřice, Jílová

Nabízím k prodeji byt o dispozici 2+1 s balkonem, celková podlahová plocha činí 55,22 m2, při čemž k výměře není zahrnuta plocha balkonu ( 2,12 m2). Bytová jednotka se nachází na ulici Jílová, městské čtvrti Štýřice, ležící jihozápadně od centra statutárního…

Prodej bytu 1+1, 34m2, Brno - Kohoutovice, Pavlovská

CENTURY 21 Česká republika

Prodej bytu 1+1 s lodžií v lukrativní lokalitě v Brně Kohoutovicích.Bytový dům je po kompletní revitalizaci včetně nového výtahu. Byt samotný skýtá prostor pro modernizaci dle vlastních představ. Je zde předsíň, samostatný pokoj, kuchyně se spížní skříní, umakartové jádro, velká…

Prodej bytu 2+kk, 86m2, Brno - Trnitá, Rumiště

prodej novostavby moderního bytu 2+kk v samotném centru Brno, se střešní terasou (39,9 m2) v klidné ulici a s výhledem do vnitrobloku s příjemnou zahradou, na ulici Rumiště, v centru Brna. Byt v OV je situován v posledním 4.NP, je součástí nového…

Prodej bytu 4+kk, 99m2, Brno - Žabovřesky, Kovařovicova

GAUTE, a.s.

Prodej prostorného a velmi světlého cihlového bytu v osobním vlastnictví o velikosti 4+kk s terasou, sklepem a garážovým stáním přímo v budově. Byt je situován v novějším bytovém domě, ve vyhledávané lokalitě Žabovřesky, na ulici Kovařovicova. Tento byt…


Hledáte byty?

Byty Brněnsko
TOPlist TOPlist